Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YATAKTA KESİNLİKLE YAPMAMANIZ GEREKEN TEK ŞEY

-

 

yatak

Her kadının kendine has “kırmızı noktaları” var ve bu noktalara yönelik hareketler bazılarını çıldırtırken bazıları için pek de bir şey ifade etmiyor.

Fakat bir hareket var ki,seks terapistlerinin araştırmalarına göre, bütün kadınları rahatsız ediyor ve tabiri caizse “ateşini söndürüyor”:  Bazı erkeklerin, özellikle ön sevişmeler esnasında bir kumbaradan bozuk para çıkarmaya çalışırcasına, malum bölgeye “parmak hareketleri” ile müdahale etmeleri… Bu işin bir adabı var, naif ve narin davranmayı gerektirir.

Sex With Emily adlı televizyon programını hazırlayıp sunan Emily Morse, “Oraya öylece dalar ve teknik düşünmeksiniz karışıtırıp durursanız, muhtemelen onun canını çok yakarsınız,” diyor ve ekliyor, “Böyle bir durum işin oracıkta sonra ermesine ve kadının zihinsel olarak seksten soğumasına ve kaçmasına dahi sebep olabilir”. Evet, işe yaradığı zamanlar olmuştu; fakat bunların seksteki “emekleme” dönemleriniz olduğunu ve “rakibinizin de” o dönemler, en az sizin kadar tecrübesiz olduğunu unutmayın.

Emily Morse, erkeklerin ellerini kullanma biçiminin, kadınlar için çok belirleyici olduğunu ve seksin geri kalanı ile ilgili düşüncelerini daha o anda belirlediklerini söylüyor.

Bu noktada ana sorunlardan biri de, partnerinizin vajinal duyarlılığı. Zira çabuk tahriş olmaya eğilimli ise, böyle bir elle müdahale döneminden sonra hissedeceği şey zevk ve heyecandan ziyade acı olacaktır. Bu sadece onun için değil, sizin için de çok büyük bir sorun.

Peki nasıl yardımcı olabilir ve bu tip rahatsızlıkları önlemek için ne yapabilirsiniz? Tırnaklarınızı keserek ve parmak uçlarınızı yumuşak tutmak için düzenli olarak el kremi kullanamaya başlamak iyi bir başlangıç olabilir. İşleri biraz olsun ağırdan almak da bir sonraki adım… Vajinal iç dudakların birleştiği bölgelere, klitorise doğru yavaş yavaş ilerlemek ise işleri ağır ağır kızıştıracaktır. Yuvarlak ve narin dokunuşlar; unutmayın.

Zaten işlerin nasıl gittiğini, onun yüzüne bakarak ve hatta sorarak anlayacaksınızdır…

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler