Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

YAĞ YAKMA MAKİNELERİ

FITNESS

YAĞ YAKMA MAKİNELERİ

-

 

Birçok farklı spor aleti sayesinde daha fazla yağı daha hızlı yakmanız mümkün. Tabii, onları doğru kullanmayı becerebilirseniz.

Şanslısınız fitness teknolojisi sayesinde göbeğinizdeki yağları eritmenin birçok farklı yolu var. Bugün birçok spor salonunun kardiyo bölümünde iyi bir kardiyo çalışması yapmak isteyenler için birçok farklı alet yer alıyor. Bu kardiyo aletlerinden maksimum düzeyde faydalanmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

Koşu bandı

Hata: Gereğinden uzun adımlar atmak ve vücudunuzu aşağı yukarı fazla hareket ettirmek koşu bandında en sık yapılan hatalardan. Sık yapılan başka bir hata da kafanızı dik tutmamak ve karşıya bakmamak.

Düzeltme: Daha kısa adımlar atın. Koşu boyunca hızınızı ve koşu bandının eğimini sürekli olarak değiştirmeye özen gösterin. Koşuya yüzde ikilik bir eğimle başlayın ve bunu zamanla yüzde 10’a kadar çıkarın. Koşu süresince boynunuzu düz tutun ve tam karşıya bakmaya gayret edin.

 

Kürek makinesi

Hata: Kürek çekerken ellerinizin dizinize çarpması egzersizi düzgün bir şekilde yapmanızı engeller. Kürek egzersizinin akıcı bir şekilde devam etmesi gerekir. Yapılan ikinci bir hataysa hareket aralığını gereğinden uzun tutmaktır.

Düzeltme: Kürek çekiş hareketinizin 3 hamleden oluştuğunu hayal edin ve önce 1, 2, 3 sonrada 3, 2, 1 diye sayın. Birinci hamlede ayaklarınızla kendinizi itin. İkincide gövdenizi hafif geriye doğru yatırın. Üçteyse kollarınızı göğüs kafesinize doğru çekin. Daha sonra üçten geriye sayarak hareketi tersten yapın.

 

Egzersiz bisikleti

Hata: Bisiklet çalışmalarında yapılan en büyük hata, selenin boyunu doğru ayarlamamaktır. Eğer sele olması gerekenden aşağıda olursa, bacaklarınız çok daha fazla yorulur. Selenin yüksekte olması da belinizin sağa sola doğru sallanmasına neden olur ki, bu sizi gereksiz yere yorar.

Düzeltme: Seleye oturun ve topuğunuzu pedalın ortasına koyun. Bu şekildeyken bacağınızı en aşağıya kadar pedalla birlikte indirebiliyor olmanız gerekiyor. Daha sonra ayağınızı normal şekilde pedala yerleştirin ve antrenmana başlayın.

 

Eliptik makine

Hata: Direnci çok düşük seviyelerde tutmak, bu çalışmada en sık görülen yanlış. Bazı insanlar bu alette çalışırken o kadar hızlı hareket ederler ki bir yerden sonra onlar için gereken çalışmayı yarattıkları momentum yapmaya başlar.

Düzeltme: Direnç ayarını doğru yapmanız gerekiyor. Bu çalışmada bir kuvvete karşı antrenman yaptığınızı hissetmelisiniz. Eğer hissetmiyorsanız, direnç ayarı yeterli seviyede değil demektir.

 

Stairclimber

Hata: İnsanlar genellikle bu alette kollarını kullanarak kendilerini yukarda tutuyor. Kollarını tamamen aşağı sarkıtarak dirsekleri kilitlemek stairclimber aletinde yapılmaması gereken en önemli şey.

Düzeltme: Ellerinizi bara koymanızın tek sebebi dengenizi sağlamak olmalı. Bu alette yapılan ideal bir çalışmada vücudunuz düz, ancak öne doğru hafif eğik olmalı. Son olarak, daha yavaş tempoda ancak daha fazla dirence karşı yapılan çalışmaların çok daha etkili sonuçlar vereceğini hatırlatalım.

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com