YULAF EZMESİYLE AYAKTA KAL

Sağlığınızın yoğun antrenman yükünüz altında ezilmesine izin vermemek için yulaftan faydalanın.

Fiziksel sınırları zorlayanlar iyi bilecektir ki, yoğun antrenmanların bağışıklık sisteminiz üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bu durum en sık kardiyo tutkunlarının
başını ağrıtırken, halter altında geçirdiğiniz vakit de savunma sisteminizi zayıflatabilir ve dayanıklılık antrenmanlarının ardından öksürük krizlerine yakalanabilirsiniz.

Akciğerlerinizi tüketecek bir etkinliğe hazırlanıyorsanız, vücudunuzu C vitamini ve çinko havuzuna döndürmenize gerek yok. Bu tarz takviyelerin yerine antrenman sonu shake’inize bir servis yulaf ezmesi ekleyerek bütün sıkıntıları spor salonunda bırakabilirsiniz. South Carolina Üniversitesi bilim insanları
tarafından yapılan bir araştırmaya göre, yulaf ezmesinin içinde bulunan beta-glukan bağışıklık sisteminizi harekete geçirerek vücudunuzdaki virüslerle çalışan T hücrelerini kırmızı alarma geçiriyor ve bu sayede sizi önemli yarışların arifesinde muayenehanelerden uzak tutuyor. Diğer bir tabirle her şeyi berbat etmek isteyen patojen mikroplara direkt olarak kapıyı gösteriyor.

Bu nedenle vücudunuzun savunma mekanizmasını harekete geçirmek için günlük diyetinize bir porsiyon yulaf ezmesi ekleyin. Yulaf ezmesi kaslarınızı bir sonraki antrenman için tekrar hazır hale getirir ve bağışıklık sisteminizi ateşleyerek yeni kişisel rekorlar kırmanıza olanak tanır.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!