Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TÜP BEBEK FİYATLARI

-

 

Op. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu tüp bebek fiyatları hakkında bilgi verdi.

doktor-kadin

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler öncelikle doğal yolla gebelik elde etmeyi düşüncesindedirler. Ancak 6 ay, 1 yıl boyunca düzenli aralıklarla korumasız cinsel ilişki yaşadığı halde gebelik elde edemeyenler, üremeye yardımcı tedavi yöntemlerini kullanmak durumunda kalırlar. Kısırlık şüphesiyle doktora başvuran çiftlere öncelikle gerekli testler yapılır ve ardından çiftin sorununa göre tedavi yöntemi seçilir. İlaç tedavisi, aşılama gibi yöntemler bazı kısırlık sorunlarına çözüm olabilirken, daha ciddi sorunlarda genellikle tüp bebek tedavisi uygulanır. Tüp bebek tedavisinin genellikle kısırlık tedavisinde birinci seçenek olarak tercih edilmeme sebebi tedavinin diğerlerine göre daha uzun süreli ve pahalı olmasıdır. Ancak tüp bebek tedavisinin fiyatı pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

Tüp bebek fiyatları neye göre belirlenir?

  • Tüp bebek tedavisi ilaçlı ve ilaçsız olarak ikiye ayrılmaktadı İlaçlı tüp bebek tedavisi, ilaçsız tüp bebek tedavisine göre çok daha pahalıdır.
  • Tüp bebek tedavisi ücretleri uygulamanın yapıldığı kuruma göre de değişiklik gö Zira deneyimli doktor ve sağlık personellerinin çalıştığı, tüp bebek başarı oranının yüksek olduğu, zengin fiziksel donanımlı kurumlarda tüp bebek tedavisi ücreti biraz daha fazla olur.
  • Anne ve baba adaylarının yaşı, genel sağlık durumu, kısırlığa sebep olan etkene göre ücret farklı Çünkü her bireyde kullanılması gereken ilaçlar ve ilaçların dozu farklıdır. Bu sebeple de ilaç ücretleri de farklılık gösterir.
  • Kadının yumurta sayısı ve kalitesi, erkeğin sperm hareketliliği, canlılığı, kalitesi tedavinin şeklini, kullanılan ilaçları Dolayısıyla da tedavinin ücreti değişir.

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği

Modern yaşam ve beslenme şartlarının hakim olduğu şehir hayatında kısırlık, doğal yolla bebek sahibi olamama sorunu yaygın olarak görülmektedir. Ancak tüp bebek tedavisi ücretleri herkesin karşılayabileceği miktarda değildir. Bu sebeple bu sorunu yaşayan çiftlere yardım amaçlı, devlet desteği vardır. Belli koşulları karşılayan kişiler devlet desteğinden faydalanabilmekte ve bu sayede tüp bebek tedavisinin getirdiği yük bir miktar hafifleyebilmektedir. Fakat bu destekten faydalanmak için temel şart çiftlerden birinin SGK’ya bağlı çalışıyor olması gerekir. Bu koşulu karşılayanlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir hastaneden çok kapsamlı bir rapor almaları gerekmektedir. Bu rapor hem çiftin kısırlığa sebep olan sorunlarını açıkça belirtmeli hem de tüp bebek tedavisi dışında her hangi bir yöntemle bebek sahibi olamayacaklarını belgelemelidir. Gerekli tüm koşulları karşılayan çiftler, standart bir tüp bebek tedavisi ücretinin yaklaşık üçte birini devletten alabilmektedirler. Ancak bunun için pek çok koşulu karşılıyor olmak gerekir.

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği alabilmek için gerekli koşullar

  • Anne ya da baba adaylarından birisi en az 5 yıldır bir kurumda SGK’ya bağlı olarak çalışıyor olmalıdı
  • Tedavinin yapılacağı kurum SGK ile anlaşmalı olmalıdı
  • Çift, başka bir tedavi ile bebek sahibi olamayacağını kapsamlı bir raporla belgelemelidir.
  • Anne adayı 23 yaşından büyük, 40 yaşından küçük olmalıdı
  • Çift son üç yıldır tüp bebek tedavisi dışındaki diğer üremeye yardımcı tedavi yöntemlerini kullanmış olmalıdı

Tüp bebek tedavisi ücretlerine genel bir bakış

Tüp bebek tedavisi ücreti çiftin genel sağlık durumu, kısırlığa sebep olan etmene ve kullanılması gereken ilaçlara göre değişiklik göstermektedir. Tüp bebek tedavisinde ilk denemede başarılı bir sonuç alınmayabilir ve bu sebeple de birkaç deneme yapılması gerekebilir. Standart bir tüp bebek tedavisi genel olarak 4000 lira civarında tutmakta, kullanılan ilaçlar içinse 1500 lira gerekmektedir. İlk denemede başarılı olanlar ortalama 5500 lira ödemektedirler. Ancak ikinci denemeye ihtiyaç duyanlar ortalama 3500 lira uygulama ücreti, yine 1500 lira da ilaç parası öderler. Üçüncü deneme ise 3000 lira uygulama parası, yine 1500 lira ilaç parası gerektirir. Ancak burada bahsi geçen ücretler kesinlikle ortalama hesaplamalarla ortaya çıkmaktadır ve uygulamayı yapan kurumun politikalarına, kullanılacak ilaçlara ve daha pek çok faktöre göre değişmektedir.

Kaynak: http://www.aliosmankoyuncuoglu.com/tup-bebek-fiyatlari-2017/

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com