Bizi Takip Edin

FITNESS

YAĞ ERİTME ANTRENMANI

-

 

Ekipman kullanmadan vücudunuzda biriken inatçı yağları terminatör gibi yok etmeye hazır mısınız?

1

EKİPMAN Yok
HEDEF Tüm Vücut
YAKILAN KALORİ 248*
ANTRENÖR David Jack, Actv8 Phoenix’in sahibi ve performans koçu
YARARI Sıkışık zamanlarda ve seyahat sırasında metabolizma canlandırır. Spor salonu ve ekipman bulunmayan yerlerde yapılabilir.
* 180 santimetre boyunda ve 80 kilogram bir erkek için

TALİMATLAR  Hareketleri hiç ara vermeden istediğiniz sırayla 50’şer tekrar yaparak gerçekleştirin. 50 tekrarın her birini bir seferde yapmanız gerekmiyor. 20 kez şınav çektikten sonra jumping jack yapabilir ardından yeniden 15 tekrarla şınav çekebilirsiniz. Tüm hareketleri bitirdikten sonra 1-2 dakika dinlenin. Ardından hareketleri tekrar edin. Toplamda üç set yapın. Her seti farklı bir egzersizle yapmaya başlayın.

2

Şınav

Yüz üstü yere uzanın. Ellerinizi omuz mesafenizden biraz daha geniş açın. Kollarınızı gergin bir şekilde uzatarak yukarı kalkın. Ardından vücudunuzu göğsünüz neredeyse yere değene kadar yere yaklaştırın. Bunu yapabildiğiniz kadar hızlı yapın.

3

Dağ Tırmanışı
Klasik şınav pozisyonunu alın. Sağ ayağınızı yerden kaldırarak yapabildiğiniz kadar göğsünüze yaklaştırın. Ayak parmaklarınız yere basmalı. Ardından hareketi sol ayağınızla tekrar edin. Bu şekilde bir döngü halinde hareketi yapmaya devam edin.

4

Crunch
Sırt üstü yere uzanın. Dizleriniz kırık olsun. Ayaklarınız ise yere basmalı. Ellerinizi başınızın altına koyun. Göğüs kafesinizi pelvisinize yaklaştırırken sadece başınızı ve omuzlarınızı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönüp hareketi tekrarlayın.

5

Jumping Jack

Ayaklarınızı birbirine, kollarınızı ise gövdenize yapıştırarak dik bir şekilde ayakta durun. Ardından aynı anda kollarınızı başınıza doğru kaldırıp bacaklarınızı geniş açarak zıplayın. Duraklamadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi tekrarlayın.

7

Vücut Ağırlığıyla Squat

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp kollarınızı gergin bir şekilde önünüzde uzatın. Kalçanızı geriye doğru itin ve bacaklarınız yere paralel gelene kadar vücudunuzu yere yaklaştırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönerek hareketi tekrarlayın.

 

FOTOĞRAFLAR: MEN’S HEALTH ARŞİVİ

FITNESS

Hafta kaç gün antrenman yapılmalı?

Umut Doğan Yıldız

-

Dinlenme günleri ne kadar önemli, haftada kaç gün antrenman yapılmalı? İşte merak ettiğiniz soruların cevabı.

Kilo vermek isteyenler kaç gün dinlenmeli

Kaslarınız sadece toparlanması için değil, gelişmesi için dinlenme günleri, en az antrenman ve beslenme kadar önemlidir. Varmak istediğiniz noktaya göre, amacınız eğer kilo vermek ve sadece kardiyo merkezli antrenman yapıyorsanız, dinlenme günlerini haftada 1 güne düşürebilirsiniz.

Kas geliştirmek isteyenler kaç gün dinlenmeli

Amacınız kas geliştirmekse ve başlangıç seviyesindeyseniz, haftada üç gün antrenman, dört gün dinlenme yapmalısınız. Eğer orta seviye veya üzerindeyseniz, dört-beş gün antrenman, iki-üç gün dinlenme şeklinde antrenmanlarınızı programlayın.

Bazı durumlarda bu süreler kişilere göre farklılık gösterebilir. Sonuca ulaşmak için uygun bir beslenme programıyla beraber dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Ayrıca, dinlenme günlerinde de beslenmenize dikkat etmeniz geriyor. Standart tavsiyelerin yanısıra, kendinize neyin iyi geldiğini deneme yanılma yöntemiyle zaman içinde kavramanız her şeyden çok önem taşıyor.

Devamı

FITNESS

Merkez bölgesi için 3 hareket

Umut Doğan Yıldız

-

Merkez bölgendeki tüm kasları çalıştırmak için oldukça etkili bu hareketleri deneyin.

Deadlift ve farmer carry hareketlerini haftada iki defa ağırlık antrenmanlarınıza ekleyin, bird dog hareketini ise her gün yapın ve farkı görün.

Deadlift hareketi

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, ağır bir çift dambılı ayaklarınızın önüne yerleştirin. Omurganızı düz tutmaya gayret edin, enseniziserbest bırakarak dambılları kavrayacağınız kadar öne eğilin(a). Topuklarınızı yere bastır ve dambılları yerden kaldırırken karnınızı sıkın (b). Evet, karnınızı sıkın çünkü işin püf noktası bu. Tekrar öne eğilin. Bu, bir tekrar eder. 8-12 tekrardan 3-4 set yapın.

Farmer Carry

İki elinize de ağır birer dambıl alın ve omuzlarınızı geride tutun. Karnınızı sıkı ve sırtınızı dik tutarak öne doğru 10 adım atın; arkanızı dönün, 10 adım atarak başlangıç noktasına tekrar dönün ve dambılları yere bırakın. Bu, bir tekrar eder. 4 tekrarlık 3-4 set yapın.

Bird Dog

Masa pozisyonundayken (a) sağ kolunuzu kulağınızla aynı hizaya kaldırızve aynı anda sol bacağınızı da yere paralel olana kadar arkaya doğru uzatın (b). Başlangıç pozisyonuna dönün ve diğer tarafta tekrarlayın. Dengenizi sağlamak için karnınızı sıkı tutun. 10-15 tekrarlık 3-4 set yapın.

Kaynak: Women’s Health Türkiye

Devamı

FITNESS

Antrenör Valentina Lequeux

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyanın en ünlü antrenörlerinden biriyle tanışın. Dünyaca ünlü kadın sporcu Valentina Lequeux.

Buenos Aires, Arjantin’de doğdu ve Florida’da (ABD) büyüdü Valentina Lequeux bir spor modeli, kişisel antrenör ve çevrimiçi hissiyat.

2016 yılında sosyal medyada başlayan yolculuğu ile fitili ateşleyen Valentina Lequeux, paylaştığı fotoğraflarını ve videolarını yayınlamaya devam ediyor.

İnanılmaz bir şekilde artan takipçi sayısıyla dikkat çeken sporcu kadın, dünyadaki diğer insanların kendi spor yolculuklarına başlaması için ilham veriyor.

Çalışmalarını kişisel bir eğitmen olarak sunmak için bir web sitesi oluşturan kaslı kadın Lequeux, başkalarına hayallerindeki fiziğe kavuşmaları için ilham veriyor.

Doğum Tarihi: 1989

Milliyet: Arjantin

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com