Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

YENI MAZDA3 MPS TÜRKİYE’DE!

-

 

Mazda’nın sportif hatchback modeli Mazda3 MPS Türkiye’de satışa sunuldu.


Mazda Performans Serisi’nin (MPS) bu heyecan verici üyesi, spor otomobil meraklılarının kalp atışlarını hızlandıracak. Eğlenceyi ve kompakt bir oto¬mobilin kullanışlılığını bir arada sunan Mazda3 MPS’te yer alan 2.3-litrelik benzinli MZR DISI Turbo motor performansı ile dikkatleri üzerinde topluyor. Daha rafine bir sürüş deneyimi için daha da geliştirilmiş bir tork kontrol sistemine sahip olan bu motor, güçte veya torkta hiçbir kayıp yaşamadan Euro V emisyon şartlarına da uyum sağlıyor.

Yeni Mazda3 MPS 105 bin TL’den başlayan fiyatıyla Mazda showroom’larında yerini aldı. Mazda Genel Müdürü Bora Koçak “Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda Türkiye’ye yeni modellerimizi getirmeye dikkat ediyoruz. Mazda3 serisinin dinamik üyesi Mazda3 MPS’in Türkiye’de beklenen ilgiyi göreceğini düşünüyorum.” dedi.

Tasarım hiç olmadığı kadar agresif
Mazda3 MPS’e eşi görülmemiş derecede dinamik ve agresif bir görünüm veren spor tasarımı, onu sınıfının en aerodinamik spor otomobillerinden biri yapıyor. Daha büyük beş noktalı ızgara ve yere daha yakın spor bir duruş sağlayan boyutları atletik görünüme destek sağlıyor. Yeni MPS kendisini Mazda3 serisinin geri kalanından ayıran ve rakiplerinin arasından sıyrılmasını sağlayan yeni tasarım ayrıntıları ile sportif etkisini güçlendiriyor. Mazda3 MPS’in ön kaputunun ortasına yerleştirilen yeni hava girişi arabaya bir yandan daha çekici bir görünüm kazandırırken, diğer yandan ara soğutucu verimliliğini artırıyor.

Aerodinamik Performans
Mazda3 MPS’in dış tasarımı sadece yüksek performanslı ve eğlenceli bir sürüşü ifade etmekle kalmıyor, aerodinamik performansı optimum seviyeye taşıma görevini de yerine getiriyor. Sınıfının en düşük sürtünme katsayılarından birine sahip Mazda3 hatchback modeli (0.30Cd) çıkış noktası kabul edilerek tasarlanan yeni kkaportadaki hava girişi, özel çamurluklar ve yan alt-spoilerler gibi spor özellikleri ile birlikte, Mazda3 MPS’nin ulaştığı sürtünme katsayısı 2.217 metrekare ön görüş alanı ile 0,32 Cd. Bu küçük farkın etkisini azaltmak için Mazda’nın hava akış yönetimi teknolojilerinden yararlanılarak ve daha büyük arka spoiler kullanılarak, özellikle yüksek hızlarda daha iyi bir sürüş dengesi elde edilmesi sağlanıyor.

2.3 litrelik MZR DISI Turbo
Yüksek basıncı kullanan doğrudan benzin enjeksiyonu teknolojisi klasik enjeksiyon sistemlerine oranla pek çok avantaja sahip. Benzinin doğrudan yanma odasına püskürtülmesinin soğutma etkisi sayesinde, 2,3-litrelik DISI motorun 3.000 dev/dak’da ürettiği tork yaklaşık %10 daha fazla. Yeni nesil MPS için yeni kaput deflektörünün gelişiyle motor şimdi daha da optimum bir yapıya sahip. Verimli soğutma sistemi, düşük motor devirlerinde daha fazla güç için, tek kaymalı turbo şarjör pervanelerinin dönüş hızında pürüzsüz, doğrusal bir artış sağlıyor. 2.3-litrelik DISI Turbo 5.500 rpm devirde 191 kW/260 PS maksimum güç üretiyor. Pedal hareketlerine anında tepki veren motor, düşük 3.000 rpm devirde ürettiği 380 Nm’lik yüksek maksimum tork sayesinde 0’dan 100 km’ye sadece 6,1 saniyede hızlanıyor ve 250 km/s azami sürate ulaşabiliyor.

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler