Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

İLİŞKİNİN İÇERİSİNDEKİ YASAKLI CÜMLELER

-

 

Kim ne derse desin, kadınları tavlamanın yolu doğru cümleleri kurmaktan geçiyor.

Yasak cümle 1:
“Rahatla”
Size göre çıldırmış bir kadına rahatlamasını söylemekten daha ‘mantıklı’ bir şey yoktur. Eğer ‘mantıklı’ kelimesi aynı zamanda ‘en salakça fikir’ anlamına geliyorsa kesinlikle haklısınız. Anlamanız gereken şu: Eğer bir kadın bağırıyor ve öfke, hayal kırıklığı ya da panik durumundaysa bu tepkisinin %100 yerinde ve uygun olduğunu düşünüyordur. Sizin tepkisiz kaldığınız durumlarda ise bu sessizliği telafi etmek için daha da fazla çıldırmayı sorumluluğu olarak kabul eder. Ona biraz gevşemesini söylediğiniz zaman ise doğru olanının sizin gibi hiç tepki vermemek olduğunu kastediyorsunuz. Size göre aslında sinirlenmek için ortada hiçbir sebep yok. Hatta ona deliymiş gibi davranıyorsunuz. Tamam, kadınlar bazen kendilerini deli gibi hisseder ve bununla dalga geçmesini de bilirler. Ancak deli olmakla suçlanmak rahatlatıcı olmaktan epey uzaktır.

Cümleniz…
“Ben de en az senin kadar sinirlendim. Bu sorunu beraber çözelim.” Bu yolla sizin de onunla aynı hisleri paylaştığınıza inanır. İşte bu da onu rahatlatacak tek şey.

Yasak cümle 2:
“Seni seviyorum.” (Kavga sırasında)
Bu cümle filmlerde genellikle sevişmek, kumsalda dolaşmak ya da havaalanlarındaki kavuşma sahneleri gibi tam anlamıyla ‘seni-seviyorum’ durumlarında söylenilir. Gerçek hayatta ise bir kadın “Seni seviyorum” cümlesini en çok kavga sırasında duyuyor. Yani onun konunun özüne inmek istediği ama sizin bu anlamsız tartışmayı bitirip televizyondaki maça izlemek istediğiniz anlarda.Gecenin bir vakti üzerinde ruj izleri olan tişörtünüzle eve geldiğinizde ya da doğum günümüzü unuttuğunuzda sevgiden bahsetmenin gerçekten her şeyi halledebileceğine mi inanıyorsunuz? Çünkü emin olun işe yaramıyor.

Cümleniz…
1.  “Şimdi beni dikkatlice dinle…” (Ona mantıklı bir sebep, sonuç açıklaması yapmalısınız.)
2. “Emin ol tekrar olmayacak.”
3. “Seni seviyorum.” (Özür diledikten sonra söylemenizde bir sorun yok.)
Ve gece onsuz dışarı çıktığınızda yanınıza yedek bir gömlek daha alın.

Yasak cümle 3:
“Sen bilirsin.” (“Ne yaparsan yap benim için sorun yok” olarak da bilinir.)
İlişkiler pek çok kararla doludur. Nerede yemek yiyeceğinize, tatilde nereye gideceğinize ya da çocukları hangi anaokuluna göndermeniz gerektiğine karar verirsiniz. Çoğu erkek kız arkadaşı ya da eşinin yüzüne bakıp “Gerçekten hiç umurumda değil” demeye cesaret edemez. Onun yerine zararsız görünen “Sen bilirsin” cümlesini tercih ederler. Ve birden kendilerini acı dolu bir dünyanın içinde bulurlar. Erkekler karar vermeyi maaşı ödenmeyen fazladan mesaiye benzetirler. Kadınlar için ise karar vermek hayattaki imkânların satıldığı bir mağaza vitrini gibidir ve alışveriş için sizin yardımınıza ihtiyaç duyarız. “Sen bilirsin” dediğinizde kendimizi yüz üstü bırakılmış gibi hissederiz.

Cümleniz…
“A veya B benim için uygun ama C’den pek hoşlanmadım. Sen ne düşünüyorsun?” deyin. Bu onu dinlediğinizi gösterir ve sizi karar almaktan da kurtarır.

Yasak cümle 4:
“Evlendiğimizde böyle olduğumu biliyordun.”
Açıkçası bilmiyorduk ya da bilsek de hayallerimizde kurduğumuz ‘siz’le eğlenmekle çok meşguldük. Bu sizin hatanız değil. Sadece küçük birer kızken mükemmel bir hayata sahip olmakla ilgili o kadar çok hayal kurardık ki şimdiki yetişkin hayatlarımızda bu gündüz düşlerini değiştirmemiz mümkün olmaz. Bir kadına “Benimle evlendiğinde böyle olduğumu biliyordun” demek, hayatınız sonsuza kadar bu şekilde sürecek demektir. Aslında bu doğrudur: Harika ve o kadar da harika olmayan pek çok gününüz olacak. Ancak o bunu kabul ederse ufak bir parçası da ölmüş olur.

Cümleniz…
“Bu benim için de oldukça sinir bozucu. Düzeltmeye çalışacağım.” (Yalan ya da doğru fark etmez…)

Yasak cümle 5:
(Hiç konuşmamak, sessiz kalmak)
Bazı zamanlarda yanlış bir şeyler söylemekten korktuğunuz belli. Kafanızda “Ağzımı biraz kapalı tutarsam her şey yoluna girer” diye hesaplar yapıyorsunuz. Haberiniz olsun öyle değil. Defansın, hatta kalecinin olmadığı bir futbol maçı yaptığınızı düşünün. Kulağa pek eğlenceli gelmiyor değil mi? Kendi kendinize paslaşıyorsunuz, çalım atıyorsunuz ve topu boş kaleye yolluyorsunuz. İşte bizle konuşmadığınız zaman biz de böyle hissediyoruz.

Cümleniz…
Sessizlik, erkekler arasındaki bir iletişim biçimidir. “Avokado!” diye bağırmaktan başka bir şey aklınıza gelmiyorsa onu yapın. Yeter ki tepkisiz kalmayın… Tartışma konusu hakkında mutlaka herhangi bir şey söyleyin.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler