Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Yeni Clio: ŞEHRİN DİLİNİ KONUŞUYOR

-

 

Renault’un yeni kimliğinin ve yeni tasarım anlayışının ilk temsilcisi olan Clio, yeni tasarımın yanı sıra kalite ve üst düzey standartlarıyla da öne çıkıyor. 

Renault’nun tasarım direktörü olan Laurens van den Acker, yeni Renault Clio’nun duygu ve arzuları öne çıkaran bir heykel olarak algılandığını söylüyor. Haksız değil. Laurens van den Acker “Tıpkı insan vücudunda yer alan kaslar gibi, Clio’nun sahip olduğu kıvrımlar, DeZir konsept modelinin yansıttığı dinamizmi ifade ediyor. Otomobilde hiçbir şekilde dar veya agresif açılar yer almıyor. Onun yerine otomobile dokunma hissi uyandıran kıvrımlar ekledik. Yeni Clio, Renault’un geçirdiği tasarım rönesansının ilk ürünü” diyor. Yeni Clio, segmentinde en zengin ve en geniş kişiselleştirme imkanlarını da sunuyor. Chance, Sport ve Dots olmak üzere üç farklı dizaynla piyasaya çıkan modelde, müşteri sadece dış görünümde değil, iç ambiyansta da seçimine göre kendi Clio’sunu yaratabiliyor. Sekiz farklı renkle sunulan Clio’ya DeZir’in renginden esinlenilen alev kırmızısı dâhil, mistral mavi, kehribar sarısı, bakır kahverengisi olmak üzere dört yeni renk daha ekleniyor. Yeni Clio, sürücünün tüketimini ve CO2 salımını düşürmesine yardımcı olmak için bir dizi etkin çözüm sunarak çevreci yönüyle de iddiasını ortaya koyuyor. Tek butona basılarak etkinleştirilebilen ekonomik sürüş modu, aracın performansını değiştirerek tüketimi yüzde 10’a kadar düşürebiliyor. 1990 yılından bu yana 12 milyon satış adediyle Renault’un en çok satan modeli olan Clio, otomobilin temellerine baştan çıkarıcı tasarımı ve heyecanı ekleyen yeni yüzüyle, 10 Ekim’den beri Türkiye’de de satılıyor.

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

Popüler