Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Türkiye’nin yeni deprem haritası

-

 

Türkiye’nin 22 yıl sonra deprem haritası güncellendi ve 46 ilde deprem riski azaldı.

AFAD Derpem Dairesi Başkanlığı, en son 1996 yılında güncellediği Türkiye’nin deprem bölgelerine dair haritayı yeniden güncelledi. Buna göre 1 Ocak’ta yürürlüğe giren yeni haritada sevindirici gelişmeler var.

Deprem riskinin azaldığı bölgeler

Aralarında; Adana; Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kırşehir, Malatya, Muğla, Mersin, Samsun, Şanlıurfa ve Van gibi şehirlerin yer 46 ilde deprem riski azaldı.

Deprem riskinin arttığı bölgeler

Tekirdağ, Aksaray, Karaman, Rize, Erzurum ve Trabzon güncellenmiş deprem haritasına göre deprem riskinin arttığı şehirler arasında yer alıyor.

Türkiye’nin yeni deprem haritası

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Köpeklerin yüz kasları üzgün görünmek için evrimleşmiş

-

Köpeklerin üzgün bakışları için gereken kasların evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

Köpeklerin masum ya da üzgün bakışlarının insanların ilgisini çekmek için yapıldığı ve evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

ABD Bilim Akademisi’nin yayın organı PNAS’ta yayınlanan araştırma, köpeklerin özellikle kaş kısmında bulunan ve köpeklerin üzgün ya da masum görünmesini sağlayan bu kasların köpeklerin atalarında bulunmadığını, bu kasların zaman içinde insanlara sevimli görünmek için oluştuğunu ortaya koydu.

Devamı

ERKEK AKLI

Whatsapp’tan yanlış kişiye fotoğraf gönderimine son

-

Güncellenerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğiyle gönderilen görsellerin doğru kişiye gitmesini hedefliyor.

Artık bir görseli paylaşırken, alıcı isimlerini görebilmek mümkün olacak ve böylelikle gönderilen mesajın doğru kişiye gittiğinden emin olunabilecek.

Özellik şu anda yalnızca beta kullanıcılarına açık. WhatsApp’ın bu özelliği yakın zamanda diğer kullanıcılara da açacağı söyleniyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com