Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

En fit kadınlar: Alice Klomp

FITNESS

En fit kadınlar: Alice Klomp

-

 

En fit kadınlar, kaslı kadınlar, sporcu kadınlar gibi bölümlere ayırdığımız ve sürekli çeşitlenerek güncellenecek bölümün yeni konuğu: Alice Rebecca Klomp

 

En kaslı kadın, en fit kadın ve instagram fenomeni kadın ve erkekleri haber yapmaya devam ettiğimiz bölümümüzün bugünkü konuğu Alice Rebecca Klomp.

Son zamanlarda sayıları oldukça artan fitness fenomenleri arasında yerini alan Alice Rebecca Klomp, genç yaşına rağmen dünyaca ünlü bir fitness model olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Instagram fenomeni fitnessçı kadınlar arasında yerini alan ve hesabında 589 binden fazla takipçisi olan Alice Rebecca Klomp, hayraları için motivasyon kaynağı videolar ve bilgilendirici içerikler paylaşıyor.

       

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Some iced tea lemon bcaas and a side of tricep ? @womensbest,,, be sure to check out their new protein bar flavors!! The hazelnut crunch is 2 die 4 Also, if you use the code “protein” at checkout you can get some bars for free!! . • Here are a few workouts I do on my arm day! Arm day is kind of boring because it’s just different variations of the same workout ¯\_(ツ)_/¯ . • 1st clip: Tricep Push-downs! I tend to pause a little at the eccentric point, and slowly release. 2nd clip: Tricep extension! Basically the same as the first, but a different variation. 3rd clip: Cable curls I always throw in a few different types of each workout. I try to use dumbbells, cables, barbells, and bodyweight exercises for arms #womensbest

Alice (@pineapplebrat)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A lil glute work and a lil watermelon BCAA’s @womensbest ? • Here are a few of my favorite butt workouts! These are all sped up x2,,, I don’t do all of these at once, but I add in 2-3 of these during my hamstring workout. You could do all of them if you have a dedicated glooty booty day! • The first is my go to. Hip Thrusts. I typically do 4 sets of 8-12 reps, and I do anywhere from 10 lbs to 180 lbs. Sometimes doing less weight is the move, because when you lift more, other muscles take over besides glutes, while when you lift less you can have more control and activate the right muscles. • #2 is another good one. Romanian Deadlifts. I do wide stance and close stance to hit different muscles. I am new to these and horribly inflexible so I was/am scared about injuring my back. I go light with these and have only gone up to 50 lbs total. ¯\_(ツ)_/¯ . • #3 is another fav for me. Cable kickbacks! I do 8-12 for each leg, for 3-4 sets. I have been doing about 35 lbs for these lately. The more you straighten your leg, the more your glutes will be activated. The more bent your leg is, the more your hamstring will be activated. • #4 is cable squats! I don’t do these, but they’d be a great addition, and I’ll probably start. I did these at 25 lbs, but could do more. • Aaaaaand 5 is sooo ugly but I love this one too. Cable glute pull throughs! I had to google that because I call them cable humps, duh. Remember to SQUEEZE ur little glutemusses when you do these! I do 35 lbs for these. • Try this out and let me know if your butt falls off the next day ? Let me know what you’d like to see next! #womensbest

Alice (@pineapplebrat)’in paylaştığı bir gönderi ()

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

FITNESS

Yüklenmeme haftası nedir?

-

Yüklenmeme (deloading),” onarımın ve iyileşmenin desteklenmesi için antrenmanlarınızın gücünün ve yoğunluğunun azaltılması demektir.

Biraz yorgunuz, değil mi? Sizi suçlamıyoruz. Yaz bedenini korumak için harcadığınız onca efor oldukça yorucu olabilir. Geceler günlerden uzunken ayağınızı gazdan çekmek ve tempoyu hafifletmek için doğru zaman olabilir.

Güç ve kondisyon koçu Sam Pepys, “Uygun bir şekilde dinlenmeden vücudunuzun güç üretme kabiliyeti engellenir ve sonuç alamamaya başlarsınız,” diyor. Kaslarınız iyi hissetse bile, ağırlık çalışmak vücudunuzdaki çoklu fonksiyonlardan sorumlu olan merkezi sinir sisteminize (CNS) zarar verir. CNS’niz yıpranmışsa, enerjinizi toplamakta ve günlük yaşamınızda odaklanmakta güçlük çekersiniz.

Her beşinci haftada bir yüklenmeme haftası yapın. Zamanlamanızı ofis partileri sezonuna göre ayarlayabilirsiniz: “Geceleri geç saatlerde eve alkollü dönüp ertesi gün yorucu antrenmanlar yapmak tükenmişliğe giden en kısa yoldur,” diyor Pepys. Tamamen bırakmadan nasıl yavaşlayacağınızdan emin değil misiniz? İpuçlarımız (sağda) işinizi kolaylaştıracaktır.

Yüklenmeme tembellik için bir bahane değil. Pepys’in adımlarını takip edin ve sonuçlarını görün.

AZALTIN

Standart bir antrenman haftasında genellikle kaldırdığınız ağırlıkları ve tekrarları yüzde 50 oranında azaltın.

SAKİN OLUN

Yüksek yoğunluklu antrenmandan vazgeçip sürekli ve sabit kardiyo için maksimum kalp atış hızınızın yüzde 70’ini hedefleyen bir antrenman yapın.

YENİ ŞEYLER DENEYİN

Bu haftayı jimnastik veya yoga gibi farklı idmanları denemek için bir fırsat olarak kullanın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com