Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

UZUN BİR ÖMÜR İÇİN FİZİKSEL YAKINLIK

Umut Doğan Yıldız

-

 

Her geçen gün artan sayıdaki araştırmalar, düzenli seksin ömrünüzü uzatabileceğini ve beyninizi keskinleştireceğini gösteriyor.

Durmayın, sevişin. Sıklıkla vurgu, diğerleri için ne yapabileceğimizde olur. Fedakârlığın sağlığa faydalarının iyi bilindiğini kabul ediyoruz; kolesterolünüzü düşürebilir (Harvard) ve Alzheimer hastalığı riskinizi azaltabilir (Calgary Üniversitesi). Ancak tüm faydaları bir şeyler feda ederek elde etmenize gerek yok. Araştırmalara göre, kendinize göstereceğiniz biraz sevgi de harikalar yaratabilir.

Bristol Üniversitesi ve Belfast Queen’s Üniversitesi’ndeki epidemiyologlar, düzenli seksin 10 yıllık bir süreç boyunca herhangi bir sebepten ölme riskinizi yarıya indirdiğini ortaya çıkardı. Araştırmacılar, erkeklerin bir yıl içindeki her 100 orgazmında ölüm riskinin yüzde 36 oranında düştüğünü gördü.

Seksin faydaları saymakla bitmiyor

Seksin sağlık açısından her derde deva rolü, (çok fazla) mutluluk hormonu salınımından da öte bir durum. Plos One dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, cinsel ilişki hafızayla ilişkilendirilen bölge olan hipokampüstaki beyin hücrelerinin gelişimini stimüle ettiğinden, demans hastalığının önceden engellenmesine yardımcı olması olası. Haftada en az iki kez seks yapmanın kalp krizi riskinizi azalttığını ve düzenli boşalmanın da prostat kanserine yakalanma ihtimalinizi kayda değer oranda azalttığını düşünürsek, seksten hemen sonra hissettiğiniz o yenilmezlik duygusu kulağa daha mantıklı gelmeye başlıyor. Bu ölümcül üçlü, dünya üzerinde her yıl milyonlarca insanın ölümünden sorumlu. Seks, birkaç (ancak kesinlikle yeterli) dakikada sağlıkla ilgili bu riskleri azaltabilir. Bu nedenle, hayatınız ona bağlıymış gibi, durmayın, sevişin!

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler