Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

YENİ APPLE WATCH DAHA HIZLI VE DAHA FİT

-

 

Yeni jenerasyon Apple Watch fitness isteklerinizi karşılıyor.

2

Yeni Apple Watch’un piyasaya sürülmesinden dolayı heyecanlı mısınız? Biz öyleyiz!

Ayrıca hiç de hayal kırıklığına uğramıyoruz.

Tüketici geri bildirimlerini dikkate alan Apple, Apple Watch 2.0 ile kullanıcılarına yepyeni özellikler sunuyor. Peki neler mi var?

Sakinleşin.

Hepimizin öfke oldu olduğu anlar mevcut. Fakat bu anları iyi seçmek gerekli. Eğer kendinizi daralmış hissediyor fakat doğru yerde olmadığınızı düşünüyorsanız saatinize dokunun ve “Nefes alma” fonksiyonunu kullanın. Nefes alma-verme komutlarını takip ederek BPM (dakikada atış) seviyelerinizi düşürün ve kimseyi rahatsız etmeden stresinizi azaltın.

3

Dalın gitsin.

Bir çok akıllı saatin dalış fonksiyonları bulunuyor. Fakat 50 metreye kadar dalış resistansını hepsi sağlayamıyor. Apple Watch 2.0 yeni özelliğiyle kalp atışlarınızı bile otomatik olarak takip ediyor.

Rahat koşun.

Tam koşmaya başlamışken cihazınızın takip sinyalini bulmaya çalışması, takılması ve zorlanması çok asap bozucu. Apple bu sıkıntılara da dikkat etmiş ve cihaza dahili bir GPS tracker eklemiş. Artık koşu istatistiklerinizi ilk adımdan ve hiç takılmadan kaydedebileceksiniz.

Kazancınızı takip edin.

Bu özellik dikkatinizi çekecek.

Tekrar, set ve dinlenme sürelerinizi takip eden çok sayıda cihaz bulunmamakta. Bulunanların sonuçları da pek verimli değil. Fakat artık işler değişti. Yeni cihazda, farklı uygulamalar da saat fonksiyonlarını takip ederek, destekleyebiliyor. Artık fitness kazançlarınızı takip etmek, değerlendirmek daha kolay. Fitnessın geleceği burada!

Telefonunuzdan bağımsızsınız.

Telefonla koşmak rahatsız edici olabilir. İlk jenerasyondan farklı olarak Apple Watch 2.0 telefon entegrasyonuna ihtiyaç duymuyor.

Artık daha parlak, daha hızlı ve daha uzun süre dayanıyor.

Dual-core işlemcisiyle Apple Watch 2.0 takılmadan, süratli bir şekilde işlem yapabiliyor. Ayrıca şu ana kadar Apple’ın geliştirdiği en parlak ekrana sahip. Üstelik GPS ve yeni özelliklere rağmen,
şarj problemi kaygılarını da giderecek sürelere sahip. Apple yetkilileri antrenman tracker modundayken 4-5 saat, gündelik kullanımda ise 18 saati bulabilen kullanım süreleri açıklıyorlar.

 

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler