Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

VÜCUT ŞEKLİNİZE GÖRE GİYİNMENİN İNCELİKLERİ

-

 

vucut_sekli

 

“V” şeklinde vücutlar

Problem: Geniş omuzlar ve ince bel plajlarda en büyük silahtır. Fakat tasarımcılar kalın boyunları ve geniş göğüsleri bir arada düşünmek zorundadırlar. Yani birinden birinde bir çeşit “oturma” sorunu yaşamak muhtemel. Göğüsleri ya da boyunları dar gelebilir.

Çözüm: Üzerinize oturmayan şeylerden kurtulun. Boynunuz rahat etsin diye giydiğiniz geniş yakalı gömlek, göğsünüzü sönük gösteriyorsa, spor salonunda geçirdiğiniz saatler ziyan olmuş demektir. Slim-fit adı verilen gömlekleri deneyin; onlar bu tip bir tasarım numarasından uzak biçimde tasarlanırlar. V şeklinde vücutlar için V yaka kazaklar toparlayıcı olurlar. Gömleklerinizi dengelemek için böyle kazaklarını deneyin. Hem omuzlarınızı geniş gösterecek, hem de olası bir “oturmama” halini gizleyecektir.

Bira göbeği sorunu

Problem: Eğer karnınızda böyle bir yük taşıyorsanız, muhtemelen saklamak istiyorsunuzdur. Bol giyinmenin bir çözüm olduğunu düşünmüş olabilirsiniz bugüne dek; hemen bu düşüncede vazgeçin.

Çözüm: Göğüs ve karın bölgenize dikkat çekecek olan her şeyden uzak durun: Kocaman baskılı tişörtler, desenler, yatay çizgiler, vesaire… Kemer takıyorsanız da pantolonunuza yakın renklerde bir kemer takmaya çalışın, keza başka renkteki aksesuarlar göbeğinizi ortaya çıkarır. Takım elbise giyecekseniz, bir ya da iki düğmeli takımları tercih edin. Daha ince gösterecektir.

Sırık gibi olmak

Problem: Sırık gibi bir silüete sahip olmak, giysilerinizin öyle ya da böyle üzerinizden döküleceği anlamına geliyor. Özellikle takım elbiseler sizi yutacakmış gibi görünebilir.

Çözüm: Size büyük gelen her şeyi ama her şeyi çöpe atın. Dökümlü ceketler ve takımlar sizde emanet duracaktır. Dikey çizgiler, ince kravatlar ve sivri burunlu ayakkabılar en büyük düşmanlarınız. Kısa paçalar ise kesinlikle ama kesinlikle yasak! Soluk renklere yakın durmaya çalışın, vücuda ekstra bir kalıp katarlar. Polo yaka tişörtler sizin için daha uygun, üst bedeninizi genişletirler. İşin sırrı ayrıntılarda…

Kısalar için

Problem: Hazır giyim sanayinin size sunduğu her şeyi kolları size büyük geliyor, paçalarınız ayakkabılarınızı fazlasıyla örtüyor. İlkokula başladığınız ilk günkü gibi görünüyorsunuz. Mümkündür…

Çözüm: Yatay çizgilerden kaçının, sizi daha da kısa gösterirler. Bileklerinizi örten ceketler için de aynı şey geçerlidir. Dikey çizgiler ile hayatı ters köşeye yatırabilirsiniz! Hafif kısa paçalar ve manşetler de “uzun görünme projesine” katkıda bulunabilir!

 

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com