Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

TÜM ZAMANLARIN EN KASLI AKSİYON OYUNCULARI

ERKEK AKLI

TÜM ZAMANLARIN EN KASLI AKSİYON OYUNCULARI

-

 

Popüler aksiyon filmleri büyük patlamalar, epik dövüşler ve beyazperdeyi dolduran devasa kaslar demek. İşte en büyükler!

1

Bruce Willis – Die Hard

Aksiyon filmlerinin en büyük yıldızlarından olmasını sağlayan filmde Willis başına buyruk ama kahraman polis John McClane’i canlandırıyordu. Rengi sık sık siyaha bulanan beyaz atleti de kaslarını gizleyecek gibi değildi tabi ki.

2

Steve McQueen – Bullitt

Sinema tarihinin en karizmatik isimlerinden McQueen hızlı şoförlüğü ve sert mizacıyla ‘The King of Cool – Coolluğun Kralı’ lakabını hakeden bir oyuncuydu. Gerçek hayatında da aynı hızlılığı gösteren bir isimdi McQueen.

3

Patrick Swayze – Road House

Erken yaşta kanserden kaybettiğimiz Swayze 80lerin en büyük yıldızlarından birisiydi ve bunun iki sebebi vardı; birincisi dans kabiliyeti ikincisi ise meşhur döner tekmeleri ve ünlü Road House’da ki kavga sahneleriydi. Orantılı vücuduyla Swayze filmde bir bar fedaisini canlandırıyor ve kavgadan asla geri durmuyordu.

 

4

Chris Pratt – Zero Dark Thirty

Kathryn Bigelow’un gerçek olaylardan esinlendiği ve ikinci Irak Savaşı’nda geçen filmde Pratt bir Amerikan özel harekatçısını canlandırıyordu. Filmden önce askerlerle beraber çalışan Pratt tam 27 kilo aldı ve göbekli vücudunu tamamen bir kas canavarına dönüştürdü.

5

Russell Crowe – Gladiator

Crowe’u Hollywood’un tepesine taşıyan ve 5 Oscarlı filmde kaderin bir oyunuyla kendini Gladyatör olarak bulan bir Roma komutanını oynayan Crowe film için vücudunu özel olarak hazırlamıştı.

6

Wesley Snipes – Blade

90ların en ünlü Afro-Amerikalı aksiyon yıldızı olan Snipes birçok popüler aksiyon filminde rol aldı ama gönülleri fethedişi karizmatik bir vampir avcısını canlandırdığı Blade serisi oldu. Dövüş sporlarında da uzmanlıkları olan Snipes karizmasının yanında sahneyi dulduran devasa bir vücuda sahipti.

7

Daniel Craig – Casino Royale

Daniel Craig insanların özlediği Bond olmayı başardı. İngiliz yıldız coolluğunun, aksanının ve yeni dönem teknolojilerinin verdiği havayla yeni jenerasyonları Bond’la tanıştırdı ve çok beğenilen filmlere imza attı. Tabi ki vücudu da aşağı kalacak değildi.

9

Aaron Taylor Johnson – Godzilla

Geçtiğimiz günlerde dergimizin Amerika edisyonuna kapak olan genç oyuncu son Godzilla uyarlamasında bir askeri canlandırdı. Rolü için 6 kilo alan genç oyuncu kardiyoya biraz ara vererek kalori alımını arttırmış ve büyük ağırlıklarla çalışarak rolü için ihtişam kazanmış.

10

Will Smith – Ali, I Robot

Muhammed Ali’yi canlandıran ünlü oyuncu neredeyse Ali’nin vücuduna yakın bir gövdeye sahip olmuştu. Fakat kişisel antrenörüne göre en formda hali ‘I Robot’ zamanındaydı. Film için özel program uygulanan Smith, haftanın 5 günü ağırlık çalışması, 6 gününde 8 km koşu ve haftada 2 kez boks içeren bir çalışma izliyordu.

11

Chuck Norris – Missing in Action

Amerikalılar Chuck Norris şakalarına boşuna bayılmıyorlar. Aksiyon sinemasının belki de en sert ismi Norris karate şampiyonluklarının yanında 80ler sinemasına damga vuran kaslarıyla da ünlü. Onunla başedilmez!

12

Jason Statham – Crank,The Transporter

Statham aksiyon sinemasına girmeden önce İngiliz Olimpik dalış takımının bir sporcuydu. Men’s Health’e kapak da olan yıldız kalorilerden asla korkmadığını çünkü önemli olanın her zaman antrenman olduğunu belirtiyor. Sonuçlar tabi ki şaşırtıcı değil.

13

Vin Diesel – Fast and Furious serisi

İnsanın soyadı Diesel olunca beklenti yükseliyor. Eski bir koruma olan Diesel bilindik vücut geliştirme teknikleriyle dövüş antrenmanları ve serbest koşu gibi yeni teknikleri birleştiriyor. Sonuç ise hem boyut hem yapı olarak kocaman bir vücut.

14

Mark Wahlberg – Pain & Gain

Beyazperdede bir vücut geliştirmeciyi oynamak için gerçekten de öyle olmak gerektiğini ispatlamış bir isim Wahlberg. Film için üç ayda 27 kilo alan oyuncu günde 12 öğün yemek tüketmiş. Dergimize verdiği röportajda şöyle söylüyor: “Saat 4.30’da uyandıktan sonra büyük bir kahvaltı edip, hafif ağırlık çalışmalarıyla başlayıp vücüdumu ateşliyordum. Daha sonra ise günlü programa göre ağırlık çalışmaya devam ettim. Çalışmamın önemli bölümünü ağırlık antrenmanları oluşturuyordu.

15

Chris Evans – Captain America

Kaptan Amerika vücudu için Evans günde iki saatten 3 aylık bir çalışma izlemiş. Bir süperkahraman vücudunun size’a çok ihtiyaç duyacağını bildiğinden kardiyo antrenmanlarını tamamen kesmiş. “Kardiyo yaparsam kaybolacaktım” diyen oyuncunun antrenmanları çok açıdan kas yapılarını geliştirmek ve keskinleştirmeye dayalı.

16

Jean-Claude Van Damme – Bloodsport

12 yaşında dövüş sporlarına başlayan Van Damme’ın lakabına uygun bir vücudu vardı. (Muscles from Brussels – Brükselli kaslar) ‘Kan Sporu”nda oynadığı Frank Dux canlandırdığı en ünlü karakterlerdendi. Gerçek hayatta da dövüş sporları şampiyonlukları olan Van Damme bugün 50lerinde pek birşey kaybetmeden yoluna devam ediyor.

17

Gerard Butler – 300

Spartalıların Kralını canlandıran Butler gerçekten bir kral gibiydi. Heykelimsi mükemmellikteki vücudu 4 aylık çok yoğun bir antrenmanın sonucu olan oyuncu 2007 yılında dergimize şöyle demişti: “Miğferimi ve pelerinimi taktığımda “kahretsin daha çok çalışmam lazımdı.” demek yerine bir aslan gibi görünüyor olmak iç rahatlatıcı, güzel bir duyguydu.”

18

Dwayne Johnson: Pain & Gain, Fast Five
Güreş dünyasında ‘the Rock’ olarak tanınan ve muazzam bir popülerliğe sahip olan Johnson sinemada da doğru hamlelerle ününü perçinledi. Kişisel antrenörüne göre Johnson gym’de o kadar çok vakit geçiriyordu ki kendisine zarar vermeye başlamıştı. Antrenörünün onu 45-60 dakikalık antrenmanlara ikna etmesi zamanını almış.

19

Tom Hardy – The Dark Knight Rises, Warrior

Batman’in belini kıran Bane’i canlandırmak kolay değildi fakat Hardy bu yükün altından alnının akıyla çıktı. Canavarımsı göğüs ve üst yapı çalışmaları 20 dakikalık şınav, omuz, dip, köprü ve ab çalıştıran istasyon antrenmanlarından oluşuyor.

20

Chris Hemsworth – Thor

Şimşek tanrısı olmadan önce Hemsworth pek de ağırlık çalışmadığını söylüyor. Sörf, boks ve rugby ile ilgilenen Hemsworth’ün antrenörü vücudu antrenmanlara adapte olmasın diye sürekli değişkenlik arzeden programlar hazırlamış. Sonuçta ise kostümlerine sığamayan bir Thor ortaya çıkmış.

21

Sylvester Stallone – Rambo, Rocky

67 yaşında hala “Expendables” serisiyle aksiyon sinemasına yön veren efsane oyuncu Stallone formunun zirvesini onu dünya çapında en büyük yıldızlardan yapan Rambo ve Rocky serileriyle yaşamıştı. Oyuncu Rocky 2 için Mr. Olympia Franco Columbu ile beraber o kadar yoğun çalışmıştı ki pektoral kasları yırtılmış ve 4 saatlik bir ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı. Unutulmayacak efsanelerden.

22

Bruce Lee: Enter the Dragon

Listenin sonuna gelirken efsanelerle devam ediyoruz. Lee’nin vücudu için şöyle söyleyebiliriz; kas kas üstüne binmiş! Oyuncunun inanılmaz vücudu yalnızca ensesinden kurşun yiyebildiği gibi şehir efsanelerine bile konu olmuştur. Gerçek bir efsane.

23

Arnold Schwarzenegger – Conan the Barbarian

Vücut geliştirmeyi dünya çapında popüler hale getiren isimlerin başında Arnold gelir. Efsanevi çizgi roman karakteri Conan’ı ondan iyi kimse canlandıramazdı. Film için koşma, at binme ve kılıç dövüşleri gibi çok çeşitli çalışmalarla o kadar iyi bir form yakalamıştı ki, vücut geliştirme emekliliğinden geri dönüp 1980 Mr. Olympia müsabakalarına katılmıştı. Filmdeki vücudu görünce bu ünvanı nasıl 7 kez kazandığı gözle görülür hale geliyor.

24

Hugh Jackman – X-Men

Hugh Jackman da X Men serilerinde canlandırdığı Wolverine karakteriyle modern bir efsane hale geldi. Son filmden önce çok kilo verdiği “Sefiller” üzerine günde 1.5 saatten oluşan yoğun antrenmanlarla çalışan Jackman normalde asla tüketmeyeceği kadar kalori tükettiğini söylüyor. Jackman’ın antrenman sırları bu ayki dergimizde bulunabilir.

 

ERKEK AKLI

Hip Hop’ın ilk milyarderi: Jay-Z

-

Editör :

Jay-Z’nin başarı öyküsü birçok sanatçıya ve yatırımcıya ilham verebilecek cinsten. Zira sosyal konutlarda büyüyen bu adamın 99 Problemi arasında asla “parasızlık” olmayacak

Hip hop’ın ilk milyarderi olarak taçlandırılan Jay-Z için işler her zaman tıkırında değildi. New York’un Brooklyn bölgesinde doğan Jay-Z (Shawn Corey Carter), annesiyle birlikte sosyal konutlarda büyüdü. Jay-Z 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin bağımsız radyosu National Public Radio’ya verdiği röportajda, o zamanlardaki tek işinin hayatta kalmaya çalışmak olduğunu söylüyordu.

Katıldığı programda (Fresh Air) çocukluk günlerinin son derece stresli geçtiğini ifade eden Jay-Z, “Mahallemizdeki bozuk yangın musluğuyla oynardık ve dondurmacı geldiğinde bütün oyunumuz bölünürdü. Herhangi bir günün öğle vaktinde silah sesleriyle baş başa kalırdık ve şiddete tanık olurduk. Birçok farklı duyguyu bir arada yaşıyorduk. Bir gün önce yeni bisiklet aldığı için sevincine ortak olduğunuz arkadaşınız sonraki gün öldürülebilirdi” diyor.

Jay-Z daha sonraki yıllarda ise eğlence sektörünün yaşayan en zengin aktörlerinden biri olmayı başardı (ve tabii Beyonce ile evlendi). İşte Jay-Z’nin gelirleri, yatırımları ve serveti hakkındaki bilmedikleriniz.

19 yaşındayken MTV’ye çıktı

Jay-Z, biography.com’un verilerine göre, 1989 yılında rapçi Jaz-O’ya “The Originators” şarkısında eşlik etti. Bu parça, Carter’ın “Yo! MTV Raps” adlı programa çıkmasına önayak oldu. Jay-Z adı da bu dönemde üzerine yapıştı.

Ancak Jay-Z’nin bir şeyleri kanıtlaması için yedi yıllık bir zaman daha vardı. 1996 yılında, arkadaşlı Damon Dash ve Kareem Burke, kendi plak şirketleri Roc-a-Fella Records’u kurdu. Aynı yıl içinde Jay-Z, ilk albümü Reasonable Doubt’u yayınladı ve bu albüm klasikler arasında yer aldı. 90’ların sonu ve 2000’lerin başına dek akıllara kazınan şarkılar yapmaya devam eden Jay-Z, Business Insider’a göre ilk milyon dolarlarını da bu süre zarfında kazandı.

Sadece müzikten para kazanmadı

Carter, 1997 yılında giyim markası Rocawear’ın ortak kurucusu oldu. 2007 yılında ise bu şirketi 204 milyon dolara sattı.

2003 yılında NBA takımı New Jersey Nets’ten ufak da olsa hisse satın alan Jay-Z, takımın yeniden canlanmasına ve hatta Brookyln’e taşınmasına yardımcı oldu. Jay-Z Brooklyn Nets takımındaki hisselerini 2013 yılında tam 500 bin dolara sattı.

Jay-Z, 2015 yılında ise internet müzik servisi Tidal’ı yaratan şirketi 56 milyon dolara satın aldı. Business Insider verilerine göre bu şirketin şimdiki değeri ise 600 milyon dolar civarında. Jay-Z’nin ayrıca şampanya firması Armand de Brignac’ta ve Uber’de hisseleri, Jetsmarter’da yatırımları bulunuyor. Ayrıca Live Nation’a bağlı müzik ve eğlence şirketi Roc Nation ve bu şirketin spor departmanı olan Roc nation Sports da ünlü rapçiye ait. Öte yandan Jay-Z’nin Manhattan’da 40/40 Club olarak bilinen lüks spor barı bulunuyor.

Yıllık geliri 1 milyar dolar

Jay-Z albümleri ve yatırımları sayesinde eğlence sektörünün yaşayan zenginleri arasında. Forbes’e göre sanatçının yıllık kazancı 1 milyar dolar ve bu rakam kendisini en çok kazanan rapçi listesinde ilk sırada tutuyor. Forbes’in 2019 listesine göre ise başarılı rapçi eğlence sektörünün en zengin 20’inci ismi.

Jay-Z’nin hayat arkadaşı Beyonce’nin maaşı da bir hayli yüksek. Forbes verilerine göre ikilinin tahmini yıllık kazancı 1,4 milyar dolar.

Devamı

ERKEK AKLI

BIG BURN İSTANBUL’A KATILMANIZ İÇİN 10 NEDEN

-

Elektronik müziğin tek kamplı ve en büyük festivali Big Burn İstanbul bu yıl üçüncü kez 26-27-28 Temmuz tarihlerinde Şile Woodyville’de elektronik müzik severler için kapılarını açıyor.

4 sahnede 100’e yakın global ve lokal Dj ve prodüktör 3 gün boyunca performans gösteriyor.

Şimdiden tükenen bungalov evler ve sınırlı sayıda kalan kamplı bilet kategorisi ile Big Burn İstanbul bu yaza da damgasını vuracak gibi görünüyor. İşte Big Burn İstanbul’a katılmanız için 10 madde.

