Bizi Takip Edin

FITNESS

YAĞ YAKICILAR TAM GAZ

-

 

Her zaman her yerde yapabileceğiniz bir antrenmanla metabolizmanızı hızlandırın.

Koşu bantlarının ekranlarında gösterilen yağ yakım aralıkları unutun gitsin. Kaliforniya’da bulunan College of the Canyons’un antrenörü Robert dos Remedios “Yağ yakmanın en iyi yolu antrenman yoğunluğunu artırmaktır” diyor. Bunun anlamı birden çok kasınızı çalıştıren hareketleri dinlenme sürelerini çok kısa tutarak yapmak demek. Aşağıda gördüğünüz iki antrenmanı yaratan Remedios, bu hareketleri dinlenmeden art arda yapmanın, sonraki 36 saat boyunca daha hızlı bir metabolizmaya sahip olmanızı sağladığını belirtiyor. Fitness uzmanları buna ‘sonradan yanma etkisi’ diyorlar. Sizse sadece ‘doğru antrenman’ diyebilirsiniz.

NE LAZIM?

Bir kronometre ve bir çift Valslide (PerformBetter.com) ya da karton iki plaka.
TALİMATLAR

İlk olarak Kompleks A antrenmanını yapın. Her hareketi 10 tekrar olarak tamamlayın. Aralarda mümkünse hiç dinlenmeyin. Hareketleri yapabildiğiniz kadar hızlı yapın. Bütün hareketleri bitirmeniz ne kadar sürdüyse, o kadar süre dinlenin. Bunu iki defa daha tekrarlayın. Üç tur bittikten sonra üç dakika dinlenin. Ardından Kompleks B antrenmanına geçin.

2

 

3

1  Patlayıcı Şınav

Klasik şınav pozisyonu alın. Vücudunuz bileklerinizden başınıza kadar düz bir çizgi oluştursun. Dirseklerinizi kırın ve vücudunuzu yere yaklaştırın. Daha sonra kendinizi ellerinizin teması yerle kesilecek şekilde yukarı itin.

4

2  Sıçramalı Squat

Ayaklarınız omuz genişliğinde açıkken ellerinizi başınızın arkasına koyun. Üst bacaklarınız yere paralel gelene kadar vücudunuzu yere yaklaştırın. Sıçrayabildiğiniz kadar yukarı sıçrayın. Yere iner inmez ikinci tekrara geçin.

5

3  Sumo Squat Thrust

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Daha sonra ellerinizi yere koyabilene kadar squat hareketi yapın. Bacaklarınızı geri atarak şınav pozisyonuna geçin ve hızlıca squat pozisyonuna dönün. Ayağa kalkın ve hareketi tekrarlayın.

6

7

1  Örümcek Adam Şınavı

Elleriniz Valslide’ların üzerinde olacak şekilde şınav pozisyonu alın.
Vücudunuzu yere yaklaştırırken sol elinizi öne doğru kaydırın, sağ bacağınızı da diziniz sağ dirseğinize gelecek şekilde ileri götürün. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynısını diğer tarafa doğru tekrarlayın.

8

2  Dağ Tırmanışı

Klasik şınav pozisyonu alın. Kollarınız gergin olsun. Sol dizinizi göğsünüze doğru götürün ve başlangıç pozisyonuna dönün. Aynısını sağ dizinizle tekrarlayın. Bu, bir tekrar demek.

9

3  Bodysaw

Kollarınızın dirseklerinizin altında kalan bölümleri yerde olacak şekilde şınav pozisyonu alın. Ayaklarınız Valslide’ların üstünde olsun. Karın kaslarınızı ve kalçanızı sıkın. Dirseklerinizle kendinizi geri doğru itin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

FITNESS

Basketbol İçin Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Basketbol antrenmanları için güçlendirici ve kondisyon artırıcı egzersiz programı serisi hazırladık.

Personal Trainer / Master Trainer Can Bayık, basketbol oynarken performansınızı en üst seviyeye çıkarmak ve sizi sakatlıklardan korumak için Men’s Health takipçilerine özel 4 haftalık bir antrenman programı hazırladı. Uygulamanız gereken bu antrenmanın ikinci programını videoda görebilirsiniz. Bu antrenman programı toplamda 3 set sürüyor ve 4 hareketten oluşuyor. Antrenör Can Bayık, hareketleri 45 saniye uygulamanızı ve aralarda 15 saniye dinlenmenizi öneriyor. Tekrar başa döndüğünüzde aralarda 1 dk dinlenmeyi de unutmayın. 

Bu videoda göreceğiniz başlıca hareketler Around The World, Core Bag Reverse Lunge, Dumbbell Lateral Raise, Front Raise, Montain Climber’dan oluşuyor.

Devamı

FITNESS

Omuzlarınızı ateşyelecek 4 hareketlik dumbbell antrenmanı

-

Editör :

Vücudunuzu dumbbelllardan güç alarak dönüştürün.

Dumbbell, en yaygın kullanılan fitness ekipmanı olabilir. Fakat bu kadar yaygın olması, dumbbell antrenmanlarının sıkıcı olmasını gerektirmiyor.

Bu antrenmanda, antrenör Alexia Clark curl ve press gibi klasik hareketleri küçük numaralarla modifiye ederek, merkez bölge ve omuz dayanıklılığını geliştirmeyi, dolayısıyla da üst gövdenizi şekillendirmeyi hedefliyor.

 

Dumbbell row hareketi sırtınızı ve omuzlarınızı hedeflerken, merkez bölgenizi de çalıştıracak. Sonraki hareketle birlikte omuzlarınız, ağırlığı göğüs seviyesinde tutmak için yer çekimine meydan okurken, özellikle ön ve yan omuz kaslarınız ekstradan çalışacak.

Dumbbell single-arm split-stance rows and presses hareketi ile 2 klasik üst gövde hareketini tek bir kalemde yapacak ve metabolizmanızı ateşleyeceksiniz.

Dumbbell circle press, triceps kaslarınızın desteği olmaksızın omuzlarınıza ekstra yük bindirecek. Ayrıca biceps kaslarınızı da çalıştıracaksınız. Özetle, hem biceps hem de omuz kaslarınız cayır cayır yanacak.

 

Talimatlar: Aşağıda yer alan hareketleri sırası ile 40’ar saniye yapın. Her bir hareketin arasında 20 saniye dinlenin.

  1. Dumbbell row reach
  2. Dumbbell 2-hand position pull
  3. Dumbbell single-arm split-stance row and press
  4. Dumbbell circle press

Bu, 1 turdur. Toplamda 3-5 tur yapın.

Devamı

FITNESS

Engellere meydan okuyan model

Umut Doğan Yıldız

-

2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu bir bacağını kaybeden Brezilyalı model Paola Antonini, engellere meydan okuyor.

25 yaşındaki Paola Antonini, 2014 yılında alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucu bir bacağını kaybetti.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Freedom ✨#casaneuronha19. 📷@adaltojr

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yoğun fizyoterapi seansları sonucunda tek bacaklı bir hayata kucak açan Paola, şort ve bikini giymeye devam ediyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

2009 x 2019. Separadas por uma pequena coisinha 👣💛🌟. Mas quanto aprendizado, quanto amadurecimento. Novinha, com tantas inseguranças sobre o corpo e hoje, com essa pernoca neon! Acho que o maior aprendizado foi a me amar, amar meu corpo e a saber aonde está nossa real beleza. Ela vem de dentro, vem da autoconfiança, da alegria. Hoje amo e reconheço meu corpo sendo amputada, vejo fotos antigas e parece que falta algo! Faltava mesmo 💛 Tive uma perda física, mas ganhei tanto dentro de mim! Hoje sim me sinto completa!✨ – 2009×2019. Young, so insecure with my body and today, with my neon leg! I’ve learnt so many things, but specially to love me and love my body. True beauty comes from inside – from self confidence, from happiness. Today I feel complete ✨💛 #10yearschallenge #10yearchallenge

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kendisiyle aynı durumda olan insanlara örnek olmak istediğini söyleyen ünlü model, spor yapmayı da ihmal etmiyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

☀️

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Cheguei, @universalorlando ❤️✨ #readyforuniversal 📸@managollo

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com