Connect with us

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

Published

on

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun 3 faydası!

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Çoğu zaman aksi iddia edilse de mastürbasyon yapmanın insan sağlığına faydaları atlanamaz bir gerçek.

İşte mastürbasyonun insan sağlığına üç faydası…

Mastürbasyon bilimsel olarak “kişinin kendisini tatmin etmek için cinsel organlarını el ya da başka araçlar kullanarak uyarması” şeklinde tanımlanıyor. Uzun zaman çeşitli toplumlarda zararlı ve ayıp bir davranış olarak görülen mastürbasyon, artık bir tabu olmaktan çıkıyor.

 Uzmanların mastürbasyonun vücuda etkileri konusunda yaptıkları açıklamada; sağlığa yararlı, keyifli bir deneyim olduğundan bahsediyorlar.

     

Kadın Doğum Uzmanı ve Uzman psikolog Dr.Cenk Kiper öne sürülen bu üç tezi açıklıyor! Erkeklerde ve kadınlarda mastürbasyon!

1- Adet sancıları için mastürbasyon

Uzmanlar, özellikle adet döneminde mastürbasyon yapmanın bu dönemin sancılarını önleyebildiğini söylüyorlar.  Rossello Tıp Enstitüsü’nden Dr. Mariano Rossello Gaya “Orgazm yaşanırken kanda oluşan tüm kimyasallar adet ağrıları sırasında ağrıkesici gibi davranıyor. ” diyor. 

Dr. Cenk Kiper de adet döneminde, kadınların hormonlarından dolayı cinsel dürtülerin daha da çok olduğunu söyleyerek, bu dönemde mastürbasyon yapmanın hem psikolojik hem de fiziksel rahatlamaya yol açacağını belirtiyor.

2- Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir? Cevap: Mastürbasyon

Yapılan araştırmalara göre mastürbasyon yapan erkekler daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip. Çalışmalar daha çok orgazm yaşayan erkeklerinolan erkeklerin daha çok Imminoglobulin A (IgA) antikoru ürettiğini ve bu sayede daha dayanıklı olduklarını söylüyor.

Ayrıca Avustralya’nın Melbourne kentindeki Kanser Epidemiyoloji Merkezi haftada beş defadan fazla mastürbasyon yapan 20 ila 50 yaşındaki erkeklerin kansere yakalanma risklerinin diğerlerine kıyasla daha az olduğunu buldu.

Kısırlık nasıl engellenir? Cevap: Mastürbasyon yaparak

Bazı çalışmalarsa mastürbasyon yapan kadınların, kısırlığa yol açabilecek endometriyozisi ve idrar yolları hastalıklarını daha az yaşadıkları keşfetti. Mastürbasyonun kadınlarda genital bölge sağlığına olumlu etkisinin olduğunu söyleyen uzmanlar; rahim ağzını açıp, mukus ve rahim ağzı sıvılarının salgılanmasıyla enfeksiyonları önleyen şeyin mastürbasyon olduğunu ifade ediyorlar.

Dr. Cenk Kiper ise mastürbasyonun bağışıklık üzerinde doğrudan olumlu bir etkisinin olmadığı görüşünde. Kiper’e göre mastürbasyonun psikolojik etkisi, rahatlama ve iyi hissetme durumu bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunuyor.

3-Kaliteli bir uyku için mastürbasyon

Uzman doktorlara göre “cinsel tatminle birlikte bir dizi endorfin, katekolamin ve sitokin gibi uyku getiren hormonlar salgılanıyor. Ayrıca boşalma durumunda  prolaktin hormonu artıyor ve dopamine hormonunun azalıyor ve böylece uyku getirebiliyor. Bu durum da erkeklerde orgazm sonrası uyku isteğini açıklama konusunda öne sürülüyor.

 

Devamı

Popüler