Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YATAKTA DAHA İYİ OLMANIN 4 YOLU

-

 

seksCinsel performansınızı bu 4 şehvetli öneriyle geliştirin. 

Dizginleri ele alın:

Seksin onun kontrolünde olduğu anlar çok tahrik edici olabilir, ama onu gerçekten etkilemek istiyorsan durumu (ve onu) iki elinle kavramalısın. ‘Archives of Sexual Behaviourda yayınlanan bir çalışmaya göre kadınların sadece %11’i kontrolün kendilerinde olmasını tercih ediyor. Yani kontrolü alma sorumluluğu sende olacak.

KHT:

Koital hizalama tekniği (KHT) kadın orgazmı için oldukça efektif. Bu teknikte vücudunuzu göğsünüz onun omuzlarına denk gelecek şekilde yerleştirerek ve kalçalarını hafifçe yukarı doğru kaldırarak penis şaftınızı partnerinizin klitorisini sürekli olarak uyaracak bir pozisyona getirmiş olursunuz.  Journal of Sex and Marital Therapy

Daha derine:

Kadınların ortalama orgazma ulaşma süreleri 15 ila 40 dakika arasında değişiyor; yani erken boşalma işi tek taraflı bir hale getirip partnerinizi sıkıntıya sokabilir. Biraz tantra bu durumda iş görecektir. Derin nefesler performans kaygılarınızı rahatlatacak, uyarılmanızı makul bir seviyeye çekecek ve moodunuzun yükselmesini sağlayacak şekilde beyinde serotonin salgılatacaktır. Seks koçu Sarah Rose Bright’a göre hızlı ve rahatsız nefesler cinsellikten aldığınız keyfi düşürür. Daha uzun süren ve daha keyifli seksler için nefesinizi tutmayın.

Kadınların en iyi dostu:

Doggystyle’ın kadınlara daha güçlü orgazmlar vermesi garanti. Kinsey Institute’un araştırmasına göre bu pozisyondaki orgazmlar frenulum’un direkt olarak uyarılması sonucunda %18 oranında daha şiddetli oluyor. Pozisyon ayrıca G noktası uyarımı için ve ilişkinize renk katacak seks oyuncaklarının devreye girmesi için oldukça uygun.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler