Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YATAKTA NE KADAR İYİSİN?

-

 

Onunla ateşli bir gece geçirdiniz. Peki ilişkiniz ertesi gün de devam ediyor olacak mı? Testi çözün ve iyi/kötü haberi bizden alın.

11/ Haftalık antrenman rutininiz nedir?
• 2-3 kez, 45 dk’lık yüksek yoğunluklu antrenman (+3)
• 4-5 kez 2 saatten uzun antrenman (-1)
• Neredeyse hiç (-2)

Antrenman yaptığınız zaman, her ay sayfalarca anlattığımız gibi kaslarınızı kuvvetlendirmekle ve forma girmekle kalmıyorsunuz; libidonuz da artıyor. Colorado Üniversitesi’nde yapılan bir
araştırma, bir ay boyunca haftada üç kez 30 dakika koşmanın, seks isteğinde belirgin bir artış yarattığını ortaya koydu. Ancak egzersizi abartmamak gerekiyor. Haftada beş saatten fazlası aşırı antrenmana giriyor ve testosteron seviyenizle birlikte libidonuz da düşebiliyor.

2/ Size geldiğinde ne izleyeceksiniz?
• Açık sahneleri olan bir film (+2)
• Bob Dylan konser DVD’si (-1)
• Romantik bir komedi filmi (+1)

Araştırmalar, erotik film izleyen kadınların haz duymakla ilişkili endorfin hormonu salgıladığını ve bunun etkisinin iki saate yakın sürdüğünü söylüyor. Müzikte ısrarcıysanız, ikinizin de kendini kaptırabildiği ve mümkünse temposu yüksek bir şeyler seçin. Yaşayacağınız seks deneyimi de bu tempoyu takip edecektir. Bu arada masada, dopamin seviyenizi yükseltebilen protein yönünden zengin atıştırmalıklar bulundurun.

3/ Ön sevişme stratejiniz ne?
• Kollarını ve bacaklarını okşamak (+2)
• Uzun uzun öpmek (+1)
• Ön sevişme vakit kaybıdır (-1)

Bunu tahmin eder miydiniz bilmiyoruz ama partnerinizin kollarını, onu orgazma götürmenin kısa yolları gibi düşünebilirsiniz. Nature Neuroscience dergisinde yer alan bir analiz, kadınların ön kol altlarında gizli bir zevk hazinesi olduğunu söylüyor. Yumuşak dokunuşlarla sadece 2 dakika ilgilenmek bile, onun eriyip gitmesi için yeterli olacaktır. Hazzı artırmak için dudaklarınızı ve nefesinizi de oyuna dahil etmeyi unutmayın.

4/ En sevdiğiniz pozisyon?
• Benim üstte olmam (-1)
• Onun üstte olması (+2)
• İkisi ve daha birçok pozisyon (+3)

Siz “her pozisyon ayrı güzel” deseniz de, partnerinizin fitilini ateşlemek özen ister. Uzmanlara göre en yüksek orgazm şansı vajina, üretra ve klitorisin birlikte uyarılmasıyla mümkün. Bunun
için örümcek pozisyonunu deneyin. Siz yatağın bir ucuna doğru uzanın, o da diğer ucuna doğru. Bacaklarınızı aralayın, dizlerinizi bükün ve yüz yüze dönük olacak şekilde penetrasyon sağlayın.
Misyonere göre daha yoğun bir uyarılma sağlarken, daha az sürtünme olduğundan daha uzun sürer.

5/ Cinsel birleşme performansınız ortalama ne kadar sürüyor?
• 13 dakikadan fazla (–1)
• 3-13 dakika (+3)
• 3 dakikanın altında (-1)

Erkeklerin yatak odasında en korktukları şeyler listesinde, ilk sırada erken boşalma yer alıyor. Üç dakikanın altında kalmak partnerinizin orgazm olma şansını yüzde 80 oranında düşürüyor.
Geciktirici kondomlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca 13 dakikanın üzerinde rekor denemelerine girişmeyin. Bu partneriniz için de rahatsız edici olacağından, uzmanlar 3 ila 13 dakikalık bir sürenin
ideal olduğunu söylüyor.

6/ Seks sonrası stratejiniz ne?
• Öpüp sarılmaya devam etmek (+2)
• Ona masaj yapmak (+2)
• Seksin nasıl olduğu üstüne konuşmak(-1)

Seksten sonra arkanızı dönmek, aşçıyı kötülemek gibidir; ikinci kez onun elinden yemek yiyemezsiniz. Bunun yerine, bir öpücükle bir sonraki seksi garantiye almaya çalışın. Diğer yandan masaj,
partnerinizin iyi hissetmesini sağlayan oksitosin hormonunu salgılamasını sağlayacak ve ikinci (hatta üçüncü ve dördüncü) orgazmı kolaylaştıracaktır.

7/ Korunuyor musunuz?
• Tabii ki, kondomsuz asla! (+2)
• Geri çekilme yöntemi sayılır mı? (+1)
• Ateşli bir gecede bunu mu düşüneceğim?(-1)

Cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklar hakkında en ufak bilginiz yok mu sizin? Uzun süreli ilişkilerde farklı doğum kontrol yöntemleri kullanılıyor olabilir ama bu geçerli olmadığı sürece, kondom kullanmayı alışkanlık haline getirseniz iyi olur. Aynı şeyi o da düşünüyor olacak. Ve istenmeyen gebelik veya hastalık riskine dair endişe taşımadığında, kendisini daha iyi hissedecek. Bu rahatlık hem ona, hem de size daha ateşli bir seks olarak geri dönecek. Tabii bazı kaza durumlarında ertesi gün hemen eczaneye gitmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

8/ Ertesi gün hamile kalmaktan endişelendiğini söylerse, ne yaparsınız?
• Yok canım, kendimi bilmez miyim! (-1)
• Ben daha fazla endişelenirim ve eczaneye koşarım. (+2)
• Endişelenmem. Baba olmanın vakti gelmişti zaten. (0)

Unutmayın ki, korunma sorumluluğu ikinize de aittir. O gün, anın büyüsüne kapılıp her şeyi oluruna bıraktınız ama ertesi gün işinizi şansa bırakma lüksünüz yok. Ona yanında olduğunuzu hissettirin, duruma el koyun ve hemen en yakın eczaneye koşun. Duyarlılığınızla mükemmel bir sevgili adayı olduğunuzu da kanıtlamış olacaksınız.

2

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler