Bizi Takip Edin

SPOR

Türkiye – Ukrayna maçı ne zaman? saat kaçta?

Umut Doğan Yıldız

-

 

Continue Reading
Advertisement

SPOR

A Milli Kadın Takımı kurada!

Umut Doğan Yıldız

-

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası kura çekiminde birinci torbada yer alacak.

27 Haziran – 7 Temmuz 2019 tarihlerinde Letonya ve Sırbistan’ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlenerek düzenlediği, Kadınlar EuroBasket’in grup kuraları 12 Aralık Çarşamba TSİ 15.00’te Belgrad’da çekilecek.

FIBA’dan tarafından aktarılan bilgilere göre; Türkiye, İspanya, Fransa ve Rusya kura çekiminde birinci torbada bulunacak; Belçika, Letonya, İtalya ve Çekya ikinci; Sırbistan, Ukrayna, Macaristan ve Karadağ üçüncü; Slovenya, Belarus, Britanya ve İsveç ise dördüncü torbada bulunacak.

Devamı

SPOR

UEFA Yılın 11’ini seçiyor

Umut Doğan Yıldız

-

Bu yıl 18. düzenlenen UEFA Yılın 11’i adayları belli oldu.

UEFA Yılın 11’i olarak sıralanan aday listesinde Real Madrid’den 9 oyuncu yer aldı. UEFA’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre futbolseverler, Avrupa’da 2018 yılının en iyi takımını seçmek için 11 Ocak 2019’a kadar oy kullanabilecekler.

50 adayın bulunduğu listede, Real Madrid’den 9 futbolcu bulunuyor.

Barcelona 7, Atletico Madrid ve Liverpool 6’şar oyuncu ile Real Madrid’in ardından listede en fazlaoyuncusu yer alan takımlar oldu.

UEFA Yılın 11’i adayları listesi şöyle:

Kaleci: Alisson Becker (Liverpool), Hugo Lloris (Tottenham), Keylor Navas (Real Madrid), Jan Oblak (Atletico Madrid), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)

Defans: Jordi Alba, Gerard Pique, Samuel Umtiti (Barcelona), Giorgio Chiellini (Juventus), Jose Gimenez, Diego Godin, Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Joshua Kimmich (Bayern Münih), Kalidou Koulibaly (Napoli), Kostas Manolas (Roma), Marcelo, Sergio Ramos, Raphael Varane (Real Madrid), John Stones (Manchester City), Virgil van Dijk (Liverpool)

Orta saha: Casemiro, Isco, Toni Kroos, Luka Modric (Real Madrid), Kevin De Bruyne, David Silva (Manchester City), Eden Hazard, N’Golo Kante (Chelsea), James Milner (Liverpool), Saul Niguez (Atletico Madrid), Dimitri Payet, Florian Thauvin (Olympique Marsilya), Miralem Pjanic (Juventus), Paul Pogba (Manchester United), Ivan Rakitic (Barcelona)

Forvet: Gareth Bale (Real Madrid), Edinson Cavani, Kylian Mbappe, Neymar (PSG), Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo (Juventus), Edin Dzeko (Roma), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Harry Kane (Tottenham), Robert Lewandowski (Bayern Münih), Sadio Mane, Muhammed Salah, Roberto Firmino (Liverpool), Lionel Messi, Luis Suarez (Barcelona)

Devamı

SPOR

Türkiye Kupası 5. tur maçları

Umut Doğan Yıldız

-

Ziraat Türkiye Kupası’nda 5. eleme turu rövanş karşılaşmalarının programı belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasına göre, 18, 19 ve 20 Aralık’ta yapılacak 5 eleme turu rövanş maçlarının programı şöyle:

18 ARALIK SALI
13.00 1461 Trabzon-Ümraniyespor (Ahmet Suat Özyazıcı)
13.45 MKE Ankaragücü-Bodrum Belediyesi Bodrumspor (Stadı henüz belli değil)
15.00 Balıkesirspor Baltok-Çaykur Rizespor (Balıkesir Atatürk)
17.00 Göztepe-Nazilli Belediyespor (Bornova)
19.00 Medipol Başakşehir-Adana Demirspor (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)
20.30 Galatasaray-Keçiörengücü (Türk Telekom)

19 ARALIK ÇARŞAMBA
13.00 Van Büyükşehir Belediyespor-Boluspor (Van Atatürk)
13.45 Etimesgut Belediyespor-Evkur Yeni Malatyaspor (Etimesgut Belediyesi Atatürk)
15.00 Kahramanmaraşspor-Aytemiz Alanyaspor (12 Şubat)
17.00 Kasımpaşa-Menemen Belediyespor (Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan)
18.30 Kayserispor-Altay (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)
20.30 Trabzonspor-Sivas Belediyespor (Medical Park)

20 ARALIK PERŞEMBE
13.00 Hatayspor-Gençlerbirliği (Antakya Atatürk)
13.45 Darıca Gençlerbirliği-Antalyaspor (Darıca İlçe)
18.00 Akhisarspor-Fatih Karagümrük (Spor Toto Akhisar)
20.30 Giresunspor-Fenerbahçe (Giresun Atatürk)

Devamı

Popüler