Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

YATAK KAZALARI

-

 

dickİşler sertleşip de yanıklara, ısırıklara ve daha fazlasına yol açtığında neler yapmalı?

Yatakta kendinizi Herkül gibi yenilmez hissetmeyi seviyor olabilirsiniz. Haşin hamlelerinizle kadınların nefesini kestiğinizden de eminiz. Ama gözleriniz iyice karardığında veya biraz dikkatsizlik sonucunda neler olabileceğini biliyor musunuz? Kesikler, morluklar, hatta gecenin bir yarısı acil servise yolculuk… Olmaz olmaz demeyin; mutlaka bir acil eylem planınız olsun. İşte tatsız sürprizler ve atlatmanın
yolları.

1/ Penis Kırılması

Penisinizde kemik olmasa da, sertleşmesini sağlamak için içine kan dolan “corpora cavernosa” adında tüpler var. Penisinizi hava ile dolduğunda sertleşen bir tekerlek gibi düşünün. Sert bir ortama sokarsanız veya tuhaf bir açıda kullanırsanız, süngerimsi dokuyu yırtarsınız ve penis kırılması meydana gelir. Yani özetle baskı altındayken penisiniz bükülmüş olur. Üroloji uzmanı Dr. Richard Santucci, “Buna ‘patlıcan deformitesi’ adını veriyoruz. Çünkü penis mor renk alıyor ve şişiyor” diye açıklıyor. Ayrıca patlayan bir lastik gibi indiğini de ekleyelim.

TEDAVİSİ Biraz yaygın görüldüğünü söyleyebiliriz. Sıklıkla ameliyatla tedavi ediliyor. “Genellikle bir kesi açıp yırtılan noktayı buluyor ve dikiyoruz” diyor Dr. Santucci. Ürktüyseniz, kadının üstte olduğu pozisyonlarda tempoyu düşürün.

2/ Sürtünme Yanığı

İki tahtayı birbirine sürttüğünüzü hayal edin. İşte kayganlaştırıcı olmayan seks buna benzer. Penisinizi kemik kadar kuru bir alana soktuğunuzda sürtünme olacak demektir. Bu da yanma, kaşınma ve kızarıklığa yol açar. Yeteri kadar ıslaklık olmaması ihtimaline karşı, çekmecenizde mutlaka bir kayganlaştırıcı bulundurun.

TEDAVİSİ Sürtünme yanığını tedavi etmek için, yatıştırıcı bir losyon ya da aloe veralı bir jel sürün.

3/ Penis Halkası Kaynaklı Şişme

Penis halkası kullanmanın iyi tarafı, ereksiyonun daha uzun sürmesini sağlamasıdır. Kötü tarafı ise, çıkarmadığınız takdirde ereksiyon ömür boyu sürebilir. Eğer halka uzun süre takılı kalırsa ya da çok sıkıysa, penisten kan gelmesini
engeller ve şişmesine neden olur. Dahası, halkanın altındaki deri yırtılabilir. Dr. Santucci ilginç bir vakayı şöyle anlatıyor: “Bir keresinde bir adamın, çekiçle penisinin başına vurduğunu gördüm. Çünkü taktığı halka çelik gibi sertti. İtfaiye çağırdık ve otomobilleri parçalamakta kullandıkları testerelerden getirmeleri istedik. Halkadan kurtulması
satler aldı.”

TEDAVİSİ Hikayeden alınacak ders mi? Testerelerle uğraşmak ve mahalleye rezil olmak istemiyorsanız, ev yapımı penis halkalarını denemeyin ve kolayca çıkması için tokalı olanları seçin.

Sayfalar: 1 2

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler