Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TÜRKİYE MERKEZ, EVLENİYOR HERKES

-

 

Bu aralar başımız fena halde dertte. “Özgür ruhlu” insanlar birer birer evleniyor. Annemiz “Ben ne zaman torun seveceğim?” diye başımızın etini yiyor. Yoksa sıra bizde mi?

d (1)

Picture 1 of 4

Malumunuzdur ki, şu aralar ülkemizde her 20 kişiden 30’u evlenmekte. Sahiden bu yaz her ne olduysa, evlilik istikametine doğru müthiş bir yığılma var. Hayır yani, biz evlenmeyenler bir şey mi kaçırdık, dünyanın son günü için tarih falan mı verildi? Nedir abi bu olay? Instagram’a bir giriyorum boy boy söz, nişan, düğün pozları. Kız isteme merasiminden balayına kadar bütün süreçle ilgili kilobyte kilobyte fotoğraflar. Hani utanmasalar… Neyse bir şey diyecektim ya, boş ver, ayıp olur. Evlensin insanlar, mutlu olsunlar, ne güzel aferin onlara, Allah bir yastıkta kocatsın falan… Ama bu yoğun evlilik trafiğinin biz bekârlarda ve bekâr olarak kalmayı düşünenlerde yarattığı tahribat çok büyük arkadaşlar.

Gün geçmiyor ki kendimizi altın alırken bulmayalım. Gramdan başlayarak arkadaşlık derecesine göre yarım altına kadar giden, bayağı pahalı bir skaladan bahsediyorum size. Birine alıp diğerine almasan da olmuyor. Hemen kulaktan kulağa gidiyor, öğreniliyor zaten ne taktığın. Aslında en güzeli dünya turuna gidiyorum deyip kaybolmak ama işte, yalan söylemeyi de beceremiyoruz çoğu zaman. Gerçi şu an düşündüm de, bu yaz evlenen arkadaşlarıma aldığım altınlarla dünya turuna çıkabilirdim. Yani en yazından bir yarım tur yapabilirdim. Ama gel gör ki biz cillop gibi janti çocuklar, teyzeler, halalar, anneanneler gibi altın kovalıyoruz. Bazen de o kadar özenmemize rağmen beğendiremiyoruz verdiğimiz altını.

Senelerdir takı merasimlerinde karma felsefesi işliyor; “O sana çeyrek taktı, sen de ona çeyrek tak.” Düğün sonrası kamera kayıtlarını didik didik eden anneler tanıyorum ben ya. Ne takıldığının anlaşılmadığı durumlarda görüntüyü zoom’layıp, kimin ne taktığını bir kâğıda not alan anneler. O yüzden dikkatli olun yani arkadaşlar, kamera kayıtları inceleniyor. Öyle sahte altın takayım, 200 lira gösterip 50 lira takayım gibi numaralara girmeyin. Ele güne kepaze olmayın.

Ömür Özdemir

 

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com