Bizi Takip Edin

anaslide

KAS İNŞASI İÇİN BESLENME REHBERİ

-

 

Daha büyük kaslara kavuşmak için ne yediğiniz ve ne kadar yediğiniz çok büyük önem taşıyor.

kas-beslenme

Vücudunuz, kendini sürekli yeniden oluşturan bir makine. Her gün her dakika kendi dokularını yıkıyor, yerlerine yediklerinizden ve diğer dokulardan elde edip geri dönüştürdüklerinizden oluşan kombinasyonlar koyuyor.

Antrenmanlarınız, kaslarınızdaki protein yıkımı ve inşasının, normalde olduğundan daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. Vücudunuzu dönüştürmeye çalıştığınız zaman, bu yüzden protein tüketimi büyük önem taşıyor. Protein tüketiminizi de antrenmanlara başladıktan sonraki süreçte eskisine kıyasla arttırmanız gerek.

Bunu yapmanın 2 yolu var. İlki -ve çok daha kolay olanı- normalden daha fazla protein tüketmek. Protein, kendi başına anaboliktir ve kaslarınızda depolanmak ister. İkinci yol ise, kaslarınızı uyaracak ve onları daha fazla büyümeye ve kuvvetlenmeye itecek tarzda antrenman yapmaktır.

Yüksek kaliteli proteinlerden oluşan bir beslenme programı ile sağlam bir kuvvet antrenmanını birleştirmek, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak en doğal, en eski ve en iyi yöntemdir. Bu makale, hedeflerinize ulaşmak için size ne zaman ve ne kadar protein tüketmeniz gerektiğini göstermeyi hedefliyor.

1- Ne kadar yemeli?

2007’yılında Journal of Applied Physiology’de yayımlanan bir araştırmaya göre, kuvvet antrenmanlarına başlanılan ilk 20 gün içerisinde kas hacmi her gün %0.2 oranında artmaya başlıyor. Kas miktarındaki bu artışın miktarı, eş zamanlı olarak yaşanan kas proteini yıkımına bağlı olarak artabiliyor ya da azalabiliyor.

Bu veriler, antrenmanlara yeni başlayan ya da verilen ara sonrasında antrenmanlara yeniden dönen kişilerin, yıllarını antrenmanla geçiren ağırlık odası kıdemlilerine kıyasla daha fazla proteine ihtiyaç duymalarını açıklar nitelikte. Yeni başlayanlar için asıl sorun ise beslenmeleri konusunda endişe etmeleri ve bu sebepten ötürü ihtiyaçları olan protein miktarını almamaları olarak gösteriliyor.

Ne kadardan bahsediyoruz:  Vücut ağırlığı kilogramı başına her gün 1.6 gram protein almak, iyi bir hedef olacak. Örneğin, vücut ağırlığı 80 kg olan bir erkek, günde 130 gram protein almayı hedeflemeli.

Ne sıkılıkta yemeli?

Protein sentezi, besinlerden alınan proteinin kas dokusuna dönüştürülme sürecidir. Dr. Mike Russell’ın da açıkladığı üzere, protein sentezi lambaya benzer: Ya yanıyordur ya da kapalıdır. 20-25 gramlık kaliteli protein sayesinde lamba yanmaya başlar. Daha fazla protein almak, protein sentezini arttırmaz. Zira lambanın da bir kapasitesi vardır ve istediğiniz kadar uğraşın, vereceği ışık değişmeyecektir.

Neden önemli?

Çoğu kişi, sabahları az protein/çok karbonhidrat, öğle yemeğinde daha fazla protein, akşam yemeğinde ise bol protein tüketmenin doğru olduğunu düşünür. Fakat, 2014 yılında Journal of Nutrition‘da yayımlanan bir çalışma, protein alımının gün içerisine yayılmasının daha verimli olduğunu gösteriyor. Söz konusu çalışmada, günde her 3 öğününde 30’ar gram protein tüketen katılımcıların protein sentezinin, proteinin çoğunu akşam yemeğinde tüketenlere oranla %25 daha yüksek olduğu sonucuna varılmıştı.

Journal of Applied Physiology’de yayımlanan yeni bir çalışmada ise, günde 6 kez 20’şer gram protein tüketen kişilerin kas kütlesinin arttığı ve yağ kaybettikleri ortaya çıktı. Üstelik, bu durum antrenman yapılsa da yapılmasa da değişmiyordu. Katılımcılara uyanmalarının ardından 1 saat içerisinde, uykudan en az 2 saat önce ve arada kalan her 3 saatte bir protein takviyesi verilmişti.

6 öğün biraz fazla olabilir. Fakat protein açısından zengin 3 öğün yapmak, özellikle de antrenmana yeni başlandıysa mantıklı olacak. Protein sentezi, antrenmanın 16 saat sonrasında en üst seviyesine ulaşır ve 48 saat boyunca yüksek seviyede devam eder. Protein yıkımı ise 24 saat boyunca hızlı olur.

Buradan çıkarılacak sonuç, her öğünün önemli olduğudur. Eğer haftanın 3 ya da 4 günü antrenman yapıyorsanız, vücudunuz, her gün her saatini yeni kas oluşturmak için harcıyor demektir. Aynı zamanda, bu sürenin yarısını da kas yıkımı ile geçiriyordur.

Antrenman öncesi ve sonrası

Antrenmanlarınızı uzun süredir ve düzenli olarak yapıyorsanız, protein sentezi üst seviyesine çok daha erken (antrenmandan 4 saat sonra) ulaşacak ve normale çok daha hızlı dönecektir. Bu durumda, antrenman öncesi ve sonrası hemen tüketeceğiniz protein, daha fazla önem kazanıyor.

2012 yılında American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir çalışmada, bilim insanları, protein ve kuvvet antrenmanı ilişkisini irdeleyen birçok çalışmayı masaya yatırdılar. Elde edilen bulgulara göre, protein takviyesi kullanan kişiler 12 hafta boyunca fazladan 1 kilo kas kazanmışlardı. Protein takviyesi kullanmayanlar için böyle bir gelişme söz konusu değildi.

Journal of the International Society of Sports Nutrition’da 2013 yılında yayımlanan bir araştırmaya göre, kaslarınızın proteini en verimli kullanacağı zaman dilimi, 4-6 saat olarak tanımlanıyor. Yani, işin idealini söyleyecek olursak, antrenmandan 2-3 saat öncesinde ve antrenman sonrasında 1-2 saat içerisinde protein açısından zengin öğünler tüketmeniz gerek.

Sabahları kahvaltı yapmadan antrenmana koyulanlar için ise bu fırsat aralığı daha kısa oluyor. Çünkü, Dietary Protein and Resistance Exercise’a göre, uyku sırasında protein sentezi %15-30 arasında yavaşlıyor. Yani, eğer sabah aç karnına antrenman yapıyorsanız, öğününüzü mümkün olduğunca antrenmanınızı bitirir bitirmez  tüketmeniz gerekiyor.

En iyi protein kaynakları

Farklı besin türleri, farklı amino asit (proteinin yapı taşları) kombinasyonları içerir. Konu kas inşası olduğunda, karşımıza 20 amino asit arasında açık ara en önemlisi lösin olarak çıkıyor. Bir öğünden maksimum anabolik etkinin elde edilebilmesi için, tahminen 2-3 gram lösin alınması gerekiyor.

Bir servis (yumruk büyüklüğünde) kırmızı et içerisinde en az 2 gram lösin bulunur. 3 yumurta, 2 bardak süt, 1 parça balık ya da bir kap yoğurt size 1.5 gram lösin sağlayacaktır. 25 gram whey protein ise size yaklaşık 3 gram lösin verebilir.

Tüm bitkisel besin kaynakları içerisinde, en çok lösin barındıran ise soyadır. İkinci sırada fasulye ve mercimek gelir. Üçüncü sırada ise çerezler ve keten tohumu gelmekte.

Karbonhidratlar ve yağlar

Eğer bu makaleyi 10 yıl öncesinde okuyor olsaydınız, size antrenman öncesinde ve sonrasında karbonhidrat yemeniz, fakat yağ tüketmemeniz söylenirdi. Antrenman öncesinde karbonhidrat tüketilmesi iddiasının dayanak noktası, hızlı enerji kaynağı olarak kullanılabilir olmalarıydı. Antrenman sonrası karbonhidrat tüketimi ise enerjinin yenilenmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda, besinlerin vücutta depolanmasını mümkün kılan insülin hormonunun üretimini sağlayarak, kas hücrelerine protein ulaşmasına neden oluuordu. Öte yandan, yağların sindirimi daha yavaş olduğu için kritik hormonların tepkilerini azaltabiliyorlardı. Tüm bunların dayanak noktası ise, vücudunuzun, sizden işleri mümkün olduğunca basit tutmanızı talep ediyor olduğu fikriydi. Fakat şimdilerde şunları biliyoruz ki:

1.  Masa başı işlerde çalışanlar, yani antrenman haricinde vaktinin çoğunu uzun saatler oturarak geçirenler, antrenman öncesinde enerji sağlamak için karbonhidrat almaya ihtiyaç duymuyorlar. Zira stoklarımızda ihtiyacımızdan daha fazla enerji mevcut.

2. Günde 1’den çok yorucu antrenman yapmadığınız taktirde, enerjinizi yenilemeniz için bolca vaktiniz olacak. Öğünlerinizi düzenli olarak tükettiğiniz sürece sıkıntı yaşamazsınız.

3. Antrenman sonrası takviye ya da öğün olarak protein ve karbonhidratları birleştirmek yararlı olacaktır. Dietary Protein and Resistance Exercise’a göre, bu sayede protein sentezinizi yükseltirsiniz.

4. Yağ konusu ise endişe edilmesi gereken bir şey değil. Şimdi göründüğünüzden daha iyi olmak için antrenman yapıyorsanız ve besleniyorsanız, total kalori miktarınız daha fazla önem taşır. Az karbonhidratlı ya da az yağlı bir beslenme planı ile de kaslı ve yağsız bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sonuç

1. Hacim ve kuvvet kazanmak için antrenman yapan erkekler, en iyi sonuçları vücut ağırlığındaki her bir kilogram başına 1.6 gram protein alarak elde ederler. Daha önce de belirtildiği gibi, örneğin 80 kilogram ağırlığındaki bir erkek, her gün 130 gram protein almayı hedeflemelidir. Kas kütlesi kazanmak için günlük aldığınız protein miktarı meselenin püf noktasını oluşturuyor.

2. Çoğunluğunu tek bir öğünde almaktan ziyade, protein alımınızı gün içerisinde 3 ya da daha fazla öğüne yaydığınız zaman, protein sentezi daha fazla olacaktır. Protein sentezini tetiklemek için her öğünde 20 gram kaliteli protein almayı hedefleyin.

3. Yeni başlayanlarda ya da ara verdikten sonra antrenmana tekrar başlayanlarda, kuvvet antrenmanları, protein sentezini 48 saat boyunca yükseltir. Daha tecrübeli olanlar için bu süre 24 saattir.

4. Protein sentezi uyku sırasında yavaşladığı için, uyandıktan sonra bir şeyler yemek daha mantıklı olacaktır.

5. Antrenmandan birkaç saat önce ve antrenmanın hemen ardından protein açısından zengin bir öğün tüketmeniz, sizin için en yararlısı olacaktır.

6. Daha iyi kazanımlar için antrenman sonrası öğününüze karbonhidrat eklemeyi ihmal etmeyin.

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com