Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ZENGİN USULÜ

-

 

Finans danışmanlarına en zengin müşterilerinin nasıl başarıya ulaştıklarını sorduk.

İÇGÜDÜNÜZE KULAK VERİN

Birçoğumuzun zengin olamamasının sebebi, kendi içgüdülerimiz yerine çoğunluğun sesini dinlememiz. Mainstay Capital Management’ın yöneticisi David Kudla, “İnsanlar markette yarı fiyatına bir şey gördüklerinde hemen satın almak istiyorlar. Ama konu hisse senetlerine geldiğinde fiyatlar yükselinceye kadar bekliyorlar. Hisse aklınıza yattıysa, beklemeden alın” diyor.

PİRAMİT İNŞA EDİN

Siz bir firavunsunuz, yatırım portföyünüz de piramidiniz. ABD’li yatırım uzmanı Scott Tiras, “Portföyünüzü adım adım yükseltin ve riske atacağınız en yüksek limiti yüzde 10 olarak belirleyin” diyor. İçgüdülerinize kulak verdiğiniz için ortaya koyacağınız para bu kadar olsun. Diğer tüm paranız ise, düzinelerce hisseye yatırım yapan ve iyi yönetilen yatırım fonlarında kalmalı.

PARANIZI KORUYUN

Biraz paranız biriktiğinde onu korumak, fazlasını kazanmaktan daha önemli hale geliyor. Tiras, “Paranızı yeni bir teknoloji şirketine yatırmak yerine, bonolara ve hazine kağıtlarına bölüştürün” diyor. Düzgün bir portföyünüz oluştuğunda, hisse senetlerine yüzde kaç yatıracağınızı belirlemek içinse basit bir formül uygulamanızı tavsiye ediyor: Yaşınızı 100’den çıkarın. Bu kadarı hisseye gitsin.

ATEŞE YÜRÜYÜN

Finansal durumunuz ne kadar fırtınalı bir hâl alırsa alsın, siz sıkıca tutunmaya devam edin. Tarih inişlerin her zaman çıkışa dönüşebileceğini göstermiştir. Cassaday and Company’nin yönetim kurulu başkanı Stephan Cassaday, “Diğer yatırımcıların uzak durduğu birkaç hisseye siz yönelin” diyor. Kendinizi ateşe atmaktan çekinmeyin. Unutmayın, asıl fırsatlar karşınıza böyle çıkar.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler