Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YEMEK AFRODİZYAKLARI İŞE YARIYOR MU? VE YARIYORSA ETİK Mİ?

-

 

afroİstiridyelerden çikolatalara kadar bir çok yiyecek afrodizyak olarak anlatılır. Peki işe yarıyorlar mı?

Sevgililer günü için güzel bir restorandan rezervasyon yaptırdınız. Şık bir şekilde giyindiniz. Çekiciliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Havada romantizm var ve garson siparişler için menüyü getiriyor. İstiridye mi sipariş ediyoruz?

Afrodizyak olduğu iddia edilen besinler içerisinde istiridye başı çekiyor. Fakat liste uzun. Google’a afrodizyak yazın ve çıkan şeylere bir göz atın. Acı biberlerden, incir ve kuşkonmaza kadar bir çok şey.

Bu besinlerin erkek ve kadınları nasıl aşk havasına soktuğu konusundaki genel algı ise değişkenlik gösteriyor. Bazıları bunun kimyasal bir durum olduğunu, besinlerdeki bazı maddelerin kan dolaşımını geliştirdiğini ve hormon seviyelerini yükselttiğini düşünüyor. Kimileriyse baharatlı yiyeceklerin sizi yakıp ısıttığını ve bu ısının yatak odasına sirayet edeceğini. Hatta bazı yemeklerin şekillerinin şehvetli düşünceleri çağrıştırdığını düşünen bile var.

Amerika’da ünlü bir deniz ürünleri aşçısı olan Rick Moonen’a göre istiridyeler 2 açıdan işe yarıyor. “İstiridye yüksek miktarda çinko içerir ve çinko bir erkeğin prostatı için önemlidir. Açıklamak gerekirse bu dolma kaleme mürekkep koymak gibidir. Bu durum sevişmelerin hidroliğine yardımcı olur. İyi bir durum çünkü bir çok gıdada bu miktarda konsantre bir çinko bulamazsınız.”

Ötesi için Moonen şöyle söylüyor: “Eğer yavaşça pişirip ağırlaştırsanız, şekli kadın cinsel organına benzer. Neredeyse aynı!”

Tabi bu sizin için işe yarasa da onun için yaramayabilir. (Eğer çok şanslı bir erkek değilseniz.) O zaman başka alternatiflere de göz atılabilir. Örneğin kuşkonmazla açıp, tatlı olarak bir banana split yemek gibi.

Sayfalar: 1 2

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler