KUŞKONMAZ’IN FAYDALARI

Kuşkonmaz’ın mucizevi faydalarını yakından inceleyelim.

Evet, kuşkonmaz idrarınızın biraz kokmasına neden olabilir. Ama gerçeği göz ardı etmeyin, tabağınızı kuşkonmaz ile doldurman için birçok neden var. A, C, E, K, B6 vitamini; demir, folat, bakır, kalsiyum, protein ve lif barındıran bu süper besin, size birçok sağlık faydası da sunuyor.

1

1- Zayıflamaya yardımcı

Yağ ve kalori açısından düşük olan kuşkonmaz, çözünebilir ve çözünemeyen lifler barındırması ile de zayıflamak isteyenlerin sofralarında mükemmel bir tercih olarak görülüyor. Vücudunuz lifi yavaş sindirdiği için de iki öğün arasında kendini daha tok hissediyorsunuz. Dahası, lif sayesinde kabızlık sorununu aşabilir, kolesterolünüzü de düşürebilirsiniz. Yumurta ile birleştiğinde ise harika oluyor.

2- İdrar yollarını düzenler

Asparajin adı verilen amino asitten yüksek miktarda barındıran kuşkonmaz, doğal bir idrar söktürücüdür. Başka bir deyişle, kuşkonmaz tüketimi sayesinde vücudunuzdaki fazla sıvılardan ve tuzdan kurtulabilir, idrar yolları enfeksiyonlarına karşı koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

İdrarını seyrek yapan kişilerde, idrar yolu enfeksiyonlarına rastlanabiliyor. Kuşkonmaz ile destekleyeceğiniz beslenme planınızda, bu sorunlara karşı da önlem almış olursunuz.

3- Antioksidan deposu

Kuşkonmaz (özellikle de mor olanı), meyvelere ve sebzelere kırmızı, mavi ve mor renkler veren ve antioksidan etkisi bulunan antosiyaninler barındırır. Antosiyaninler, vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşır. Kuşkonmazı pişirirken, ne az ne de çok pişirmeye çalışın. Pişirmek, bu sebzedeki kanser karşıtı potansiyeli artırsa da, uzun süre pişirilmesi sonucunda doğal faydaları olumsuz etkilenebilir. Fazla pişirildiğinde içerisindeki vitaminler de suya karışabilir.  

Sayfalar: 1 2 3

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!