Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TÜM ZAMANLARIN EN KASLI AKSİYON OYUNCULARI

-

 

Popüler aksiyon filmleri büyük patlamalar, epik dövüşler ve beyazperdeyi dolduran devasa kaslar demek. İşte en büyükler!

1

Bruce Willis – Die Hard

Aksiyon filmlerinin en büyük yıldızlarından olmasını sağlayan filmde Willis başına buyruk ama kahraman polis John McClane’i canlandırıyordu. Rengi sık sık siyaha bulanan beyaz atleti de kaslarını gizleyecek gibi değildi tabi ki.

2

Steve McQueen – Bullitt

Sinema tarihinin en karizmatik isimlerinden McQueen hızlı şoförlüğü ve sert mizacıyla ‘The King of Cool – Coolluğun Kralı’ lakabını hakeden bir oyuncuydu. Gerçek hayatında da aynı hızlılığı gösteren bir isimdi McQueen.

3

Patrick Swayze – Road House

Erken yaşta kanserden kaybettiğimiz Swayze 80lerin en büyük yıldızlarından birisiydi ve bunun iki sebebi vardı; birincisi dans kabiliyeti ikincisi ise meşhur döner tekmeleri ve ünlü Road House’da ki kavga sahneleriydi. Orantılı vücuduyla Swayze filmde bir bar fedaisini canlandırıyor ve kavgadan asla geri durmuyordu.

 

4

Chris Pratt – Zero Dark Thirty

Kathryn Bigelow’un gerçek olaylardan esinlendiği ve ikinci Irak Savaşı’nda geçen filmde Pratt bir Amerikan özel harekatçısını canlandırıyordu. Filmden önce askerlerle beraber çalışan Pratt tam 27 kilo aldı ve göbekli vücudunu tamamen bir kas canavarına dönüştürdü.

5

Russell Crowe – Gladiator

Crowe’u Hollywood’un tepesine taşıyan ve 5 Oscarlı filmde kaderin bir oyunuyla kendini Gladyatör olarak bulan bir Roma komutanını oynayan Crowe film için vücudunu özel olarak hazırlamıştı.

6

Wesley Snipes – Blade

90ların en ünlü Afro-Amerikalı aksiyon yıldızı olan Snipes birçok popüler aksiyon filminde rol aldı ama gönülleri fethedişi karizmatik bir vampir avcısını canlandırdığı Blade serisi oldu. Dövüş sporlarında da uzmanlıkları olan Snipes karizmasının yanında sahneyi dulduran devasa bir vücuda sahipti.

7

Daniel Craig – Casino Royale

Daniel Craig insanların özlediği Bond olmayı başardı. İngiliz yıldız coolluğunun, aksanının ve yeni dönem teknolojilerinin verdiği havayla yeni jenerasyonları Bond’la tanıştırdı ve çok beğenilen filmlere imza attı. Tabi ki vücudu da aşağı kalacak değildi.

9

Aaron Taylor Johnson – Godzilla

Geçtiğimiz günlerde dergimizin Amerika edisyonuna kapak olan genç oyuncu son Godzilla uyarlamasında bir askeri canlandırdı. Rolü için 6 kilo alan genç oyuncu kardiyoya biraz ara vererek kalori alımını arttırmış ve büyük ağırlıklarla çalışarak rolü için ihtişam kazanmış.

10

Will Smith – Ali, I Robot

Muhammed Ali’yi canlandıran ünlü oyuncu neredeyse Ali’nin vücuduna yakın bir gövdeye sahip olmuştu. Fakat kişisel antrenörüne göre en formda hali ‘I Robot’ zamanındaydı. Film için özel program uygulanan Smith, haftanın 5 günü ağırlık çalışması, 6 gününde 8 km koşu ve haftada 2 kez boks içeren bir çalışma izliyordu.

11

Chuck Norris – Missing in Action

Amerikalılar Chuck Norris şakalarına boşuna bayılmıyorlar. Aksiyon sinemasının belki de en sert ismi Norris karate şampiyonluklarının yanında 80ler sinemasına damga vuran kaslarıyla da ünlü. Onunla başedilmez!

