Bizi Takip Edin

Kışın spor yapmayı boşlamış ve biraz yağ bağlamış olabiliriz. Bahar aylarını tekrar forma girme zamanı ilân ediyoruz. Pek çok okurumuz gibi, siz de metabolizmanızı ateşlemek ve vücudunuzu hantallaştıran fazla yağlardan kurtulmak istiyorsunuz. Ancak spora çok vakit ayıramıyor olabilirsiniz. O halde ihtiyacınız olan şey, kısa süreli ve yoğun egzersizler. Biyomekanik bilimindeki en son gelişmeler ışığında, bu üç ultra-hızlı antrenmanı yarattık. Vücudunuzdaki kan dolaşımı deli gibi hızlanacak ve ciddi oranda kalori yakacaksınız. 10 hafta boyunca her gün, verdiğimiz sırayla bir istasyon çalışması yapın. Hiçbir günü boş geçirmek yok!

YAĞLARI YOK EDİN
Yeni bir antrenmana başlamak işin en zor kısmıdır. Bu yüzden ilk egzersizleri biraz kolay tuttuk. Kişisel antrenör Ray Klerck tarafından hazırlanan bu ilk 10 dakikalık çalışma, hiçbir ekipman gerektirmediği için evde de kolayca yapılabilir. Sakın bu programın verimsiz olduğunu düşünmeyin. Medicine & Science in Sports & Exercise dergisindeki araştırmalara göre, vücut ağırlığıyla yapılan antrenmanlar, yağ yakma ve kas inşa etme konusunda spor salonunda yapılan egzersizler kadar etkili. O halde başlıyoruz!

İSTASYON 1 (4 tekrar)

01
EXTREME–INCLINE PUSH-UP

12 TEKRAR

“Ekstrem” kelimesi gözünüzü korkutmasın. Bu hareket üst vücuda kan pompalamanın oldukça kolay bir yolu. Ayaklarınızı bir sandalyeye yerleştirin. Ellerinizi omuz açıklığında yere koyun ve dirseklerinizi düz tutun. Kalçanızı yapabildiğiniz kadar yükseğe kaldırın. Dirseklerinizi kırarak göğsünüzü yere yaklaştırın. Sonra kendinizi iterek başlangıç pozisyonuna dönün. Hiç dinlenmeden bir sonraki harekete geçin.

İSTASYON 2 (5 tekrar)

02
JUMPING WALKING LUNGE

HER BACAK İÇİN 8 TEKRAR

Şimdi de kanı bacaklara pompalama zamanı. Sağ bacağınızı öne atıp lunge pozisyonu alın, ardından sol bacağınızı ileri atarak ikinci lunge’a geçin. Şimdi, her sıçrayışta bacaklarınızın konumunu değiştirerek, iki kez zıplayın. Bu, bir tekrar ediyor. Her bacak için 8 tekrarı tamamladıktan sonra, bir önceki push-up hareketine dönün. Her bir egzersiz için 4 seti tamamladıktan sonra, kendinizi 60 saniye dinlenerek ödüllendirin.


03
PUSH-UP TO SUPERMAN

10 TEKRAR

Yoruldunuz mu? Dayanın! Sadece beş dakika kaldı. Kollarınızı omuz genişliğinde açıp bir kez şınav çekin. Ardından yüzüstü yatın ve kollarınızı dümdüz ileri uzatın. Kol ve bacaklarınızı aynı anda kaldırarak, belinizi yay biçiminde bükün. Bir saniye bu şekilde durup, kol ve bacaklarınızı tekrar indirin. Bu, bir tekrar ediyor. 10 tekrarı tamamladıktan sonra dinlenmeden bir sonraki harekete geçin. Halter kaldırmayı aratmıyor, değil mi?

04
GLUTE HAMSTRING FALL

10 TEKRAR

Topuklarınızı koltuk gibi sağlam bir eşyanın altına yerleştirin. Üst vücudunuzu dimdik tutup, kollarınızı ileri doğru uzatın. Ardından 3-4 saniye boyunca gövdenizi yere alçaltın. 10 tekrarı tamamlayın. Bir önceki harekete geçmeden önce 60 saniye dinlenebilirsiniz. Döngüyü toplamda 5 defa tekrarladıktan sonra, topuklarınızı sıkıştırdığınız kanepeye uzanabilirsiniz. Yarın yapacağınız antrenman ise sayfanın altında!

 

KALORİ YAKIN

Bu ikinci aşama, kalori yakma kapasitenizi artırmak üzere tasarlandı. Antrenör Klerck, “Hareketin en zor noktasında biraz duraklamak veya yarım tekrar eklemek, kaslara daha fazla kan gitmesini sağlar” diyor. Çalıştırdığınız bölgeleri her değiştirişinizde, vücudunuz duruma ayak uydurmak için tam kapasite çalışacak. 5 hareketten oluşan bu döngüyü toplamda 4 kez yapın. Her döngüden sonra sadece bir dakika dinlenin. Unutmayın, toplamda sadece 10 dakika çalışacaksınız. Gün içinde dinlenmek için tam 1430 dakikanız daha var.

01
BACK SQUAT HALF

30 SANİYE

Omuzlarınıza bir halter alın ve merkez bölgenizi sıkın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Şimdi 4 saniye süresince kalça ve dizlerinizi bükerek, bacaklarınızı tamamen bükülü hale getirin. Yarım tekrar yapacak şekilde kendinizi biraz yukarı çekip, bir saniye duraklayın. Sonra tamamen yukarı kalkarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu, bir tekrar ediyor. 30 saniye devam ettikten sonra sehpaya geçin.

