Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YENİ SEKS SIRLARINI ÖĞRENİN

-

 

Sık sık göz ardı ettiğiniz ufak bir öpücük onun kalbini kazanmaya ve aşkınızı ateşlendirmeye yeterli olabiliyor.

Birine hayatının en iyi öpücüğünü vermiş olabilirsiniz. Hani onu kendinden geçirecek ve kalbini çalacak türden bir öpüşme. Hemen havalanmayın. Mutlaka korkunç öpüşme sahnelerine imza attığınız da olmuştur. Ya heyecandan yeteri kadar iyi performans gösterememişsinizdir ya da ağzınız bir kül tablası gibi kokuyordur. Peki ikisinin arasındaki fark nedir? Kimya. Hem gerçek hem de mecazi anlamda. Dudaklarınız birbirine değdiği anda pek çok parametre işin içine girer. Bilinçli olmadan aldığımız bilgiyi, karşımızdaki kişinin sağlığı ve bize uygunluğunu anlayacak şekilde deşifre ederiz.
Kısacası öpüşmenin oldukça büyük bir gücü var. Bir ilişkinin devam etmesine ya da bitmesine dair son kararı verdirmesi muhtemel…

Eğer bu gücü yadsımak gibi bir hataya düşerseniz, ilk öpüşme sonrası kadınların neden sizi bir daha aramadıklarını düşünüp durmaya devam edersiniz. Zira Albany Üniversitesi’nin 1.041 kadın üzerinde yaptığı araştırmada, kadınların %66’sı ilk öpüşmeden hoşlanmadıklarında ilgilerinin buharlaşıp uçtuğunu söylüyor. Öte yandan iyi bir öpüşme yatak odasındaki durumu belirgin bir şekilde değiştirebiliyor. Açıkçası işi şansa bırakmanıza gerek yok. Ne zaman, nasıl davranmanız gerektiğini bildiğiniz sürece sadece dudaklarınızla pek çok şeyi halletmeniz mümkün.

Sizin Olmasını Sağlayın

Sizin genetik olarak uygun, potansiyel bir eş olup olmadığınızı anlamaya çalışırken dikkatini ağzınıza verecek. Albany Üniversitesi’nin araştırması bir erkeğin dişlerinin öpüşülebilirliğini belli ettiğini gösteriyor. Ayrıca çalışmadaki kadınların, nefes ya da ağzın tadı gibi kimyasal ipuçlarına erkeklerden daha fazla önem verdikleri de görüldü. Uzmanlar bu durumu, öpüşmenin bir insanın sağlığı ve hormonal durumu hakkında bilgi vermesine bağlıyor. Çünkü yoğun olarak yüzde toplanan yağ bezleri seks hormonları tarafından düzenleniyor.

Dudakların gücü Daha ilk saniyelerde genetik olarak uygun olduğunuzu göstermenize gerek yok. İki ya da üçüncü randevuyu bekleyin. Kadınlar aranızda, sanki o an için yıllarca beklemişsiniz gibi bir heyecan oluşmasına bayılır. İlk randevuda öpüşmek ise sıkıcı bir angarya gibidir ve arkasında bir heyecan yoktur. Unutmayın, en iyiler en çok beklenenlerdir.

Zamanı geldiyse biraz hazırlıklı olmakta fayda var. Tek kullanımlık diş temizleme mendillerini kullanarak hem dişlerinizi temizleyip hem de nefesinizi tazeleyebilirsiniz (Oral-B Brush-Ups, 12’li paket 7 TL). Yemek sonrasında hemen erkekler tuvaletine doğru yol alın ve mendilinizi kullanın. Döndüğünüzde ise inisiyatifi ele alan siz olun. Kendine güvenen bir erkek öpüşme anında daha çekici görünür. En önemlisi de yavaş olun. Ağzının, yanaklarının veya boynunun etrafını hafifçe öpün. Bu yapılacak en erotik şeylerden biridir. Daha sonra ağzına ulaştığınızda dudaklarını çok hafifçe öpün. Sakın hemen dilinizi öpüşmeye dahil etmeyin. Sakin ve yavaş adımlarla gitmek bir kadının baştan çıkarmada en emin yoldur.

 

Onu Mutlu ve Heyecanlı Tutun
Onu bir kere elde ettikten sonra, uzun dönemli bir birliktelik için düzenli olarak yüz yüze yakın bir ilişki içinde olmak hayati önem taşır. Bir çiftin öpüşme sıklıkları terk etme, boşanma ya da ihanet gibi konularda önemli ipuçları verir. Mesela onu sık sık öperseniz, bağlılığınızı belli etmiş olursunuz.
Ancak araştırmaya katılan kadınlara göre erkekler bu sihirli öpücükleri yeteri kadar sunmuyor. Onlar öpüşme eylemine cinsel bir birlikteliğe başlangıç olarak bakarken, kadınlar bunu ilişkilerinin durumunu ve partnerlerinin bağlılığını görmek için kullanıyor.

Dudakların gücü Seks söz konusu olmadığında bile onu öpün. Bu sayede öpüşmeye hem şefkatli hem de cinsel bir öğe katmış olursunuz. Seks sonrası ise olayın başka önemli bir boyutu: Sevişme sonrası öpüşmeleri genelde kadınlar başlatıyor. Uzun vadede öpüşme konusunda ne kadar ısrarlı davranırsanız, daha çok seks yaşayacağınız kesin. Kanıtlar da oldukça bilimsel: Erkek tükürüğünde önemli miktarda testosteron vardır ve testosteron da güçlü bir afrodizyaktır. Uzun vadede öpüşme yoluyla geçen bu salgılar, testosteron seviyesini artırıp seks sayısını artırabilir.

 

Stresini Azaltın
Öpüşmek gerilimin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Lafayette College araştırmacıları 15 dakika boyunca öpüşen, el ele tutuşan ve sohbet eden çiftleri tek tek inceledi ve öpüşen çiftlerin en düşük kortizol (yani stres ve kaygı hormonları) seviyesine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Dahası erkeklerde oksitosin hormonu seviyesinde oldukça belirgin bir artış gözlendi ki, bu hormon ciddi bir ilişkideyken hissettiğiniz bağlılık, huzur ve güven duygularından sorumlu.

Dudakların gücü Partnerinizin öpüşürken sizinle aynı pozitif hisleri paylaştığından emin olmak istiyorsanız, romantizmin derecesini yükseltin. Bir öpüşmenin gerçekleştiği yer kadınların algılayışını değiştiriyor. Ortam keyifsiz olduğunda kadınların oksitosin seviyeleri düşerken, daha çekici ortamlarda ise partnerleriyle daha samimi bir ilişki kuruyorlar.

 

Problemleri Çöpe Atın
Bir ilişkide işlerin kötüye gittiğini düşündüğünüzde öpüşmek kurtarıcınız olabilir. American Journal of Family Therapy dergisindeki araştırmaya göre dudaklarına konduracağınız öpücükler tartışmaları çözmekte oldukça başarılı. Kısacası öpüşmek tahmin ettiğinizden çok daha güçlü bir silah…

Dudakların gücü Haksız olduğunuz durumlarda elleri, boynu ya da göbeği gibi yüzü dışında bir yerlerini öperek konuyu noktalayın. Savunma ve engelleme mekanizmalarımızı inceleyen Princeton Üniversitesi bilim adamları, vücudumuzun bu bölgelerinin en çok korunan ve aynı zamanda öpüldüğünde en çok uyarılan bölgeler olduğunu söylüyor. Üstelik sevgilinizin bu öpücüklere izin vermesi, agresif halinin sona erdiğini ve tartışmayı sona erdirmek istediğini anlatma yöntemidir. Nasıl mı? Bir kadın, erkeğin dişlerinin boynunda olmasına izin vererek kontrolün tamamen erkekte olduğunu gösterir. Bu da oldukça cesaret verici bir mesajdır. Bir kişinin göz kapağını öpmek ise en hassas ve erotik olanıdır. Zira bir kişin göz kapaklarınızdan öpmesine izin vermek için ona gerçekten güveniyor olmanız gerekir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler