Apple’ın GymKit’i fitness alışkanlıklarınızı değiştiriyor

Teknoloji hayatın her alanına hakim. Fakat spor ile tamamen iç içe geçmiş durumda. Akıllı saatlerin başı çektiği giyilebilir teknolojiler sporseverlere önemli çözümler sunuyor. Fakat dış mekanlarda faydası reddedilemeyen bu aygıtlar spor salonlarına gelindiğinde senkronizasyon konusunda yeterli olmayabiliyordu. Tam bu noktada Apple bu meseleyi tarihe karıştıracak bir yeniliğe imza attı. Apple’ın geliştirdiği GymKit, çok yönlü veri akışıyla kullanıcıların spor salonlarında daha doğru spor yapabilmelerini sağlıyor. 

Spora hem amatör hem de profesyonel olarak gönül veren Irmak Kazuk’la GymKit ve spor alışkanlıkları ve yaşamımıza etkileri hakkında konuştuk.

Son gelişmeler bize teknoloji ile sporun artık iç içe geçtiğini gösteriyor. Bir sporcu olarak teknolojinin spor pazarına olan etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnanılmaz. Teknoloji sayesinde hem performansınızı hem de motivasyonunuzu yukarı çekmek artık çok daha mümkün. Apple Watch her ikisi için birebir. Yeri geliyor size koşu arkadaşı oluyor, yeri geliyor gerçek veriler ve ölçümlerle kendinizle yarışmanızı yani otomatik olarak gelişiminizi sağlıyor.

Piyasada bir çok akıllı saat varken GymKit’in farkını nasıl özetlersiniz?

GymKit spor salonlarındaki aletlerle Apple Watch’unuzun senkronize çalışmasını sağlayarak daha doğru verilerle antrenman yapmanızı sağlıyor. Örneğin Apple Watch’dan alınan nabız bilgilerimizle ile, spor aletinin ölçümlediği mesafe, hız, eğim gibi veriler eşleştirilerek yaktığımız kalori çok daha kesin verilerle hesaplanıyor.

GymKit’in spor alışkanlıklarımız üzerinde ne gibi etkileri olacağı düşüncesindesiniz?

GymKit, çift yönlü veri akışıyla kullanıcıların spor salonlarında daha doğru datalarla spor yapabilmesini sağlıyor. GymKit’in hayatımızı, özellikle spor salonlarında spor yaparken çok daha fazla kolaylaştıracağı kesin.

Fitness yapanların fiziksel özelliklerinin spor aletleriyle senkronize olacak olması kişiye nasıl bir rahatlık sunuyor?

Burada bana kalırsa kritik nokta tutarlı, doğru ve sağlam değerler. Apple Watch’unuzu ilk kullanmaya başladığınızda girdiğimiz yaş, kilo, boy gibi kişisel bilgilerimiz GymKit sayesinde spor aletlerine tek dokunuşla kolayca aktarılıyor. Böylece bize sadece yaptığımız antrenmana konsantre olmak kalıyor.

GymKit’in kullanılabilmesi için Apple Watch işletim sistemi olan watchOS 4.3 sürümüne sahip olmak ve GymKit uyumlu spor aleti kullanmak gerekiyor.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!