Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

YAĞLARDAN KURTULMAK İÇİN!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Yağlardan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak nereden başlamanız gerektiğini de bilmeniz gerekmekte. İşte size hayatınızı kolaylaştıracak tavsiyeler!

Buzdolabınızı asla boş bırakmayın.

Kilo verme sürecine ters bir girişim gibi görünebilir ancak buzdolabınız boş kaldığı anda dışarı çıkıp koca bir burger menüsü söyleme olasılığınız oldukça yükselir. Seattle’da yer alan UW Medicine’den Uzman Diyetisyen Judy Simon, buzdolabınızı en azından dolu görünen bir halde tutmanızı öneriyor. Bir hafta için yeteri kadar meyve, sebze ve yağsız et türleri alın, haftada iki kez alışveriş yapın veya düzenli olarak siparişlerinizi getirmeleri için yerel süpermarketinizle konuşun. Yalnızca raflardaki yiyecekleri ön tarafa çekerek fazla görünmesini dahi sağlayabilirsiniz.   

 

İşe gidip gelirken kullandığınız yöntemi değiştirin.

İşe giderken sıklıkla bir şeylerin cazibesine kapılıp, diyelim ki Starbucks’tan bir büyük boy Caffe Mocha almak için duruyorsanız, güzergâhınızı değiştirmeyi düşünün. Bu içecek, %2 yağ oranına sahip sütle yapılıyor bile olsa, 360 kalori, 15 gram yağ, 44 gram karbonhidrat ve 35 gram şeker içeriyor. Yanına bir de yaban mersinli muffin eklerseniz kahvaltınızı bir mide bombasına dönüştürmüş olursunuz. Kendi kriptonitinizi görüş alanınızın dışına çıkarmanız, oraya uğrayarak bu tatlara teslim olmanızı zorlaştıracaktır.

 

Bu tehlikeli zamanda güvende olduğunuzdan emin olun.

Simon, özellikle iş bittikten bir veya iki saat sonra ancak akşam yemeği başlamadan önceki saatin, birçok erkek için zayıf nokta olduğunu söylüyor. Bu saatlerde, happy hour dâhilinde ücretsiz atıştırmalıklar sunan bir yerden veya sokaktaki dondurma standından mümkün olduğunca uzakta durduğunuzdan emin olun. Acil durumlar için en sevdiğiniz protein bar yanınızda olsun.

 

Kendinize “ebeveyn kontrolü” uygulayın.

Hafta sonlarınızı veya akşamlarınızı evde yemek programları veya bolca yiyecek içecek reklamı yapılan spor kanallarını izleyerek harcamayın. Dr. Hassink, yemek programları veya reklamları gösterilirken, fazla yeme isteğinin de artma eğilimi gösterdiğini belirtiyor. Daha az yemek odaklı olan programları seyretmeye çalışın (veya reklamlar sırasında odadan ayrılın) ve yeme isteğinizin azalıp azalmadığına dikkat edin.

 

“Güvenli” bir restoran bulun.

Her yemeği evde pişiremezsiniz. Bazı zamanlar, hayatın zorlukları sizi dışarıda yemeye veya eve sipariş vermeye zorlar. Ancak bu kararın sizi hazırlıksız yakalamasına izin vermeyin. Bunun yerine, ödevinizi önceden yapın ve evinize yakın, bazı besleyici seçenekler sunan (ya da en azından kızartmak yerine ızgara yapmayı ve “yağsız peynirin” ne olduğunu bilen bir aşçısı olan) “güvenli” bir veya iki restoran belirleyin. Bu mekânı, ailenizin sürekli tercih ettiği restoranın daha sağlıklı bir alternatifi olarak düşünün. Araştırma için ipucu: Menüsünde “büyük boy” yazan her yeri eleyin.

 

Şeker stoğunuzu iyi yönetin.

Bayramlar için aldığınız şeker ve çikolatalardan aşırmamak için, şekerleri bayramdan yalnızca bir gün önce satın alın. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuz kadar alın ve ardından kalanlardan hemen kurtulun. Tatlılar evinizde ne kadar kısa süre kalırsa, onları yeme ihtimaliniz o kadar azalır. Hepsinden öte, şeker toplayan çocuklarınızın hepsini evinizde depolamasına göz yummayın.

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

Popüler