12

Jason Statham – Crank,The Transporter

Statham aksiyon sinemasına girmeden önce İngiliz Olimpik dalış takımının bir sporcuydu. Men’s Health’e kapak da olan yıldız kalorilerden asla korkmadığını çünkü önemli olanın her zaman antrenman olduğunu belirtiyor. Sonuçlar tabi ki şaşırtıcı değil.

13

Vin Diesel – Fast and Furious serisi

İnsanın soyadı Diesel olunca beklenti yükseliyor. Eski bir koruma olan Diesel bilindik vücut geliştirme teknikleriyle dövüş antrenmanları ve serbest koşu gibi yeni teknikleri birleştiriyor. Sonuç ise hem boyut hem yapı olarak kocaman bir vücut.

14

Mark Wahlberg – Pain & Gain

Beyazperdede bir vücut geliştirmeciyi oynamak için gerçekten de öyle olmak gerektiğini ispatlamış bir isim Wahlberg. Film için üç ayda 27 kilo alan oyuncu günde 12 öğün yemek tüketmiş. Dergimize verdiği röportajda şöyle söylüyor: “Saat 4.30’da uyandıktan sonra büyük bir kahvaltı edip, hafif ağırlık çalışmalarıyla başlayıp vücüdumu ateşliyordum. Daha sonra ise günlü programa göre ağırlık çalışmaya devam ettim. Çalışmamın önemli bölümünü ağırlık antrenmanları oluşturuyordu.

15

Chris Evans – Captain America

Kaptan Amerika vücudu için Evans günde iki saatten 3 aylık bir çalışma izlemiş. Bir süperkahraman vücudunun size’a çok ihtiyaç duyacağını bildiğinden kardiyo antrenmanlarını tamamen kesmiş. “Kardiyo yaparsam kaybolacaktım” diyen oyuncunun antrenmanları çok açıdan kas yapılarını geliştirmek ve keskinleştirmeye dayalı.

16

Jean-Claude Van Damme – Bloodsport

12 yaşında dövüş sporlarına başlayan Van Damme’ın lakabına uygun bir vücudu vardı. (Muscles from Brussels – Brükselli kaslar) ‘Kan Sporu”nda oynadığı Frank Dux canlandırdığı en ünlü karakterlerdendi. Gerçek hayatta da dövüş sporları şampiyonlukları olan Van Damme bugün 50lerinde pek birşey kaybetmeden yoluna devam ediyor.

17

Gerard Butler – 300

Spartalıların Kralını canlandıran Butler gerçekten bir kral gibiydi. Heykelimsi mükemmellikteki vücudu 4 aylık çok yoğun bir antrenmanın sonucu olan oyuncu 2007 yılında dergimize şöyle demişti: “Miğferimi ve pelerinimi taktığımda “kahretsin daha çok çalışmam lazımdı.” demek yerine bir aslan gibi görünüyor olmak iç rahatlatıcı, güzel bir duyguydu.”

18

Dwayne Johnson: Pain & Gain, Fast Five
Güreş dünyasında ‘the Rock’ olarak tanınan ve muazzam bir popülerliğe sahip olan Johnson sinemada da doğru hamlelerle ününü perçinledi. Kişisel antrenörüne göre Johnson gym’de o kadar çok vakit geçiriyordu ki kendisine zarar vermeye başlamıştı. Antrenörünün onu 45-60 dakikalık antrenmanlara ikna etmesi zamanını almış.

19

Tom Hardy – The Dark Knight Rises, Warrior

Batman’in belini kıran Bane’i canlandırmak kolay değildi fakat Hardy bu yükün altından alnının akıyla çıktı. Canavarımsı göğüs ve üst yapı çalışmaları 20 dakikalık şınav, omuz, dip, köprü ve ab çalıştıran istasyon antrenmanlarından oluşuyor.

