Bizi Takip Edin

Kendinizi şımartmak için yaptırdığınız masajların aslında beden, ruh ve zihninize terapötik bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Özellikle mevsim geçişlerinde masaj yaptırmanın bizi ne kadar iyi hissettirdiği aşikar. Çoğu zaman bir lüks olarak gördüğümüz ve kendimize bir ‘ödül‘ vermek için yaptırdığımız masajlar aslında dünya üzerindeki en eski şifa yöntemlerinden biri. Hayat kalitemizi artıran masajlar stresi azaltıyor, çeşidine göre bedeni yatıştırıyor ya da canlandırıyor, içsel denge ve uyumu yakalamamıza yardımcı oluyor.

Masajın terapötik yönü

Uzun yıllardır çeşitli spa merkezleri, oteller ve masaj merkezlerinde uygulanan masajlara bir şekilde kulak aşinalığımız var. Ama bunların yanı sıra bir de son yıllarda sıklıkla duyduğumuz ‘masaj terapisi‘ konusu var. Kendisi bir masaj terapisti olan Pınar Korun, masaj ve masaj terapisi arasındaki farkı anlamamız için konuya açıklık getiriyor: “Bedende enerjinin düzgün akması ve böylece bütüncül bir iyilik haline ulaşılmasını hedefleyen masaj uygulamalarına ‘masaj terapisi’ diyoruz. Gündelik yaşamın koşulları ve geçmiş travmalar bedende blokajlar yaratır, bedenin hastalanmasının önemli faktörlerinden biri budur. Masaj yoluyla bedeni ve dolaylı olarak ruhu bu etkilerden sağaltmayı hedeflediğimiz için ‘terapi’ diyoruz. Masajla kişinin ‘kendi kendini iyileştirme gücü’nü harekete geçiririz. Masajın terapötik etkisi bu şekilde gerçekleşir.”

Aslında her masajın bedeni, zihni ve ruhu rahatlatan bir yanı olsa da masaj terapilerinde, otel ve spa’larda uygulananlardan farklı olarak terapistin de enerjetik açıdan sürece dahil olduğu derin bir çalışma söz konusu oluyor. Masaj terapisinde terapist, masaj alan kişide bedenden zihin ve duygulara uzanan bir rahatlama ve denge halini hedefliyor.

Pınar Korun, bedenimiz, ruhumuz ve duygularımızın sürekli iletişim halinde olduğunun altını çiziyor: “Birinin mutsuzluğuna diğeri kayıtsız kalamaz. Fiziksel olarak gergin, sıkışmış hissediyorsak, kendimizi mutlu ve dingin hissetmemiz zaman içinde imkansızlaşır. Aynı şekilde sürekli bir hal alan duygusal gerginlikler de bedende rahatsızlık, tutulma ve ağrılarla ifade bulur.” Günümüzde pek çok kişi, vücut ağrılarına destekleyici ya da alternatif ve doğal bir şifa yöntemi olarak masaj terapisinden faydalanıyor. Ancak masaj terapisi almak için illa fiziksel bir rahatsızlık ya da ağrı hissetmeniz gerekmiyor. Pınar Korun, sürmekte olan bir tedaviyi destekleyebileceği gibi, yaşam kalitesini artırıp daha iyi hissetmek isteyen herkesin masaj terapisi alabileceğini vurguluyor. “Yaşam ve çalışma koşulları birbirinden çok farklı olabilen müşterilerim sayesinde günümüzde herkesin masaj terapisine ihtiyacı olduğuna şahit oluyorum. Masaj terapisinin hangi sıklıkta yapılacağıysa tamamen kişiye özel olarak değişiyor.”

 

İhtiyaca yönelik terapiler

En popüler masaj terapilerinin başında tetik nokta masajı, derin bağ doku masajı ve refleksoloji geliyor. Bu terimler size hiçbir şey çağrıştırmıyor mu? Pınar Korun, ihtiyacınıza uygun masaj terapisini bulabilmeniz için bu terapileri kısaca açıklıyor:

Tetik nokta masajı: Çalışma koşulları, kazalar ve zorlayıcı spor faaliyetleri zamanla kaslarda düğümler oluşturur. Bu düğümler geçmeyen ağrılar, sürekli yorgunluk hissi, hareket kısıtlanması, bazı durumlarda mide bulantısı ve baş dönmesi şeklinde etkiler yaratır. Tetik nokta masajı, bu düğümleri açarak kasların normal işleyişine kavuşmasını sağlıyor.

Derin bağ doku masajı: Bağ doku ve kaslarda derinlemesine bir rahatlık yaratan, kasların normal düzleminde çalışmasını sağlayan, dolaşımı aktive eden ve toksin atımına yardımcı olan bir masajdır. Beden yoluyla zihin de rahatlar, dinginleşir.

Refleksoloji: Çin’de ve Hindistan’da yaygın olan, Kuzey Amerika yerlilerinin de kullanmış olduğu bir uygulamadır. Ayak ve eller üzerinde vücudun bir çeşit haritası, yani organların yansıdığı noktalar bulunur ve her organ yansıma alanıyla ilişki içindedir. Ağırlıklı olarak ayak üzerinde çalışarak vücut enerjisinin organlara yayılmasına ve bedenin dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

“Mümkün olduğu kadar az, lazım olduğu kadar fazla”

Pınar Korun, masaj terapistlerinin temel prensibinin bu olduğunu belirtiyor. Eğer eğitimli bir terapiste masaj yaptırırsanız ve terapist sorun ve ihtiyacınızı net bir şekilde anlarsa, masajdan zarar görme olasılığınız epey düşük. Ancak bazen masajın istenmeyen yan etkilerini de hissedebilirsiniz. Bunlar geçici ağrı ya da rahatsızlık hissi, morarma ya da şişkinlik ve masaj yağına duyulan hassasiyetle alerjiden dolayı kaşıntı ve kızarma olabilir. Yine de masaj terapisi almayı düşünüyorsanız, şu uyarıları dikkate almanızda fayda var:

 • Pıhtılaşma ve trombosit bozukluğu olan ve kan inceltici ilaç kullanan kişilerin kuvvetli masajlardan kaçınmaları gerekir.
 • Vücudun kan pıhtısı olan, açık ya da iyileşen yara bulunan, deri enfeksiyonu olan, kemiklerin kanser ya da kemik osteoporoz sebebiyle zayıfladığı ya da yakın zamanda ameliyat geçirmiş bölgelerine masaj yapılmaması gerekir.
 • Masaj terapisi genel olarak kanser hastaları için güvenli olsa da derin ve yoğun baskı içeren masajlar için mutlaka önceden onkoloji uzmanına danışmak gerekir, çünkü tümöre direkt baskı uygulamak tavsiye edilmez.
 • Hamile kadınlar masaj terapisi almadan önce doktora danışmalıdır.

Pyramid of the stones isolated on white background

Masajınızı seçin

Diğer popüler masaj türleri hakkında da fikir sahibi olmak isterseniz, Wyndham Grand İstanbul Levent bünyesinde hizmet veren Qualitasspa’nın masaj terapilerine göz atabilirsiniz.

Qholistic Masaj

Özel tekniklerle yapılan, tüm masaj manipülasyonlarının karışımı olan bu uygulama vücuda ve zihne dinginlik veriyor, günün yorgunluğunu geride bırakmayı sağlıyor.

Anti-stres Masajı

Özel uygulama odasında termal suyla yapılan geleneksel kese, yağlı masaj ve ardından yapılan köpük masajı sağlığına kavuşmak isteyenleri arındırıyor ve dinlendiriyor.

İsveç Masajı

Kaslar üzerinde öfleraj, petrisaj, friksiyon ve vibrasyon teknikleri kullanılarak yapılan masaj, vücuttaki gizli stresi uzaklaştırıyor, dolaşımı düzenliyor ve kas gerilimini azaltıyor.

Derin Baskı Masajı

Sportif faaliyetler veya yoğun bir gün öncesi ya da sonrasında kişinin canlanmasını, dinçleşmesini sağlayarak yorgunluğunu gideren masaj, ayrıca şişlikleri önlemek, kas gerilmesini azaltmak, esnekliği artırmak ve sakatlıkları önlemek için uygulanıyor.

Sıcak Taş Masajı

Önceden ısıtılarak hazırlanmış sıcak volkanik taşlar tüm vücuttaki çakra adı verilen enerji noktalarına yerleştiriliyor. Taşların yardımıyla uygulanan masajla vücutta birikmiş olan negatif enerjinin atılması sağlanıyor. Yoğun bir rahatlama ve dinginlik hissi yaratıyor.

Selülit Masajı

Lenfatik sistemi uyaran ve harekete geçiren masaj, kan dolaşımını hızlandırarak ödem ve toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlıyor. Bu sayede selülit oluşumunu azaltıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudu enfeksiyonlardan koruyor.

Baş ve Yüz Masajı

Kan dolaşımını hızlandırarak cilde sağlıklı ve canlı bir ışıltı kazandırıyor. Gergin kasları gevşetip yüzdeki yorgunluk ve güçsüzlük ifadesini siliyor. Asabiyet, baş ağrısı ve bitkinliği gidererek dinginlik ve rahatlama sağlıyor.

Geleneksel Kese ve Köpük Masajı

Türk hamamında yapılan Geleneksel Kese Ve Köpük Masajı, zararlı toksinlerin vücuttan atımını sağlıyor, cilt ölü derilerden derinlemesine arınıyor ve ardından yapılan köpük masajıyla rahatlama sağlanıyor. Gözenekleri açtığı için cilt canlılık ve parlaklık kazanıyor.

Bali Masajı

Geleneksel Bali tekniklerinin uygulandığı bu masaj, ılık yağla yapılıyor ve esnetme hareketleriyle vücudu ve kasları rahatlatıyor. Dinlendirici etkisi olan bir masajdır.

Thai Masajı

Geleneksel şifalı Tayland uygulamaları lif ve kasların gerdirilerek enerji akışının hızlandırılması mantığıyla birçok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılıyor. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde gerçekleşen masajda farklı germe, çekme, esnetme ve baskı hareketleri uygulanıyor. Esnekliğinin artması ve stresin azalması amaçlanıyor. Masaj iç organları uyararak vücudun enerji sistemini dengeliyor.

Balinese Shiatsu Masajı

Parmak ve avuç içleriyle uygulanan ve esnetme hareketleriyle zenginleştirilen masajda, terapist bedenin enerji kanallarını takip ederek akımın dengelenmesini sağlıyor. Balinese Shiatsu Masajı yağsız yapılıyor. Teknik, iğnesiz akupunktur olarak da tanımlanabilir. Uzakdoğu’da asırlardır kullanılan bu iyileştirme yöntemi geleneksel Çin sağlık tekniklerinden uyarlanmış. Bel, boyun, migren, eklem ve siyatik ağrıları, solunum ve sindirim problemleri gibi birçok sağlık sorununda iyileştirici etkiler sağlıyor.

Yazı: Gamze Kantarcıoğlu

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com