Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YOKSA ORGAZM OLAMAMASININ SEBEBİ BU MU?

-

 

seksOna mutlaka yardımcı olmalıyız!

Kafa karışıklığının zevk almasını engellediğini mi hissediyorsunuz? The Journal of Sexual Medicine’de yayınlanan araştırmaya göre bazı psikolojik faktörler bir kadının cinsel tatminine ve arzularına zarar veriyor olabilir.

Araştırmacılar 500’den fazla kadının kişilik ve başa çıkma testlerinin yanında, bir de cinsel fonksiyon indeksini (uyarılma, orgazm ve daha fazlasını ölçebilen) tamamlamasını sağlamış. Sonuçlar içinde öne çıkan şu: Içe dönüklük, duygusal istikrarsızlık ve yeni şeyler denemekte isteksizlik için güçlü eğilimleri olan kadınlar cinsel işlev anlamında çok daha sıkıntılı oluyorlar. Kendini suçlama ve kendini oyalama yoluyla sorunları ile başa çıkmak da düşük cinsel puanları ile oldukça bağlantılı görünüyor.

Peki neden? Araştırmacı Dr. Catrina C. Crisp’e göre “Bu tarz özelliklere sahip kadınların anı yaşaması güç oluyor. Aynı partnerle 50 yıl bile geçirseler yeni şeyler denemek konusunda açık olmuyorlar. İşler iyi gitmezse kendilerini suçluyorlar ve bu arzularını ciddi anlamda köreltiyor. Hatta bir sonraki cinsel birleşmeye başlamadan önce dahi sıkıntılı oluyorlar.”

Crisp’e göre kişilik özellerini değiştirmek imkansız olmasa da oldukça zor. Fakat başa çıkma mekanizmaları ayarlanabilir. Kötü durumlarla baş etmeyi öğrenebiliriz, yani bir terapistten yardım almak yatak odasındaki sorunları çözmekte de etkili olabilir.

Crisp öncelikle fiziksel bir bariyer olup olmadığını görmek ve aşabilmek için kadınların doktor kontrolüne girmesini tavsiye ediyor.  Daha sonra ise 1-2 seans yalnız olarak bir seks terapistiyle görüşmesi uygun olabilir. Daha sonra ise seanslara siz de katılıp destek olabilirsiniz.

Partneriniz hakkında varsayımlarda bulunmadan önce onun hakkındaki ipuçlarına bakmanızı tavsiye ediyor Crisp. Eğer tatsız bir sevişmeden sonra onu moralsiz görürseniz, bunun onun hatası olmadığını, seksin sizinle beraber yaşadığı bir takım işi olduğunu hatırlatın. Daha sonra onu nasıl rahatlatabileceğinizi nazikçe sorup, anlamaya çalışın.

Siz yatak odasında yeni şeyler denemek istiyorsanız ve karşınızda buna karşı bir direnç hissediyorsanız, fikirlerinizi o anda açmayın. Daha sonraya erteleyin. Şöyle söylenebilir: “Ben bir süredir bunu düşünüyordum, sen ne dersin?”. “Ben bunu istiyorum.” doğru olmaz.

“Bu onu savunmasız hissettirse bile ne olacağını bildiği için hala bir kontrol hissiyatı olacaktır.” diyor Crisp.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler