Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

YILBAŞI PARTİSİNİN YILDIZI OLUN

-

 

Ofis partileri eğlenceli oldukları kadar tehlikelidir de. Kariyerinizi riske atmadan, eğlencenin tadına varmak için bize kulak verin.

İÇKİYE DİKKAT

Eğlenmek için bir kaç kadeh içkiye lafımız yok. Ancak arkadaş ortamında içtiğiniz gibi kadehleri birbiri ardına devirmemeye dikkat edin. Eğer kendinizi kaybeder ve bedeninizi alt egonuz ele geçirirse, patronunuz ya da iş arkadaşlarınız hakkındaki gerçek düşüncelerini ağzınızdan kaçabilir. ‘Melis senden uzun zamandır hoşlanıyordum…’ ya da ‘Patron bize ne zaman zam yapacaksın?’ tarzı cümleler kurmak istemiyorsanız, kadehleri sayarak gidin. Ve çift haneli sayılara ulaşmadan saymayı bırakın!

DANS KRALI OLMANIZA GEREK YOK

Herkes dans edemez. Üstelik iyi bir dansçı olduğunuza emin olsanız bile dışarıdan nasıl gözüktüğünüzü bilemezsiniz. Üstelik iş ortamı bunu test etmek için doğru bir ortam da değildir. Tabii ki dans etmeyin demiyoruz, sadece abartmamaya çalışın. Örneğin; ayaklarınızı bir sağ bir sola yavaşça hareket ettirerek hem sopa yutmuş gibi durmaktan kurtulur hem de gereğinden fazla dikkat çekmemiş olursunuz. Ancak ‘Ben salsanın kralını yaparım’ diye inat ederseniz o ayrı!

MÜZİĞİ SİZ AYARLAYIN

Dans etmenize gerek kalmadan partinin nabzını tutmanızı ve ortama hâkim olmanızı sağlayacak yegâne şey, müziği ayarlayan kişi olmaktır. Partiden önce ofisinizdeki kişilerin müzik zevklerine dair bilgi edinmeye çalışın ve gündemi takip etmeyi de ihmal etmeyin. Size tavsiyemiz, yavaş ve yabancı parçalarla başlayıp, alkol ve ilerleyen saatle beraber hızlı parçalara geçip partidekileri  ‘eller havaya’ moduna sokmanız.

KANKALA-RINIZLA TAKILMAYIN

Partiler yeni insanlarla tanışmak için en uygun ortamlardır. Bu yüzden her öğlen yemeğe çıktığınız arkadaşlarınız yerine, şimdiye kadar hiç konuşma fırsatı bulamadığınız kişilerin yanında olmaya gayret edin. Utangaç bir yapıya sahipseniz bu size zor geliyor olabilir. Fakat bu sayede öğle yemeklerinde çok daha fazla seçeneğe sahip olacağınızı belirtelim. Hatta daha da güzeli, belki sadece öğlen değil, gece de beraber çıkabileceğiniz birileriyle tanışma ihtimali. O yüzden utanmayın ve ortamlara akın…

PATRONUN SAĞ KOLUNU HEDEF ALIN

Ofis partilerinde patron ile çalışanlar arasında normalin üstünde bir samimiyet kurulabilir. Burada dikkat edilecek nokta bu durumdan faydalanıyor gibi gözükmemektir. Partilerde patronun etrafında bir sürü insan olur ve bu ortam vasıtasıyla onun gözüne girmeye çalışırlar. Siz sakin olun ve patron yerine onun sağ koluyla yakınlaşmaya çalışın. Patronunuz ertesi gün ayıldığında onunla konuşan onlarca insanı anımsamayacak ama sağ kolu, sizinle olan sohbetini ona mutlaka aktaracaktır.

İNSANLARI DİNLEYİN

Konuşmak dinlemekten çok risklidir. Hele de alkol alınan bir ortamdaysanız, bazen ağzınızdan çıkanları kulaklarınız duymayabilir. En iyisi siz etrafta olan biteni izleyin ve özellikle size anlatılanlara kulak verin. Belki ileride işinize yarayacak bir tüyo ya da bomba bir dedikodu yakalayabilirsiniz. Özellikle patronunuzun söylediklerine dikkat edin. Hatta ağzından laf almaya çalışın. Eğer yeteri kadar bilgi edinir ve bunları doğru kullanırsanız, bir sonraki zam döneminde ortalamanın çok üzerinde zam koparmayı başarırsınız.

FOTOĞRAFÇIDAN UZAK DURUN

Fotoğraf çektirmektense fotoğrafı çeken kişi olmak daha iyidir. Böylelikle hem her gruba rahatlıkla yaklaşabilirsiniz hem de ertesi gün size “Aman Allahım!” dedirtecek bir fotoğraf ortaya çıkarsa onu imha etme şansına sahip olursunuz. Ayrıca bir önceki taktiği hatırlayın. Çektiğiniz fotoğrafları, ilerleyen günlerde kendi istekleriniz için kullanabilirsiniz. Yok, hayır şantaj yapın demiyoruz. Sadece insanları kolayca ikna edebileceğinizi hatırlatmak istedik.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler