Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

En ilginç 4 giyilebilir teknoloji cihazı!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Yılın ilk büyük teknoloji fuarı Berselona’da gerçekleştirildi. İşte fuarda tanıtılan en ilginç 4 giyilebilir teknoloji cihazı!

Dünyaca ünlü teknoloji devlerinin gözleri üzerine topladıkları fuarda, bir de ilginç cihazları tanıtan küçük ama dev olabilecek potansiyele sahip firmalar vardı.  Son derece iddialı cihazların tanıtıldığı fuarda; 5G teknolojisi ve akıllı telefonlarda yeni trendler ilgi odağı haline geldi.

Giyilebilir teknolojiler ilgi çekti

 Barselona’da dev bir salonda gerçekleşen fuar MWC 2018’de çeşitli uygulama, yazılım, robot, akıllı teknolojiler ve giyilebilir cihazlar da yok değildi.

İşte karşınızda fuarın en ilginç sağlık, spor gibi kategoriler içinde sunulan giyilebilir teknolojileri!

1. Kilo vermeye yardımcı olan kulaklık: Modius

Modius, kilo vermenize yardımcı olmak amacıyla beyninizin hipotalamus bölgesine elektrik sinyalleri gönderiyor. Kafa tasınızın yapısına ve kalınlığına bağlı olarak ayarlanabiliyor ve cihazın 10 farklı şiddet içeren kademesi bulunuyor. İddiaya göre; yaklaşık üç ay boyunca, haftada 5 defa 30 ila 45 dakika arasında düzenlemeniz gereken seanslar sayesinde kilolardan kurtuluyorsunuz.

2. Sperm sayısını kontrol eden uygulama: O’View

Koreli giyilebilir teknolojiler üreticisi olan Jongro Medical firması, sperm sayınızı bir akıllı telefondan ölçmenize olanak sağlıyor. Şirketin O’View isimli mobil uygulamasının ölçüm yapmasını istiyorsanız her defasında 18 dolar ödemeniz gerekiyor.

3. Sporcuların performansı ölçme aleti: Soccer Wearable

Almanya-İsviçre kökenli Tracktics isimli şirket, ürününü daha çok futbol alanına indirgemiş durumda. Bu ürün sayesinde sahadaki futbolcuların performansları, en ufak ayrıntısına kadar ölçülebiliyor. Bilindiği kadarıyla buna benzer vir ürün çeşitli futbol takımlarında kullanıyor.

4. Arttırılmış gerçeklik gözlüğü: Vuzix Blade

Bu gözlük, sosyal medya uygulamaları ile entegre bir şekilde performans sergiliyor ve amazon’un sesli yapay zekası Alexa ile bağlantılı bir şekilde çalışıyor.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler