Bizi Takip Edin

SPOR

Yasemin Can Avrupa’da ödüle aday

Umut Doğan Yıldız

-

 

Milli sporcu Yasemin Can, Avrupa Atletizm Birliği (EA) tarafından “Ayın Atleti” ödülüne aday gösterildi.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamada, Hollanda’nın Tilburg kentinde düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası‘nda büyük kadınlar mücadelesini kazanarak, adını üst üste 3. kez zirveye taşıyan Yasemin Can’ın, EA tarafından aralık ayını kapsayan “Ayın Atleti” adayları arasına alındığı ifade edildi.

Can, 8 Ocak’a kadar sürecek ankette, Rus yüksek atlamacı Mariya Lasitskene, Portekizli maratoncu Ana Dulce Felix, Avrupa 23 yaş altı kros şampiyonu Anna Möller ve aynı şampiyonayı 20 yaş altı kategorisinde kazanan İtalyan Nadia Battocletti ile birlikte ödül için yarışacak.

Krosta üst üste 3 kez Avrupa şampiyonluğu elde eden tarihteki ilk kadın atlet ünvanını taşıyan 22 yaşındaki milli atlet Yasemin Can için EA’nın Facebook hesabında “beğen” butonuyla, Twitter hesabında ise ise “re-tweet’ yaparak oy kullanılabiliyor. 

Continue Reading
Advertisement

SPOR

İşte UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finalistler

Umut Doğan Yıldız

-

UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale Arsenal, Valencia, Eintracht Frankfurt ve Chelsea yükseldi.

UEFA Avrupa Ligi’nde gecenin sonuçları ve yarı finale yükselen takımlar:

Chelsea (İngiltere) – Slavia Prag (Çekya) (1-0) – (4-3)

Eintracht Frankfurt (Almanya) – Benfica (Portekiz) (2-4) – (2-0)

Valencia (İspanya) – Villarreal (İspanya) (3-1) – (2-0)

Napoli (İtalya) – Arsenal (İngiltere) (0-2) – (1-0)

Yarı final eşleşmeleri ise şu şekilde:

Eintracht Frankfurt – Chelsea 

Arsenal – Valencia  

UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçları 2 Mayıs’ta, rövanş maçları ise 9 Mayıs’ta oynanacak.

Devamı

SPOR

Futbolda haftanın maç programı

Umut Doğan Yıldız

-

Futbolda Spor Toto Süper Lig’e 29’uncu, Spor Toto 1. Lig’e 30’uncu hafta maçlarıyla devam edilecek. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de ise 32’nci hafta maçları oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre profesyonel liglerde haftanın maç programı şöyle:

– Spor Toto Süper Lig

Bugün:

20.30 Kasımpaşa-Bursaspor (Recep Tayyip Erdoğan)

Yarın:

16.00 Trabzonspor-Evkur Yeni Malatyaspor (Medical Park)

16.00 Akhisarspor-Antalyaspor (Spor Toto Akhisar)

19.00 Göztepe-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Bornova)

19.00 Galatasaray-İstikbal Mobilya Kayserispor (Türk Telekom)

21 Nisan Pazar:

13.30 MKE Ankaragücü-Atiker Konyaspor (Eryaman)

16.00 Medipol Başakşehir-Çaykur Rizespor (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)

19.00 Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe (Bahçeşehir Okulları)

22 Nisan Pazartesi:

20.00 Demir Grup Sivasspor-Beşiktaş (Yeni 4 Eylül)

– Spor Toto 1. Lig

Bugün:

19.00 Birevim Elazığspor-Osmanlıspor (Yeni Malatya)

Yarın:

14.00 Ümraniyespor-Eskişehirspor (Ümraniye Belediyesi)

14.00 Giresunspor-Abalı Denizlispor (Giresun Atatürk)

19.30 Gençlerbirliği-İstanbulspor (Eryaman)

21 Nisan Pazar:

14.00 Boluspor-Gazişehir Gaziantep (Bolu Atatürk)

16.30 Afjet Afyonspor-Altınordu (Zafer)

16.30 Altay-Hatayspor (İzmir Atatürk)

19.30 Adanaspor-Adana Demirspor (5 Ocak Fatih Terim)

22 Nisan Pazartesi:

19.00 Balıkesirspor Baltok-Kardemir Karabükspor (Balıkesir Atatürk)

– TFF 2. Lig

Kırmızı Grup

21 Nisan Pazar:

15.30 Konya Anadolu Selçukspor-Darıca Gençlerbirliği (Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz)

15.30 Etimesgut Belediyespor-Kahramanmaraşspor (Etimesgut Belediyesi Atatürk)

15.30 Bandırmaspor Baltok-Menemen Belediyespor (Bandırma 17 Eylül)

15.30 Tarsus İdmanyurdu-Fatih Karagümrük (Tarsus İlçe)

15.30 BAK Spor-Sivas Belediyespor (Ankara OSTİM)

15.30 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Fethiyespor (Mümin Özkasap Spor Tesisleri)