  1. Şehir festivalinde doğa etkisi: Big Burn İstanbul; Şile Woodyville’de kuruluyor. Şehre yaklaşık 1 saat mesafede olması ile hem ulaşımı kolaylaştırıyor hem de deniz kenarında bulunan harika ormanda doğa ve sahil deneyimini aynı anda yaşatıyor.
  2. Katılımcılar kamp yapabiliyor 3 gün boyunca isteyenler servisler ile günlük gidip gelebiliyor. Servis saatleri bigburnistanbul.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.
  3. Woodyville’in Eşsiz Kumsalı: İstanbul’da sabit şezlongları ve ipek gibi kumu ile Woddyville gün içinde sıcaktan bunaldığınızda denize girip serinleme şansı muhteşem bir avantaj sunuyor.
  4. 4 sahne ve 100e yakın DJ ile müzik ve seçebilme şansı. İki kumsal sahnesi, ana sahne ve Burn sahnesi ile 4 sahnede 3 gün boyunca sürecek müzik ile en büyük derdiniz hangi sahnede kimi seçeceğinize karar vermek olacak.
  5. Yeni Soundlar Keşfetme Şansı: 4 Sahnede 100e yakın DJ ile yerli ve yabancı seçenekler arasında daha önce hiç dinlemediğiniz ve yeni favoriniz olacak isimler kesinlikle olacaktır. Çok sevdiğiniz isimleri tabii ki takip edin ama hiç duymadığınız isimlere de bir şans verin belki gelecek yıl en sevdiğiniz DJ o olacak.
  6. Festivalin Headlinerları “Peggy Gou ,Claptone, Recondite (live), Stephan Bodzin, Woralks ”Tüm dünyada elektronik müziğin farklı tarz ve alanlarında şovları ile izleyicileri büyüleyen isimler şimdi de Türk dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatmaya geliyor.
  7. Line up oldukça iddalı planlarınız şimdiden yapmalısınız. Adiel, Antigone, Behrouz, Be Svendsen, Carlita, Francesca Lombardo,  Ilario Alicante, Len Faki, Marco Resmann, Mind Against, Monoloc, Matthew Dekay, Oceanvs Orientalis, Ruede Hagelstein ve geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği efsane performansı dillerden düşmeyen yetenekli Peggy Gou! Clapton, Damian Lazarus, David Mayer, Dubfire, Guy Gerber, Joachim Pastor (live), N’TO (live), Nastia, Recondite (live), Stephan Bodzin, Woralks.
  8. Furkan Kurt, Kerem Tekinalp, Evrim de Evrim, Procombo ve uzayıp giden bir lokal DJ’ler listesi size hem dinlemeyi sevdiğiniz isimleri dinleme hem de yeni yerli yetenekler keşfetme şansı sunuyor. Yerli isimlere de bolca yer veren Big Burn İstanbul lokal yetenekleri desteklediğini gösteriyor.
  9. Festival boyunca sizinle aynı müzik zevkine sahip  binlerce kişi ile üç gün boyunca bir arada olmak arkadaşlık fırsatlarını da beraberinde getiriyor.
  10. Festival alanındaki sanatsal dekorlar görülmeye değer. Big Burn İstanbul’da fotoğraf çekimleri için mükemmel bir atmosfer yaratılıyor. Performanslar sırasında gerçekleştirilen şovlar da kaçırılmaması gerekenler arasında.

Devamı

ERKEK AKLI

BIG BURN İSTANBUL’A SADECE GÜNLER KALDI

-

26-27-28 TEMMUZ’DA GERÇEKLEŞECEK TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ELEKTRONİK MÜZİK FESTİVALİ BIG BURN 3 GÜN BOYUNCA YAZ ATEŞİNİ ŞİLE’DE YAKACAK

Bu yıl düzenlenecek üçüncüsüyle artık bir gelenek haline gelen Big Burn İstanbul, yeni evi Şile Woodyville Treehouses’da on binlerce müzikseveri ağırlayacak. 3 gün boyunca müzik ve eğlence sunacak olan Big Burn İstanbul’da uluslararası ve lokal olmak üzere 100’e yakın DJ ve prodüktör, ikisi kumsalda olmak üzere 4 sahnede konukları dans ettirecek.

Konaklama seçenekleri arasındaki bungalovlar satışa çıkar çıkmaz tükendi. Çadır alanı biletleri ise tükenmek üzere. 3 gün boyunca elektronik müzikseverlere ev sahipliği yapacak Şile Woodyville Treehouses muhteşem bir festival için hazır.

İşte festivalin yıldız isimleri:
Clapton, Damian Lazarus, David Mayer, Dubfire, Guy Gerber, Joachim Pastor (live), N’TO (live), Nastia, Recondite (live), Stephan Bodzin, Woralks, Adiel, Antigone, Behrouz, Be Svendsen, Carlita, Francesca Lombardo,  Ilario Alicante, Len Faki, Marco Resmann, Mind Against, Monoloc, Matthew Dekay, Ocean vs Orientalis, Ruede Hagelstein ve geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği efsane performansı dillerden düşmeyen yetenekli Peggy Gou!

Festival ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak, avantajlı biletlerden yararlanmak ve daha fazlası için ‘Burn Enerji İçeceği’nin sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

bigburn.istanbul
facebook.com/bigburn.istanbul/
instagram.com/bigburn.istanbul/

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com