02
PULLOVER TO FLY

30 SANİYE

Düz bir sehpaya sırtüstü uzanın. Ellerinize birer dambıl alarak göğsünüzün üstünde tutun. Dirseklerinizi hafifçe kırıp, ağırlıkları başınızın arkasına doğru alçaltın. Kollarınızın üst kısmı kulaklarınıza yakın dursun. Sonra tekrar yukarı kaldırın ve bu sefer kollarınızı yana açıp, ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Bu, bir tekrar ediyor. Süre dolduğunda tekrar haltere geçin.

03
FRONT SQUAT WALL HOLD

30 SANİYE

Bu etkili göğüs kombosundan sonra, kan akışını tekrar alt vücudunuza yönlendirme zamanı. Halteri omuzlarınızın önünde kaldırın ve sırtınızı duvara yaslayın. Üst bacaklarınız yere paralel uzanıncaya kadar, kalça ve dizlerinizi bükün. Bu şekilde dört saniye durduktan sonra tekrar ayağa kalkın. Quadriceps kaslarınız titriyorsa, doğru yapıyorsunuz demektir.

04
DIAMOND PUSH-UP HOLD

30 SANİYE

Şimdi tekrar göğüs çalıştırmaya dönüyoruz. Şınav pozisyonu alın. İki elinizin baş ve işaret parmaklarını birleştirip elmas şekli verin. Dirseklerinizi kırarak, burnunuz neredeyse yere değecek kadar alçalın. (Zor olacak ama başarmadan bırakmayın.) Dört saniye durun ve başlangıç pozisyonuna dönün. Titreseniz de kafaya takmayın. Titremek de çalışmanın bir parçası.

05
RAISED 50/50 DEADLIFT

30 SANİYE

50 cm yüksekliğinde bir kutunun üzerine çıkın. Önünüze bir halter koyun ve çömelerek üstten tutuşla kavrayın. Şimdi dizlerinizi hafifçe kırın ve sırtınızı düz konuma getirerek halteri yerden kaldırın. Duraklayın ve tamamen ayağa kalkın. Bu, bir tekrar ediyor. Yapmaya çalışırken formunuz bozuluyorsa, kısa bir süre dinlenin. Ama teriniz kurumadan egzersizi yapmaya tekrar başlayın.

BEL BÖLGENİZİ İNCELTİN

İSTASYON 1 (7 tekrar)

Şimdi fırlatma zamanı! Medicine & Science in Sports & Exercise dergisinde yer alan bir araştırmaya göre, hafif ağırlıklarla yapılan patlayıcı hareketler, yüksek ağırlıklı yavaş hareketlere oranla daha fazla kalori yakmamızı sağlıyor. Vücut ağırlığı ve sağlık topu kombinasyonuyla yapacağınız sıradaki egzersizlerde, her bir hareketi mümkün olduğu kadar hızlı ve güçlü yapmaya çalışın. Karşılığında yakacağınız yağlar, sizin için en güzel ödül olacak.

01
SQUAT TO SINGLE-LEG TUCK

HER BACAK İÇİN 3 TEKRAR

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kalça ve dizlerinizi kırarak squat yapın. Üst bacaklarınız yere paralel gelince durun ve yapabildiğiniz kadar yükseğe zıplayın. Havadayken sağ dizinizi ellerinizle göğsünüze çekin. Ardından sol dizinizi çekerek tekrarlara devam edin. Tamamladıktan sonra bir sonraki harekete geçmeden 30 saniye dinlenin.

02
MEDICINE BALL UP-THROW

5 TEKRAR

Top fırlatma hareketini farklı bir versiyonla yapalım. Sağlık topunu göğsünüze yakın tutarak, diz ve dirseklerinizi kırın. Vücudunuz topu fırlatmaya hazır olsun. Sonra kol ve bacaklarınızı açıp, topu başınızın üstüne doğru yapabildiğiniz kadar yükseğe fırlatın. Top düşerken tutun ve dizlerinizi kırarak şiddetini azaltın. Tekrarlar bitince 20 saniye dinlenin ve önceki hareketi yeniden yapın.

İSTASYON 2 (7 tekrar)

02
MEDICINE BALL UP-THROW

5 TEKRAR

Top fırlatma hareketini farklı bir versiyonla yapalım. Sağlık topunu göğsünüze yakın tutarak, diz ve dirseklerinizi kırın. Vücudunuz topu fırlatmaya hazır olsun. Sonra kol ve bacaklarınızı açıp, topu başınızın üstüne doğru yapabildiğiniz kadar yükseğe fırlatın. Top düşerken tutun ve dizlerinizi kırarak şiddetini azaltın. Tekrarlar bitince 20 saniye dinlenin ve önceki hareketi yeniden yapın.

03
STANDING LONG JUMP

7 TEKRAR

Bu hareket, bugünkü son istasyon için basit bir başlangıç olacak. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kalça ve dizlerinizi kırıp, tüm gücünüzle ileriye sıçrayın. İvme kazanmak için kollarınızı savurun. Çok az ses çıkarmaya çalışırmış gibi, hafifçe yere inin. Tekrarları bitirince 10 saniye dinlenin. Şimdi sağlık topunu alıp, yağ yakıcı egzersizlerin sonuncusunu yapın.

04
LYING SINGLE-ARM THROW

HER KOL İÇİN 3 TEKRAR

Sağ elinize sağlık topu alıp, düz bir sehpaya sırtüstü uzanın. Dirseğiniz göğsünüze yakın dursun ve topu göğsünüze yaslayın. Patlayıcı gücünüzle topu tavana fırlatın. Sonra iki elinizle (becerebiliyorsanız tek elle) yakalayın. Kollarınızı değiştirin. Tekrarlar bitince 10 saniye dinlenin ve bir önceki harekete geri dönün. Yarın yine egzersiz yapmayı unutmayın.

Continue Reading
Advertisement

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com