15.30 Pendikspor-Tuzlaspor (Pendik)

15.30 Şanlıurfaspor-Tokatspor (Şanlıurfa GAP)

15.30 Zonguldak Kömürspor-Kırklarelispor (Karaelmas Kemal Köksal)

Beyaz Grup

21 Nisan Pazar:

15.30 Bayrampaşa-Manisaspor (Bayrampaşa Çetin Emeç)

15.30 Niğde Anadolu-Sarıyer (Niğde 5 Şubat)

15.30 İnegölspor-Sancaktepe Belediyespor (İnegöl İlçe)

15.30 Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Amed Sportif Faaliyetler (Bodrum İlçe)

15.30 Kastamonuspor 1966-Sakaryaspor (Gazi)

15.30 Yılport Samsunspor-UTAŞ Uşakspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

15.30 Eyüpspor-Ankara Demirspor (Esenler)

15.30 Keçiörengücü-Hacettepe (Ankara Aktepe)

– TFF 3. Lig

1. Grup

21 Nisan Pazar:

15.30 Erzin Belediyespor-Körfezspor (Şehit Muhammet Oğuz Kılınç)

15.30 Büyükçekmece Tepecikspor-Nazilli Belediyespor (Tepecik Şenol Güneş)

15.30 Yomraspor-Artvin Hopaspor (Yomra İlçe)

15.30 Batman Petrolspor-Kozan Belediyespor (Batman Yeni Şehir)

15.30 Hekimoğlu Trabzon-Tire 1922 (Ahmet Suat Özyazıcı)

15.30 Şile Yıldızspor-Nevşehir Belediyespor (Stat henüz açıklanmadı)

15.30 Erbaaspor-Karbel Karaköprü Belediyespor (Erbaa İlçe)

15.30 Ergene Velimeşespor-Silivrispor (Ergene Velimeşe)

2. Grup

21 Nisan Pazar:

15.30 Sultanbeyli Belediyespor-Van Büyükşehir Belediyespor (Maltepe Hasan Polat)

15.30 Pazarspor-Kırşehir Belediyespor (Pazar İlçe)

15.30 Yeni Orduspor-Kemerspor 2003 (Ordu 19 Eylül)

15.30 Düzcespor-Elaziz Belediyespor (Düzce 18 Temmuz)

15.30 Ofspor-Altındağ Belediyespor (Vali İsmet Gürbüz Civelek)

15.30 Bergama Belediyespor-Esenler Erokspor (Bergama 14 Eylül)

15.30 Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor-Alibeyköyspor (Ziya Altınoğlu)

15.30 Adıyaman 1954-Karşıyaka (Adıyaman Atatürk)

15.30 Kızılcabölükspor-Osmaniyespor (Kızılcabölük Semt Sahası)

3. Grup

21 Nisan Pazar:

15.30 Bayburt İl Özel İdare-Karacabey Belediyespor (Bayburt Genç Osman)

15.30 Bucaspor-Gölcükspor (Yeni Buca)

15.30 Diyarbekirspor-Muğlaspor (Diyarbakır)

15.30 Cizrespor-Yeni Çorumspor (Cizre İlçe)

15.30 Payasspor-Turgutluspor (Payas İlçe)

15.30 Serik Belediyespor-Fatsa Belediyespor (Serik İsmail Oğan)

15.30 Bağcılarspor-1461 Trabzon (Bağcılar Mahmutbey)

15.30 Kocaelispor-Ankara Adliyespor (Kocaeli)

15.30 Halide Edip Adıvarspor-Anagold 24 Erzincanspor (Yusuf Ziya Öniş)

Devamı

SPOR

19 Nisan Cuma TV’de hangi maçlar var?

Umut Doğan Yıldız

-

Bugün 19 Nisan Cuma. Peki bugün TV’de hangi maçlar var, hangi maç hangi saatte işte detaylar.

07:00 beIN Sports Haber – Yeni Gün

07:00 TRT Spor – İlk Baskı

07:00 A Spor – Sabah Sporu

11:00 TRT Spor – Spor Manşet

11:00 A Spor – Spor Ajansı

14:30 beIN Sports 2 – Sheffield United – Nottingham Forest (CANLI)

15:00 A Spor – Spor Gündemi

17:00 beIN Sports 1 – Birmingham – Derby County (CANLI)

17:00 beIN Sports 2 – Burton – Portsmouth (CANLI)

19:00 beIN Sports MAX 1 – Elazığspor – Osmanlıspor (CANLI)

19:15 beIN Sports 2 – Sunderland – Doncaster (CANLI)

20:00 S Sport 2 – Nacional – Sporting Lizbon (CANLI)

20:30 TRT Spor – Gündem Futbol

20:30 beIN Sports 1 – Kasımpaşa – Bursaspor (CANLI)

21:00 A Spor – Artı Futbol

21:00 beIN Connect – Ajaccio – Metz (CANLI)

21:45 beIN Sports 2 – Lyon – Angers (CANLI)

22:00 beIN Sports MAX 1 – Alaves – Valladolid (CANLI)

22:00 TRT Spor – Başlama Vuruşu

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com