Bizi Takip Edin

FITNESS

Dünyanın tanıdığı rus kadın sporcu

Umut Doğan Yıldız

-

 

Julia Vins, Rus bir powerlifter. Julia ilk olarak 2012 yılında başladığı sporda adını ülke sınırları dışına taşıdı.

İlk olarak fitness ile başlayan spor yolcuğunun ardından 2013 yılında powerlifting’e geçtikten sonra, hem gücünde hem de büyüklüğünde önemli bir ilerleme görmeye başladı – bu onu powerlifting şovlarında yarışmaya başlaması için motive etti.

O zamandan beri, Julia çevrimiçi olarak çok fazla ilgi görmeye başladı ve fitness sektöründe “yükselen bir yıldız”  haline geldi .

Doğum Tarihi: 1996

Milliyet: Rusya

1996 yılında Rusya’da doğan Julia Vins‘in fitness yolculuğu ilk önce 15 yaşındayken başladı.

O zamanlar tek hedefi daha güçlü olmak ve güven kazanmaktı.

Julia diyor ki; “Başlangıçta, daha güçlü olmak için bir hedef belirledim, çünkü kendime kesinlikle güvenmiyordum. İlk başta, sadece spor salonuna gittim ve bir yıl boyunca programsız çalıştım. ”

Spor salonunda bir yıllık eğitimden sonra, kendisine powerlifting yapmak için bir fırsat teklif edildi.

Başlangıçta, Julia bu disiplini seçme konusunda dirençliydi, ancak söylediği gibi, başka seçeneği yoktu.

Dengeli bir vücut geliştirmesine yardım etmesi için bir koça ihtiyacı vardı, ancak okulunda güçlendirme ve kettlebell eğitimi konusunda sadece bir koç vardı.

Başka seçeneği yoktu ve, Julia powerlifting’i seçti. Sonuç: dünyanın tanıdığı bir sporcu oldu!

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Karın kaslarını ateşleyin

Umut Doğan Yıldız

-

Kalbinizi ateşleyerek karın kaslarınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olan bu antrenmanı deneyin.

Yalnızca mekik ve plank’lerden oluşan antrenmanlar, özellikle de sosyal medyada paylaşmaya değer görmediğiniz zamanlarda size eğlencesiz gelir. Kişisel antrenör Ollie Marchon’un kalbinizi ateşleyerek karın kaslarınızı ortaya çıkarmanıza da yardımcı olacak bu antrenmanı oluşturma sebebi de tam olarak bu. İlk olarak Wattbike’a atlayarak (normal bir sabit bisiklet de olur) bir km’lik mesafe kat edin. Ardından bu karın hareketlerini istasyon çalışması şeklinde beş tur yapın. Tur aralarında ise koşu bandını çalıştırmadan 20 saniye boyunca yürüyün (bandı ayaklarınızla zorlayarak döndürün). Bitirici egzersiz olarak da bir km daha bisiklet sürün.

1/ MEDICINE BALL TWIST 20 TEKRAR

Sağlık topunu (ya da dambılı) önünüzde tutarak ayaklarınızı yerden kaldırın. Sırtınızı düz, karnınızı içeride tutun (A). Ardından sağ ve sola dönüşler yapın (B). Hareket bitene kadar ayaklarınızı yere değdirmeyin.

2/ BUTTERFLY SIT-UP 20 TEKRAR

Zemine oturarak ayaklarınızın tabanlarını birbiriyle bitişik tutun. Dizlerinizi yanlara doğru açın (A). Sırtınızı zemine yaslayın (B). Tekrar kalkarak başlangıç pozisyonuna dönün. Hareket karın kaslarınızın topluca kasılmasını sağlarken, kalça kaslarınızın da açılmasını sağlar.

3/ REVERSE CRUNCH 20 TEKRAR

Sırtüstü yatarak ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin (A). Karın kaslarınızı sıkın ve dizlerinizi göğsünüze doğru götürerek kalçanızın yerden kesilmesini sağlayın (B). Tekrar sayınızı tamamladıktan sonra koşu bandına geçerek bandı itin.

SKOR TABELASI
15 DK. ELİT
17,5 DK. KUVVETLİ
20 DK. ORTALAMA

Devamı

FITNESS

Plank programı

Umut Doğan Yıldız

-

Karın kaslarınız konusunda yeni rekorlar kırmak, içinde bulunduğunuz süreci takip etmediğiniz müddetçe çok zordur. İşte plank programı!

PLANK CHALLENGE

Her bir hareketi formunuz bozulana kadar yapın ve 2 set yapacağınız egzersizlerin set aralarında 60 saniye kadar dinlenin. Birinci ve sekizinci haftalar arasındaki gelişiminizi not edin.

Devamı

FITNESS

Bench sırası beklemeyin

Umut Doğan Yıldız

-

Popüler hareketler için sıra beklemek yerine isimsiz kahramanları tercih edebilirsiniz.

Barbell Back Squat için yer yoksa

Kettlebell Goblet Squat

Vücudunuzun önüne yüklediğiniz düzensiz biçimli ağırlıklar karın kaslarınız üzerinde daha fazla baskı yaratır. İşleri zorlaştırmak için hareketin en alt noktasında duraklayın.

Barbell Deadlift için yer yoksa

Single-Leg Hip Thrust

Ellerinize ağır bir plaka ya da istediğiniz bir cismi alarak her seferinde tek bir bacağınızı kaldırın. Merkez bölgenizin zorlandığını hissedeceksiniz.

Bench Press için yer yoksa

Pallof Press Kablo

istasyonunuzu yanınıza alarak tutacağı ileriye doğru itin. Bunu yaparken merkez bölgenizi sağlam tutun. Egzersiz karın kaslarınızda yangın başlatacak.

Bent-Over Row için yer yoksa

Banded Pull-Up

Makinalarda çalışırken sabit durduğunuz için karın kaslarınızı oyunun dışında bırakırsınız. Direnç bandını kaval kemiklerinizin etrafına dolayarak barfiks çekin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com