Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

VOLKSWAGEN GOLF DURUŞUNU BOZMUYOR

-

 

1974 yılından beri yollarda olan Volkswagen Golf, günümüze kadar korunan ikonik tasarımıyla otomotiv endüstrisinin evrim sürecini gözler önüne seriyor.

Dünya otomotiv tarihinin en çok satan hatchback modeli olan Golf, yeni versiyonu ve ikonik tasarımıyla daha güçlü ve dinamik bir görünüme kavuşmuş. Yeni Golf, yarı otonom sürüş asistanı gibi sınıfında olmayan birçok yenilikçi ve teknolojik özellikle donatılmış. Yeni gövde renkleri ve gelişmiş multimedya eğlence sistemleriyle zenginleştirilen 7. nesil Golf, yüksek verimliliğe sahip LED farları, LED stop lambaları ve yenilenen aerodinamik tamponlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan dijital gösterge paneli “Active Info Display”, sadece temel sürüş bilgilerini şık bir şekilde gözler önüne sermiyor, aynı zamanda bilgi-eğlence sistemi ekranında görüntülenen telefon rehberi, albüm kapağı, radyo istasyonu gibi bilgileri de kolayca takip etmenizi sağlıyor. Ayrıca Discover Pro bilgi-eğlence sistemiyle sunulan Harekete Duyarlı Kontrol Sistemi “Gesture Control” sayesinde, 9,2 inç büyüklüğündeki ekranda
bulunan menüler arasında geçiş, ekrana dokunmadan sadece elin sağa veya sola hareketi ile sağlanabiliyor.

Trafikte sürüş asistanı “Traffic Jam Assist” ile Golf, geleceğin sürüş teknolojilerini şimdiden mümkün kılıyor. 60 km/s hıza kadar trafikte aracın kontrolünü
devralan bu sistem, sensörler yardımıyla öndeki araçla güvenli takip mesafesini korurken, aynı zamanda aracın şeritte kalmasına da yardımcı olarak yarı otonom sürüş imkanı sağlıyor. Ayrıca araçta kör nokta uyarı sistemi de bulunuyor.

Yeni Golf’te, benzinli motorlarda 1.0 TSI BMT 110 PS ve 1.4 TSI BMT 125 PS seçeneği hem manuel hem de DSG şanzımanla sunulurken, 1.4 TSI BMT 150 PS
sadece DSG şanzıman ile alınabiliyor. Dizel motorlarda ise 1.6 TDI BMT 115 PS hem manuel hem DSG şanzımanla, 90PS’lik versiyon ise sadece manuel şanzımanla sunuluyor.

Analog kadranlar yerine tercih edilebilen “Active Info Display”in ekran boyutu 12.3 inç ve 1440 x 540 piksel çözünürlüğü ile son derece hassas ve sofistike. Her iki ekranda aynı anda navigasyon takip edilebiliyor.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler