YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PROTEİN TOZU MESELESİ

protein_shake

Antrenman öncesi için

Antrenmandan bir yarım saat önce içeceğiniz protein tozu, en büyük etkiyi bırakacaktır. Eğer tozu içtikten saatler sonra antrenmana başlarsanız çok da faydasını göremezsiniz. Sadece proteinden oluşan bir toz içmemeniz de yararınızadır; zira protein yönünden kuvvetli fakat karbonhidrat yönünden zayıf bir toz ideal değildir ve kas hasarlarına sebep olabilir.

İş tabii ki toz kullanımıyla da bitmiyor; antrenman yapmazsanız bunlar hiç bir işe yaramaz!

 

 

Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr

Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr

 

Antrenman sonrası için

Yağ alımı için uygun bir yer ve zaman var elbette, fakat antrenman sonrası yağ için uygun bir zaman değil! Vücudumuzdaki insülin salgılanımını tetiklediği için karbonhidratlı tozlar daha uygun olacaktır. Kas dokunuzdaki işlem hızını artırır. Peynir altı suyu proteinli olanlar en doğru tercih olacaktır; en çabuk sindirilen protein türüdür ve çabucak kaslara ulaşır.

Düzenli olarak egzersiz yapanlar için, vücut ağırlıklarının her bir kilogramı başına 2 gram protein almak en verimlisidir. Fakat kendinizi protein tozuna bulamak da doğru bir yol değildir; bir yerden sonra istediğiniz kadar alın, işe yaramaz. Antrenmandan hemen sonra almak ise zamansal anlamda doğru tercihtir.

 

Weider Premium Whey Protein Tozu 2300 Gr

Multipower %100 Pure Whey Protein 2000 Gr

Nutrade Premium Protein 2250 Gr

 

Uyku öncesi için

Bu işin optimumu, uykudan bir saat öncesidir, fakat bazılarımız bunu daha erken saatlere çekmeyi tercih edebilir. Rahat bir uyku çekebilmek için. Kazein ağırlıklı tozlar vücutta işleme oldukça yavaş biçimde sokulur. Uyku esnasında salgılanan gelişme hormonları sayesinde maksimum performans alırsınız.

Eğer tozlara bulaşmak istemiyorsanız, büyükçe bir bardak süt ve muz oldukça kuvvetli bir alternatif yöntemdir. Süt yoğun biçimde kasein içerir ve uyku esansında kas gelişimini tetikler.

 

 

 

Optimum Gold Standard Casein 1818 Gr

Hardline Casein Matrix 1800 Gr

Muscletech Essential Series Platinum %100 Casein 1700 Gr

 
 

 

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!