20

Chris Hemsworth – Thor

Şimşek tanrısı olmadan önce Hemsworth pek de ağırlık çalışmadığını söylüyor. Sörf, boks ve rugby ile ilgilenen Hemsworth’ün antrenörü vücudu antrenmanlara adapte olmasın diye sürekli değişkenlik arzeden programlar hazırlamış. Sonuçta ise kostümlerine sığamayan bir Thor ortaya çıkmış.

21

Sylvester Stallone – Rambo, Rocky

67 yaşında hala “Expendables” serisiyle aksiyon sinemasına yön veren efsane oyuncu Stallone formunun zirvesini onu dünya çapında en büyük yıldızlardan yapan Rambo ve Rocky serileriyle yaşamıştı. Oyuncu Rocky 2 için Mr. Olympia Franco Columbu ile beraber o kadar yoğun çalışmıştı ki pektoral kasları yırtılmış ve 4 saatlik bir ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı. Unutulmayacak efsanelerden.

22

Bruce Lee: Enter the Dragon

Listenin sonuna gelirken efsanelerle devam ediyoruz. Lee’nin vücudu için şöyle söyleyebiliriz; kas kas üstüne binmiş! Oyuncunun inanılmaz vücudu yalnızca ensesinden kurşun yiyebildiği gibi şehir efsanelerine bile konu olmuştur. Gerçek bir efsane.

23

Arnold Schwarzenegger – Conan the Barbarian

Vücut geliştirmeyi dünya çapında popüler hale getiren isimlerin başında Arnold gelir. Efsanevi çizgi roman karakteri Conan’ı ondan iyi kimse canlandıramazdı. Film için koşma, at binme ve kılıç dövüşleri gibi çok çeşitli çalışmalarla o kadar iyi bir form yakalamıştı ki, vücut geliştirme emekliliğinden geri dönüp 1980 Mr. Olympia müsabakalarına katılmıştı. Filmdeki vücudu görünce bu ünvanı nasıl 7 kez kazandığı gözle görülür hale geliyor.

24

Hugh Jackman – X-Men

Hugh Jackman da X Men serilerinde canlandırdığı Wolverine karakteriyle modern bir efsane hale geldi. Son filmden önce çok kilo verdiği “Sefiller” üzerine günde 1.5 saatten oluşan yoğun antrenmanlarla çalışan Jackman normalde asla tüketmeyeceği kadar kalori tükettiğini söylüyor. Jackman’ın antrenman sırları bu ayki dergimizde bulunabilir.

 

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Remax7Tepe Gurur Kaynağı Olmaya Devam Ediyor!

Umut Doğan Yıldız

-

İlham veren kariyer öyküsüyle tanınan, Remax7Tepe’nin kurucusu Hasan Can, aldığı ödüllerle gençlere rol model olmaya devam ediyor.

2002 yılından beri yatırımcılara ve kurumsal firmalara gayrimenkul hizmetleri sunan Hasan Can, elde ettiği başarılarla Türk gayrimenkul sektörünü uluslararası arenada zirveye taşıyor.

Avrupa’da Circle of Legends Award’ı kazanan ilk Gayrimenkul Danışmanı olan Hasan Can; Hall of Fame , Lifetime Achievement, Top 100 Global Individuals Commercial Commissions ve Diamond Club ödüllerinin ilk ve son 12 yıldır daimi sahibidir.

“Firmalar sosyal sorumluluk bilinci hakkında daha duyarlı olmak zorunda. Yeni nesillerin ülkemiz adına daha başarılı olması için sosyal sorumluluk bilinci ve duyarlılığının arttırılması ve desteklenmesi çok önemli. Sosyal sorumluluk projeleri, iş hayatının belki de “hayata” en doğrudan temas eden parçası. “ olduğu fikrini savunan Hasan Can ve kurucusu olduğu Remax7Tepe, sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve duyarlı gayrimenkul danışman kadrosuyla; lüks konut , ticari gayrimenkul ve arsa / arazi alanında, profesyonel anlayışla kurumsal firmalara ve kişiye özel hizmet veriyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com