Bizi Takip Edin

SPOR

Eklem ağrılarına çözüm: Pilates

-

 

Yoğun bir iş hayatı olanlar ve sürekli masa başı çalışanlar, belirli zaman sonra eklem ve kas problemleri yaşıyorlar. Eklem ağrılarına çözüm ise pilates.

Eğer günün büyük bir kısmını masa başında, bilgisayarla ya da evraklarla geçiriyorsanız sizin de eklem ağrıları ve kas problemleri yaşamanız normaldir. Uzun süre hareketsiz kalmak ve uzun süre oturarak çalışmak,  kasları zayıflatıyor, ön ve arka kas gücünde dengesizlik yaratıyor.

Pilatesin amacı nedir?

Kas ağrılarından kurtulmak için sizin için en iyi yol pilates olabilir. Pilatesin amacı; duruş bozukluklarını, kas, eklem ağrıları ve omurga problemleri gibi sorunları gidermektir. Ayrıca pilates sayesinde bağışıklık sisteminiz de güçlenir.

Yoganın vücuda faydaları ve etkileri!

Masa başı çalışanlarda görülen rahatsızlıklar

Masa başında ve bilgisayar başında hareketsiz bir şekilde uzun süre çalışanlarda ortak olarak görülen rahatsızlıklar genel olarak; bel ve boyun fıtıkları, eklemlerde kireçlenme gibi rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklar pilates yaparak en aza indirgenebilir.

 

İşte sizin için en uygun pilates hareketleri!

Karın hareketi: Düz bir zemine oturun. Belinizi zemine yatırırken bacaklarınızı, boynunuzu ve kollarınızı kıvırmadan kaldırmaya çalışın. Bacak ve kollarınız arasında kalan mesafeyi aşamalı olarak daraltın. Yukarı kalkarken, derin nefes alın, bacaklarınızı indirirken ise aldığınız nefesi yavaş yavaş verin.

Gerilme hareketi: Sırt üstü yatın. Kollarınızı dik bir şekilde yukarı kaldırın. Derin nefes alın, sonra gövdenizi doğrultarak, başınızı dizlerinizin arasına alıp, 10 saniye bu pozisyonda kalın. Nefes egzersizi de hareketinize eşlik etsin. Vücudunuzu bu şekilde düz yatarak esnetip, başınızı dizlerinize alarak gerin. Ayak ve el üstleri, yukarı bakacak şekilde gergin olsun.

Yoga mı pilates mi?

Hundred hareketi: Sırt üstü uzanın. Kollarınızı yine yukarıya uzatın, bu defa belinizi kaldırmadan boyun ve kolları kaldırın. Boynunuzu kaldırırken derin nefes alın, yere bırakırken nefes verin.

Bel hareketi: Havada bisiklete binme ve pedal çevirme hareketini uygulayın. Zemine sırt üstü uzanın. Belinizden tutarak, bacak ve kalçanızı yukarı kaldırın. Yukarıda iken dengenizi bulmaya çalışın, önce bir dizinizi, daha sonra diğer dizinizi kıvırın. Nefes alıp verme egzersizi ile birlikte pedal çevirme hareketi yapın.

Bacak hareketi: Yere oturup, elleriniz üzerinde tüm vücudunuzu havaya kaldırın. Sadece ayak topuklarınız ve elleriniz yere değsin. Bu şekilde pozisyonunuzu sabitlemeye çalışın ve ayağınızı, nefes alarak yukarı kaldırın, nefes vererek indirin. Hareketi, sağ ve sol ayaklar için ayrı ayrı uygulayın.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Milli sporculardan 7 madalya

-

Uluslararası 17 Yaş Altı Badminton Turnuvası’nda milli badmintoncularımız, 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya elde ettiler.

14-16 Haziran tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen Uluslararası 17 Yaş Altı Badminton Turnuvası’nda milli badmintoncularımız, 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya elde ettiler.

177 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvada madalya kazanan sporcular şu şekilde:

Tek Erkekler: 3. Hasan Berkay Günbaz, 3. Nurullah Saraç

Çift Erkekler: 2. Hasan Berkay Günbaz …Nurullah Saraç

Tek Bayanlar: 2. Ayça Özgür, 3. Cansu Erçetin

Çift Bayanlar: 1. Yasemen Bektaş …Cansu Erçetin

Karışık Çiftler: 1. Taha Emirhan Budak …Yasemen Bektaş


Devamı

SPOR

Kick Boksta büyük başarı

-

İtalya’da düzenlenen “Best Fighter Dünya Kick Boks Kupası”nda milli sporcularımız, 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandılar.

Türkiye Kick Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre,

Best Fighter Dünya Kick Boks Kupası’ da Madalya Kazanan Sporcularımız;

Soner ŞEN – Altın Madalya

Özge ÜÇTAŞ – Gümüş Madalya

Gökçenur TARHAN – Gümüş Madalya

Recep GENÇ – Bronz Madalya (2 Disiplinde)

Onur ÇELİK – Bronz Madalya

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

17 Haziran Pazartesi TV’de maçlar

01:00 TRT Spor – Uruguay – Ekvador

07:00 TRT Spor – İlk Baskı

07:00 A Spor – Sabah Sporu

10:15 NTV – Sporun Not Defteri

11:00 TRT Spor – Spor Manşet

14:00 A Spor – Transfer Hattı

16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü

17:45 TRT Spor – Spor Akşamı

19:00 Sports Tv – Süper Spor

22:00 TRT Spor – Nijerya – Fransa (CANLI)

23:00 A Spor – Son Sayfa

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com