Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YATAK ODASINA SES GETİRİN

-

 

seksYatakta diliniz mi tutuluyor? Basitçe ona ne istediğinizi söyleyin, işe yarar.

Sexual and Relationship Therapy dergisinde yer alan bir araştırmaya göre, açık seçik bir dille istediğiniz pozisyonu söylemek yüzde 85 işe yarıyor. Araştırmayı yazan Dr. Shawna Harris, “Partnerinize ne yapmak istediğinizi anlatmak istemiyorsanız, istediğinizi de alamayacaksınız demektir” diyor. Zaten çoğu erkek de alamıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38’i doğrudan
yaklaşım içine girerken, yüzde 52’si imalarda bulunarak dolaylı bir iletişime geçiyor. Özellikle de erkekler, partnerlerinin nasıl tepki vereceği konusunda çok tedirgin. Dr. Harris, isteğinizi “Eğer denersek gerçekten çok eğlenceli olacağını ve ilişkimize iyi geleceğini düşünüyorum” gibi bir cümleyle, daha çekici bir hale getirmenizi öneriyor.

DUDAKLAR YALAN SÖYLEMEZ

Evolutionary Psychology dergisine göre, uzun süreli bir ilişki arayan kadınlar, öpüşmeye kişilik ve görünüşten daha çok önem veriyor. Yapılan araştırmada, kadınlar iyi öpüştüğü söylenen erkekleri tercih ettiler. Üstelik fotoğraflarını gördükten sonra fikirleri değişmedi. Dr. Robin Dunbar’a göre sebebi, tükürüğün sağlığımız hakkında ipucu vermesi olabilir. Dahası, genetik olarak uygun bir eş adayı, tadını güzel bulacaktır.

O ZEVK ONA AİT

International Journal of Impotence dergisi araştırmasına göre, seks sırasında orgazma ulaşan kadınlar, orgazm olmayanlara göre daha çok mastürbasyon yapıyor. Onu cesaretlendirin ve yaparken izlemeyi teklif edin.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler