Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Kaba olmadan hayır demenin yolları

Umut Doğan Yıldız

-

 

9-6 rutininizin dışında bir hayat istiyorsanız, şu zor kelimeyi kullanmak konusunda ustalaşmalısınız: ‘Hayır’. İşte kaba olmadan hayır demenin yolları!

“Ekstra bir görev alamayacak durumdayken dürüst davranmak sizi gelecekteki sıkıntıdan kurtarır,” diyor McKeown. İşte, iş çıkış belgenizi elinize almadan patronunuzu reddetmenin yolları:

MH: Selam Greg. Bak, meşgul olduğunu biliyorum ancak bu projeyi devralabilir misin?
McKeown: Hayır.
MH: Anlayamadım?
McKeown: Demek istediğim size yardımcı olmayı çok isterim. Biraz daha bilgi verebilir misiniz?
MH: Bu büyük bir müşteri için büyük bir iş ve hafta sonuna kadar bitmesi gerekiyor.
McKeown: Anlıyorum fakat ben de CEO’dan gelen bu işi yetiştirmeliyim. Oldukça önemli.
MH: Bu da oldukça önemli bir iş.
McKeown: CEO’ya elimdeki işle ilgili bir program değişikliği yapmam gerektiğini söyleyebilirim fakat bence bu işe başka bir açıdan yaklaşmalıyız.
MH: Bu hafta daha erken gelip ikisini de yetiştiremez misin?
McKeown: Birkaç dakikanızı ayırıp şu an yaptığım işe beraber bakalım mı? Sonra da hangisini önce ele almam gerektiğini söylersiniz ve ben de onu yaparım.
MH: İkisini de yapamaz mısın?
McKeown: Eğer bu müşteriler için bir dizi iş yapmayacaksam tabii ki yaparım. Ama sizce bunu yapabilmek için hangisine öncelik vermem gerekiyor?
MH: Aslında biliyor musun, bence bu işi Steve halledebilir. İyi çalışmalar.

23dk.

Belirli aralıklarla kontrol etmektense her gelen e-mail’e anında cevap vermekle kaybedilen süre. Mesaj alındı.

 

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler