Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KITEBOARD SPORCULARI BURC BEACH’TE BULUŞACAK !

-

 

Spor, müzik, yaşam stili festivali  İSTANBUL KITE FESTIVAL, Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde,  Maximum Kart ANA PARTNERLİĞİNDE SONY ve Borusan Otomotiv KATKILARIYLA Playmaker Sports&Entertainment tarafından 10 – 14 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul’un gözde plajı BURC Beach’te gerçekleştirilecek.

1

Heyecanın dorukta olacağı festival boyunca, her gün müzik, güneş, deniz, spor  ve sponsorların  gerçekleştireceği aktivitelerle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak ISTANBUL KITE FESTIVAL kapsamında düzenlenecek etkinlikler ile  de katılımcılar, görsel bir şölen izlerken, spor ve eğlenceye doyacak!

MAXIMUM KITEBOARD TURKISH OPEN, BURC Beach’te TYF himayesinde Playmaker tarafından düzenlenecek, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ULUSAL KITEBOARD ORGANİZASYONU, Maximum Kart ana partnerliğinde, Türkiye’nin en iyi kiteboard sporcularını bir araya getirecek.

2013 yılından beri Maximum Kart’ın desteği ile gerçekleşen Türkiye’nin en büyük kiteboard organizasyonu Maximum Kiteboard Turkish Open, her sene içeriğini daha da zenginleştirerek kiteboard sporuna duyulan ilginin artmasını sağlıyor.

Bir prestij ve ünvan yarışı olan Maximum Kiteboard Turkish Open’da, kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde, birbirinden iddialı 120’ Ye yakın sporcu şampiyonluk için yarışacak.

Windsurf’ü andıran, ancak yelken yerine “kite” adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan “Kiteboard”, dünyada en popüler ve görsel olarak da izleyicide bıraktığı heyecan verici etki ile son yılların en çekici su sporudur.
Olimpik olması gündemde olan bir spor dalı oluşu ile de ayrıca önem taşımaktadır.
Kiteboard için en uygun sahillerden biri olan Kilyos’ta yer alan BURC Beach’te düzenlenecek olan Maximum Kiteboard Turkish Open,
aralarında Taner Aykurt, Ejder Ginyol, Armağan Ersolak, Başak Çakmak, Enç Özen, Serkan Erkek, Alperen Beyli, Kerem Balık, Çisil Özen, Arzu Taylan gibi şampiyon isimlerin de yer aldığı sporcuların katılımı ile çekişmeli anlara ev sahipliği yapacak.

Final yarışları sonunda kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllendirilecekler.

2

SONY Hang Time Race ile BURC Beach’te heyecan doruğa çıkacak!

SONY isim sponsorluğunda gerçekleşecek bu özel kategori yarışında, kitelar en uzun süre boyunca havada asılı kalma mücadelesi verirken, BURC Beach’te nefesler tutulacak! Kiteboard sporcuları bu defa rüzgara karşı ne denli kuvvetli olduklarını, uçurtmalarını en uzun süre havada tutabilme yarışı ile kanıtlayacaklar!

Bir prestij yarışı olan hang time race, rüzgar ve uçurtma koordinasyonu adına da dayanıklılık gerektiren, izleyicide büyük heyecan uyandıran en renkli yarışmalardan birisidir.

Heyecan dolu hafta bununla da bitmeyecek!

SONY SUP RACE ile herkes eğlenceye kürek çekecek!

Son senelerin gözde su sporları arasında anılan, teknik tecrübe gerektirmeyen, suda, sörf tahtası üzerinde kürek çekilerek yapılan ve kardio adına en etkili bedensel faaliyet arasında olan Stand-Up Paddle Board ile eğlence katlanarak artacak.

SONY isim sponsorluğunda gerçekleşecek SUP Race, BURC Beach’te çok keyifli görüntülere sahne olurken, plajdaki herkesin katılabilecek olmasıyla da heyecan verici bir deneyim sunacak.

SONY SUP Race’te dereceye giecek kadın ve erkek yarışmacılar, ödüllendirilecekler.

3

ISTANBUL KITE FESTIVAL, bir ilke imza atacak!

Kiteboard tutkunları ve kiteboard ile ilk kez tanışacaklar, BURC Beach’te sezonun en iyi ekipmanlarının tanıtılacağı Fuar alanında, konusunda uzman yetkililerden, hem ürün bilgileri alabilecekler, hem de BURC Beach’te tüm ürünleri deneyimleme fırsatı elde edecekler.

Organizasyon, Maximum Kart, SONY ve Borusan Otomotiv  sponsorluğunda;  Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Playmaker Sports & Entertainment tarafından düzenlenirken, Arçelik, Arbella, Power TV, Power FM, NTV Spor, BÜMED’in de organizasyonda sponsorlukları bulunmaktadır.

BURC Beach’te Spor ve Müzikle Dopdolu Bir Hafta!

Festivalde şampiyonanın yanı sıra gün  batımı partileri de yer alacak.

Gündüzden geceye, kumsal partileri, dj performansları ve canlı müzikler ile plajda her yaştan kitle için çokça aktivite gerçekleştirilecek

ISTANBUL KITE FESTIVAL  PROGRAM:

10 AĞUSTOS, Çarşamba 

Yarışmacı kayıtlarının alınması

Açılış partisi

Plaj aktiviteleri

11 AĞUSTOS, Perşembe

Maximum Kiteboard Turkish Open 1. Gün

DJ Performanslar

Plaj aktiviteleri

12 AĞUSTOS, Cuma 

Maximum Kiteboard Turkish Open 2. Gün

DJ Performanslar

Plaj aktiviteleri

13 AĞUSTOS, Cumartesi 

 Maximum Kiteboard Turkish Open 3. Gün

Canlı müzik performansları

Plaj Aktiviteleri

14 AĞUSTOS,  Pazar

SONY SUP RACE

SONY HangTime Race

Kapanış Seremonisi ve ÖDÜL töreni

Kapanış partisi

 

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

20 Mart Uluslararası Mutluluk Günü

Umut Doğan Yıldız

-

Birleşmiş Milletler tarafından 2013 yılında ilan edilen Uluslararası Mutluluk Günü, her yıl 20 Mart’ta kutlanıyor.

 Amaç, dünya genelinde mutluluğun önemine dikkat çekmek ve bunu sürekli olarak hatırlatmak. “Hepimiz mutluluk istiyoruz fakat ne yazık ki günümüz dünyasında stres, depresyon ve mutsuzluk yükselişte gibi duruyor. Örneğin; Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada 300 milyondan fazla insan depresyonda. Üstelik depresyon, endişe bozukluğu gibi ruh sağlığını ilgilendiren konuların, dünya ekonomisine de bir maliyeti var. Bu maliyetin, 1 trilyon USD seviyesinde olduğu tahmin ediliyor” diyen kahkaha yogası eğitmeni Selda Susal Saatçi, insanların, yaşam sevinçlerini yeniden canlandırmaya ihtiyacı olduğunu söylüyor.

“Mutluluğu koşula bağlıyoruz”

İnsanların çoğu için mutluluk, bir koşula bağlı. Terfi etmek, daha fazla para kazanmak, hayalindeki o arabaya/eve sahip olmak bu koşullardan sadece birkaçı. Oysa barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra bu dışsal amaçların, toplam mutluluğumuzun sadece yüzde 10’unu oluşturduğu biliniyor. Kahkaha Yogası eğitmeni Selda Susal Saatçi “Mutluluğun bir de koşula bağlı olmayan ve insanın içinden dışa doğru çıkan bir hali var. Bunu yaşam sevinci ya da neşe olarak da tanımlayabiliriz” diyor. Susal Saatçi, yeni şeyler öğrenmek, etrafımızdakilerle iyi ilişkiler geliştirmek ve kendimizden daha büyük bir amaç için çalışmanın, başka bir deyişle iyilik yapmanın içimizdeki yaşam sevincini beslediğini, bunu yaparken bedenimizin kimyasını değiştiren kahkahanın gücünden de faydalanmamız gerektiğini vurguluyor.

“Kahkaha Yogası’nın mucidi Dr. Madan Kataria’nın dediği gibi; hayatı yeterince ciddiye aldık, artık kahkahayı ciddiye alma vakti geldi”
Kahkahanın bedensel ve ruhsal faydaları, bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Günde 10-15 dakika arasında derin kahkaha atmak, beynin daha fazla mutluluk hormonu salgılamasını sağlarken, stres hormonlarının da seviyesini düşürüyor. Beyin gerçek kahkaha ile sahte kahkahayı birbirinden ayırt edemiyor. Dolayısıyla her gün 10-15 dakika sahte kahkahalar bile atılsa aynı ruhsal ve bedensel faydalar görülebiliyor.

Dünya da ülkemiz de zor zamanlardan geçiyor. “20 Mart Uluslararası Mutluluk Günü” mutluluğu hatırlamak için güzel bir vesile değil mi?

Kahkaha Yogası Nedir?

Kahkaha Yogası, bir Tıp Doktoru olan Dr. Madan Kataria tarafından 1995 yılında geliştirildi. Yoga nefes tekniğini kullanan ve eşsiz bir egzersizler bütünü olan Kahkaha Yogası’nın temeli nedensiz (şaka, espri, komedi olmaksızın) gülmeye dayanıyor.

Kahkaha Yogası, grup içerisinde göz kontağı kurarak ve günlük hayatımızda karşılaştığımız olayların canlandırmasından oluşan çocuksu oyunlar aracılığı yapılıyor. Fiziksel bir egzersiz, yani sahte kahkaha olarak başlatılan gülme, genellikle 45-60 saniye içerisinde gerçek kahkahaya dönüşüyor.

Kahkaha Yogası’nın faydaları

Bundan 24 yıl önce bir parkta birkaç kişi ile başlayan ve bugün 100’ün üzerinde ülkede uygulanan Kahkaha Yogası’nın birçok faydası bulunuyor. Her gün yapılan 10-15 dakikalık Kahkaha Yogası:

· Beynin daha fazla mutluluk hormonu salgılanmasını sağlıyor. Kişinin duygu durumu dakikalar içerisinde yükseliyor. Kişi kendini daha neşeli ve enerjik hissediyor. Bu olumlu ruh hali iş dahil hayatının geneline yayılıyor.
· Beynin salgıladığı stres hormonlarının düşmesini sağlıyor.
· Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
· Ciddi bir egzersiz programıdır. 10 dakikalık bir kahkaha yogası, 30 dakikalık kürek çekmeye eşdeğerdir.
· Kan basıncını düşürüyor, kan dolaşımını artırıyor. İyi bir kalp damar sistem çalışması olarak değerlendiriliyor.
· Yoga nefes bilgisinin bilimsel olgularla birleşmesi sayesinde anksiyeteyi azaltmaya yardımcı oluyor.
· Bedenin ve beynin net oksijen alımını önemli ölçüde artırıyor, odaklanma kapasitesini ve süresini geliştiriyor, kişilerin etkinlik ve iş performanslarında önemli iyileşmeler sağlıyor.
· Kişisel gelişime katkı sağlıyor. Kendine güveni artırıyor, iletişim becerilerini geliştiriyor, çocuksu oyunlar sayesinde sağ beyin tetikleniyor ve yaratıcılık artıyor, duygusal denge sağlanıyor.

Mutluluk için, Sağlık için Kahkaha Atın

Devamı

ERKEK AKLI

Ofiste gülmenin 5 önemli faydası

Umut Doğan Yıldız

-

İşyeri ve çalışmak gülmenize engel değil. Ofiste gülmenin 5 önemli faydasına göz atın.

Amerikan reklamcılık devi ve dünyaca ünlü ajanslar zincirinin sahibi Leo Burnett, “Kimse eğlenmek için işe gitmez ancak bu, iş yerinde eğlence olmayacağı anlamına da gelmez” diyor. Uzmanlar ise ciddiyet ve profesyonelliğin hâkim olduğu iş yerlerinde baskı ve stresi azaltmak için mizahın son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu uzmanlardan biri de Reem Nöropsikiyatri Kliniği’nden Uzman Dr. Mehmet Yavuz… Yavuz’a göre gülümsemek fiziksel ve ruhsal anlamda iyi olmanızı sağlıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve gülerken salgılanan endorfin de özellikle ağrılara karşı morfinden çok daha güçlü bir etki yaratıyor. Ofiste gülmenin 5 önemli faydası ise şunlar:

*Yaratıcılığı ve üretkenliği artırır. Ofiste gülenler çok daha iyi işler çıkarır çünkü gülerken beyne giden oksijen artar ve zihni açar.

*Gülmek, insanların birbirini anlamasını kolaylaştırır. Çünkü iletişimde en etkili yöntemlerden biri mizahtır. Beraber gülebilenler kolay kaynaşır, aradaki bariyerler kısa sürede kalkar.

