Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Ümit Milli Buz Hokeyi Takımı’na madalya

SPOR

Ümit Milli Buz Hokeyi Takımı’na madalya

-

 

Ümit Milli Erkek Buz Hokeyi Takımı, 20 Yaş Altı 3. Klasman Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya elde etti.

İzlanda’nın başkenti Reykavik’teki Laugardalur Arena’da gerçekleştirilen organizasyonun üçüncülük maçında Bulgaristan ile mücadele eden ümit milli takımız, rakibini 6-0 yenerek bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın final maçında ise Avustralya ile Çin mücadlee edecek.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

12 TEMMUZ CUMA

14:00 TRT Spor – Gündem Futbol
14:00 A Spor – Gün Ortası
15:00 A Spor – Transfer Hattı
15:00 Eurosport 2 – Novak Djokovic – Agut (Canlı)
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:00 Eurosport 2 – Roger Federer – Rafael Nadal (Canlı)
17:00 Sportstv – Spor 360
17:30 TRT Spor – 47. Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası (Canlı)
18:00 A Spor – Ana Haber
19:00 Sportstv – Süper Spor
19:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Transfer Raporu
21:00 TRT Spor – Diamond Lig 2019
21:00 beIN Sports 1 – İyi Akşamlar İstanbul
23:00 A Spor – Son Sayfa
23:00 TRT Spor – Transfer Gündemi

Devamı

SPOR

Türkiye, 50 Atletle İsveç Yolcusu

-

U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası, 11-14 Temmuz tarihleri arasında İsveç’in Gawle şehrinde yapılacak.

Erkekler

100m: Kayhan Özer

200m: Ekrem Ayhan

400m: Ekrem Ayhan, Akın Özyürek

1500m: Abdurrahman Gediklioğlu

10,000m: Sezgin Ataç

3000m engelli: Muhammet Çelebi, Oğuzhan Ülger, Yunus Emre Akkuş

110m engelli: Harun Akın, Furkan Aktaş, Mikdat Sevler

400m engelli: Sinan Ören

Yüksek atlama: Alperen Acet, Metin Doğu, Enes Talha Şenses

Sırıkla atlama: İlkay Aydemir, Ersu Şaşma

Uzun atlama: Emre Dalkıran, Yiğit Yeşilçiçek

Üç adım atlama: Necati Er, Mert Çiçek

Disk atma: Berke İnaloğlu

Çekiç atma: Hakan Mert Sözüdiri

Cirit: Ümmet Değermenci, Emin Öncel, Toygar İsmet Pekbak

20 km yürüyüş: Abdülselam İmuk, Salih Korkmaz

4x100m: Ekrem Ayhan, Cafer Güneş, Kayhan Özer, Akın Özyürek, Mustafa Onur Sadıkoğlu, Furkan Yıldırım

4x400m: Ekrem Ayhan, Bayraktar Berkay Çalık, Mahsum Korkmaz, Sinan Ören, Akın Özyürek, Okan Yılmaz

Kadınlar

800m: Damla Çelik, Rahime Tekin

1500m: Damla Çelik, Burcu Subatan

5000m: Yayla Kılıç

10,000m: Yayla Kılıç, Nuran Satılmış

3000m engelli: Sümeyye Erol, Semra Karaslan, Gülnaz Uskun

Yüksek atlama: Merve Menekşe, Buse Savaşkan

Uzun atlama: Tuğba Danışmaz

Üç adım atlama: Tuğba Danışmaz

Gülle atma: Aysel Yılmaz, Sinem Yıldırım

Çekiç atma: Deniz Yaylacı

Cirit atma: Eda Tuğsuz

20 km yürüyüş: Ayşe Tekdal

Devamı

SPOR

Milli yüzücülerden tarihi başarı

-

Milli yüzücülerimiz, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nı 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandılar.

Rusya’nın Kazan kentinde düzenlenen yüzme şampiyonası organizasyonda Türkiye, tarihi bir başarı elde etti.

Rusya’da düzenlenen 2019 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli yüzücülerimiz, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Beril Böcek, gümüş madalya kazanırken, Demirkan Demir, 4×100 metre karışık bayrak takımı ve 4×100 metre karışık bayrak erkek takımı bronz madalya elde etti.

Organizasyonda, Beril Böcekler 8.34.56’lık derecesiyle 800 metre serbestte ve 16.21.392’luk derecesiyle 1500 metre serbestte gümüş madalya kazandı.

Demirkan Demir ise 1.00.84’lük derecesiyle 100 metre kurbağalamada üçüncülük elde etti.

Şampiyonada, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımı, 3.52.35’lik derecesiyle üçüncü oldu.

Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Emir Şimşek, Baturalp Ünlü’den oluşan 4×100 metre karışık bayrak erkek takımımız ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Öte yandan, şampiyonada 1500 metre serbestte 16.21.39’luk derecesi ile ikinci olan Beril Böcekler 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılma hakkı elde ederken, 38 yeni Türkiye rekoru da kırılmış oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com