Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Robotlara cinsel ilgi duymak: Dijiseksüellik

Umut Doğan Yıldız

-

 

Robotlara yönelik cinsel istek duyan insanlar, bilim dünyasında dijiseksüel olarak adlandırılıyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde ileri teknoloji ve yapay zeka, şimdiden insanların özel yaşamlarının içine girdi bile.

Robotlarla evlenilir mi?

Emory Üniversitesi hukuk fakültesinden Mark Golfeder ve robotik bölümünde yüksek lisans yapan Joseph Reisin, 2015 yılında robotlarla evlenilip evlenilmeceği konusunda bir soru ortaya attı ve cevabı da kısa sürede çözüldü. Cevap basitti: Robotun bir birey olarak kabul edilip edilemeyeceği konusunda bir anlaşmaya varmak gerekiyordu.

Heykel ile evlenen kadın

Bunun gerçek olabilmesi için, kanunlarca öngörülen yükümlülük ve sosyal sorumlulukların kabul edilmesi gerekir. 2012 yılında Seattle’da, Angela Marie Vogel adındaki bir kadın, bir heykel ile evlilik gerçekleştirdi. Evlilik hükmü kısa sürede iptal edilmiş olsa da, bu alanda bir ilk olarak tarihe geçti bu.

Evlilikte temel esas karşılıklı rıza

Evliliğin temel esası, tarafların karşılıklı rızasına dayanıyor. Eğer robotlar gerçek kişi sayılacaklarsa evlilik konusunda rızalarını da belirtebilmeliler. Bu gibi yasal kıstasların yanında bir de felsefik bir takım sorunlar doğuyor. Yapay zekalar, evliliğin esaslarını idrak edebilecekler mi?

Robotlarla evlenen insanlar

Bilgisayara karşı oynanan bir santranç oyununun üreticisi İngiliz yapay zeka uzmanı David Levy; 2007 yılında yayınladığı ‘Robotlarla Aşk ve Seks‘ isimli kitabında, 2050 yılında robotlarla ilk evliliğin yapılabileceğini söylüyor.

2016 yılında Lilly isminde bir Fransız kadın, 3D yazıcı vasıtasıyla üretilen InMoovator isimli robotuna aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini açıklamış, dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı.

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Remax7Tepe Gurur Kaynağı Olmaya Devam Ediyor!

Umut Doğan Yıldız

-

İlham veren kariyer öyküsüyle tanınan, Remax7Tepe’nin kurucusu Hasan Can, aldığı ödüllerle gençlere rol model olmaya devam ediyor.

2002 yılından beri yatırımcılara ve kurumsal firmalara gayrimenkul hizmetleri sunan Hasan Can, elde ettiği başarılarla Türk gayrimenkul sektörünü uluslararası arenada zirveye taşıyor.

Avrupa’da Circle of Legends Award’ı kazanan ilk Gayrimenkul Danışmanı olan Hasan Can; Hall of Fame , Lifetime Achievement, Top 100 Global Individuals Commercial Commissions ve Diamond Club ödüllerinin ilk ve son 12 yıldır daimi sahibidir.

“Firmalar sosyal sorumluluk bilinci hakkında daha duyarlı olmak zorunda. Yeni nesillerin ülkemiz adına daha başarılı olması için sosyal sorumluluk bilinci ve duyarlılığının arttırılması ve desteklenmesi çok önemli. Sosyal sorumluluk projeleri, iş hayatının belki de “hayata” en doğrudan temas eden parçası. “ olduğu fikrini savunan Hasan Can ve kurucusu olduğu Remax7Tepe, sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve duyarlı gayrimenkul danışman kadrosuyla; lüks konut , ticari gayrimenkul ve arsa / arazi alanında, profesyonel anlayışla kurumsal firmalara ve kişiye özel hizmet veriyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com