*Gülmek, insanların işini daha çok sahiplenmesini sağlar çünkü bir süre sonra, kendilerine bu ortamı sunan yöneticilere karşı kendilerini daha yakın hissederler. Hem otoritesini koruyan hem de mizah yapmayı başarabilen yöneticilerin ekipleri işlerinde çok daha başarılıdır.

*Mizahın ve gülmenin hâkim olduğu ofislere yeni gelenler de ortama daha hızlı uyum sağlar. Çünkü bu tür ofislerde adaptasyon sorunu yoktur veya en azından daha kolay atlatılır. Birlikte gülebilen ekiplerin pozitif bakışı bir süre sonra da yapılan işe yansır.

*Mizah müşterileri de olumlu yönde etkiler. Birçok uluslararası markanın daha sıcak ve samimi bir dili tercih ettiği yüzyılımızda, ölçülü mizah, giderek büyük markaların global kampanyalarında daha sık yer alıyor. Dolayısıyla kendi arasında gülmeyen bir ekibin, müşterilerden gelecek bu tür istekleri karşılaması da mümkün olmayacaktır.

Devamı

ERKEK AKLI

90’ların efsane ayakkabısı geri döndü

Umut Doğan Yıldız

-

90’lı yılların efsane koşu ayakkabısı Aztrek, tam 25 yıl sonra kendini özgün bir stille ifade etmek isteyenler için yepyeni bir sneaker olarak pazara çıkıyor. 

Zamanının ilerisinde, benzersiz tasarımıyla Aztrek ’93 capcanlı renklerle 90’ları yeniden yaşatmaya geliyor.

Reebok Classic ailesinin en özel üyelerinden biri olan Aztrek ’93, çağın canlı ve genç enerjisinden ilham alırken 90’lı yılları yeniden yaşatmak üzere benzersiz bir sneaker olarak geri döndü.

Piyasaya çıktığı andan itibaren öncü kabul edilen Aztrek, benzersiz tasarımıyla tam 25 yıl sonra kendini özgün bir stille ifade etmek isteyenler için yeniden tasarlandı. Cesur renk tonları ve kendine has çizgileriyle göz alan Aztrek ’93, zamanının ilerisinde, yenilikçi bir sneaker olarak piyasaya çıktı.

Ünlü model Gigi Hagid, rap kraliçesi Cardi B’nin yanı sıra Future ve ikinci kişiliği Hndrxx ile iş birliğinde lanse edilen Aztrek ’93, 90’lar ruhuyla geçmişten esintiler taşırken yenilenmiş tasarımıyla günümüz sneaker modasına öncülük etmeye geliyor.

Petra Roasting pop-up mağazaya dönüştü

90’lı yılların tavrını otantik performansla harmanlayan Aztrek ’93, birbirinden renkli modelleriyle Mart ayı boyunca Gayrettepe Petra Roasting’deki Reebok Pop-Up Mağaza’da 559 TL fiyatla satışta olacak.

90’ların havasını solumak isteyenler için yeniden tasarlanan Reebok Pop-Up Mağaza, 7 Mart’tan başlayarak tam bir ay boyunca ziyaretçilerini karşılayacak. Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan pop-up mağazada bir ay boyunca eşsiz tasarımıyla göz dolduran Aztrek ’93 modelleri sergilenirken, en sevilen Reebok Classic ürünleri de satışta olacak. 90’lar temalı dekorasyonu ile ziyaretçilerini bekleyen Petra Roasting’de 90’ları yeniden anmak üzere çeşitli atölyeler, Duygu Özaslan, Ekin Beril, Deniz Marşan ve Selen Akyüz gibi isimlerle birbirinden eğlenceli hafta sonu sohbetleri ve pazar günleri ise 90’ların efsane oyunlarını içeren heyecanlı oyun turnuvaları gerçekleşecek.

Reebok Petra Roasting Etkinlik Takvimi:

9 Mart – Duygu Özaslan ile “90’lardan Günümüze Değişen Medya”
13 Mart- Serigrafi baskı yöntemiyle Reebok Classic çanta tasarımı
16 Mart – Ekin Beril ile “90’larda Müzik”
20 Mart – D-I-Y Sticker tasarlama
23 Mart – Deniz Marşan ile “90’lar Modası”
27 Mart – Geçici Dövme atölyesi
30 Mart – Selen Akyüz ile “Sneaker nasıl evrim geçirdi?”
3 Nisan- Kişiye Özel Reeboklar..

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com