Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

YILBAŞI PARTİSİNİN YILDIZI OLUN

ERKEK AKLI

YILBAŞI PARTİSİNİN YILDIZI OLUN

-

 

Ofis partileri eğlenceli oldukları kadar tehlikelidir de. Kariyerinizi riske atmadan, eğlencenin tadına varmak için bize kulak verin.

İÇKİYE DİKKAT

Eğlenmek için bir kaç kadeh içkiye lafımız yok. Ancak arkadaş ortamında içtiğiniz gibi kadehleri birbiri ardına devirmemeye dikkat edin. Eğer kendinizi kaybeder ve bedeninizi alt egonuz ele geçirirse, patronunuz ya da iş arkadaşlarınız hakkındaki gerçek düşüncelerini ağzınızdan kaçabilir. ‘Melis senden uzun zamandır hoşlanıyordum…’ ya da ‘Patron bize ne zaman zam yapacaksın?’ tarzı cümleler kurmak istemiyorsanız, kadehleri sayarak gidin. Ve çift haneli sayılara ulaşmadan saymayı bırakın!

DANS KRALI OLMANIZA GEREK YOK

Herkes dans edemez. Üstelik iyi bir dansçı olduğunuza emin olsanız bile dışarıdan nasıl gözüktüğünüzü bilemezsiniz. Üstelik iş ortamı bunu test etmek için doğru bir ortam da değildir. Tabii ki dans etmeyin demiyoruz, sadece abartmamaya çalışın. Örneğin; ayaklarınızı bir sağ bir sola yavaşça hareket ettirerek hem sopa yutmuş gibi durmaktan kurtulur hem de gereğinden fazla dikkat çekmemiş olursunuz. Ancak ‘Ben salsanın kralını yaparım’ diye inat ederseniz o ayrı!

MÜZİĞİ SİZ AYARLAYIN

Dans etmenize gerek kalmadan partinin nabzını tutmanızı ve ortama hâkim olmanızı sağlayacak yegâne şey, müziği ayarlayan kişi olmaktır. Partiden önce ofisinizdeki kişilerin müzik zevklerine dair bilgi edinmeye çalışın ve gündemi takip etmeyi de ihmal etmeyin. Size tavsiyemiz, yavaş ve yabancı parçalarla başlayıp, alkol ve ilerleyen saatle beraber hızlı parçalara geçip partidekileri  ‘eller havaya’ moduna sokmanız.

KANKALA-RINIZLA TAKILMAYIN

Partiler yeni insanlarla tanışmak için en uygun ortamlardır. Bu yüzden her öğlen yemeğe çıktığınız arkadaşlarınız yerine, şimdiye kadar hiç konuşma fırsatı bulamadığınız kişilerin yanında olmaya gayret edin. Utangaç bir yapıya sahipseniz bu size zor geliyor olabilir. Fakat bu sayede öğle yemeklerinde çok daha fazla seçeneğe sahip olacağınızı belirtelim. Hatta daha da güzeli, belki sadece öğlen değil, gece de beraber çıkabileceğiniz birileriyle tanışma ihtimali. O yüzden utanmayın ve ortamlara akın…

PATRONUN SAĞ KOLUNU HEDEF ALIN

Ofis partilerinde patron ile çalışanlar arasında normalin üstünde bir samimiyet kurulabilir. Burada dikkat edilecek nokta bu durumdan faydalanıyor gibi gözükmemektir. Partilerde patronun etrafında bir sürü insan olur ve bu ortam vasıtasıyla onun gözüne girmeye çalışırlar. Siz sakin olun ve patron yerine onun sağ koluyla yakınlaşmaya çalışın. Patronunuz ertesi gün ayıldığında onunla konuşan onlarca insanı anımsamayacak ama sağ kolu, sizinle olan sohbetini ona mutlaka aktaracaktır.

İNSANLARI DİNLEYİN

Konuşmak dinlemekten çok risklidir. Hele de alkol alınan bir ortamdaysanız, bazen ağzınızdan çıkanları kulaklarınız duymayabilir. En iyisi siz etrafta olan biteni izleyin ve özellikle size anlatılanlara kulak verin. Belki ileride işinize yarayacak bir tüyo ya da bomba bir dedikodu yakalayabilirsiniz. Özellikle patronunuzun söylediklerine dikkat edin. Hatta ağzından laf almaya çalışın. Eğer yeteri kadar bilgi edinir ve bunları doğru kullanırsanız, bir sonraki zam döneminde ortalamanın çok üzerinde zam koparmayı başarırsınız.

FOTOĞRAFÇIDAN UZAK DURUN

Fotoğraf çektirmektense fotoğrafı çeken kişi olmak daha iyidir. Böylelikle hem her gruba rahatlıkla yaklaşabilirsiniz hem de ertesi gün size “Aman Allahım!” dedirtecek bir fotoğraf ortaya çıkarsa onu imha etme şansına sahip olursunuz. Ayrıca bir önceki taktiği hatırlayın. Çektiğiniz fotoğrafları, ilerleyen günlerde kendi istekleriniz için kullanabilirsiniz. Yok, hayır şantaj yapın demiyoruz. Sadece insanları kolayca ikna edebileceğinizi hatırlatmak istedik.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com