Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

USLA’DA YEMEK YAPMA TUTKUNUZU PROFESYONEL BİR MESLEĞE DÖNÜŞTÜRÜN

-

 

USLA (Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi) yaz dönemi profesyonel aşçılık programlarına 26 Mayıs 2014 itibariyle başlıyor.

American Hospitality Academy tarafından verilen uluslararası geçerliliğe sahip, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Profesyonel Aşçılık” ve “Profesyonel Pasta/Ekmekçilik” programları uluslararası deneyime sahip yerli ve yabancı şefler ve uzmanların katkıları ile 5 ay teori ve uygulama, 3 ay staj olmak üzere 8 aylık profesyonel bir eğitim programı olarak öğrencilere sunulmaktadır.

ABD başta olmak üzere 4 ile 12 ay süre ile dünyanın farklı ülkelerinde bulunan Ritz Carlton, Marriott, Starwood ve Hilton gibi zincir otellerde ve ünlü restoranlarda da cazip maaşlı staj yapma imkanı sağlayan USLA, öğrencilerini eğitim dönemi bittikten sonra da yalnız bırakmıyor. Swiss Education Group (SEG) ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde USLA’da eğitimlerini tamamlayan aşçılık öğrencileri eğitimlerine İsviçre’de devam edebilmekte ve staj olanaklarından yararlanabilmektedir. Ayrıca öğrenciler Imperial Hotel Management College (IHMC) ile eğitimlerine Kanada’da maaşlı staj yaparak, devam edebilmektedir.

USLA’da amatörlere yönelik Arçelik tarafından tasarlanan mutfakta ise çocuklara, yeni evlilere, yemek yapmayı öğrenmek isteyenlere, mutfaklarında farklı lezzetlerin arayışında olan kişilere ve sağlıklı yaşama dair özel atölye çalışmaları sunulmaktadır.

Profesyonel ve hobi programlarıyla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için: (0212) 211 8752’den bilgi alabilirsiniz.

www.usla.com.tr

www.facebook.com/USLATurkiye

https://twitter.com/usla_turkiye

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler