Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

TiNDER TAKTİKLERİ

-

 

“Tüm dünyayı kasıp kavuran Tinder uygulamasının popülerliği Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Sizin için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadım ve size işe yarar tavsiyeler verebilmek için Tinder’a girdim.” Komşu kızı Gizem Tönbek anlatıyor.

1Tinder’da bir erkekle eşleşeli tam dört saat oldu. Adı Barış. Ancak henüz onunla konuşmadım çünkü eşleştiğim diğer sekiz adamla yazışmakla meşguldüm. Yazdıklarına cevap gelmeyince “Tamam, sen kaybedersin” gibi cümlelerle agresif veda mesajları atanları hiç saymıyorum.

Adamlardan üç tanesi WhatsApp’dan konuşmak için telefon numaramı istedi bile. Telefonum her beş dakikada bir farklı renkteki bir uygulama ile bip’liyor: Tinder için turuncu, WhatsApp için yeşil. Durmak yok, yola devam. Üstelik daha ilk 24 saatin içindeyim. Şimdi biraz mola verip, benim Tinder’a yaptığım ihtiraslı girişi değerlendirmeden önce biraz uygulamanın kendisi hakkında konuşalım.

Tinder, 2012 yılında hayata geçen bir uygulama. Los Angeles menşeli InterActiveCorp şirketi (IAC) tarafından geliştirildi ki, bu şirket çok sayıda farklı arkadaşlık sitesinin de sahibi. IAC, bekarların çevrelerinde yaşayan ve kendileriyle aynı kafada olan kişilere şöyle bir göz atmasını sağlayacak bir akıllı telefon uygulamasının eksikliğini fark etti. Aslında Tinder yine GPS bazlı,  eşcinsel ve biseksüel erkeklerin yakınlarındaki diğer erkekleri bulmasına ve buluşmasına yardımcı olan Grindr uygulamasına benzer bir şekilde çalışıyor.

IAC’nin yaptırdığı araştırmalar, insanların flörtü eğlenceli bir hale getiren, aynı zamanda reddedilme ve karşılıksız duygular gibi can sıkıcı durumları devre dışı bırakan online platformlar istediğini gösterdi. Bunu yapabilmek için işi oldukça basit tuttular. Tinder’a sadece Facebook hesabınız üzerinden üye olabiliyorsunuz. Ama merak etmeyin, Tinder aktivitelerinizden Facebook’taki arkadaşlarınız haberdar olmuyor. Tinder, Facebook’u adınızı (soyadınız yok) ve yaşınızı göstermek için kullanıyor. Bunları değiştiremiyorsunuz. Bağımsız olarak değiştirebildiğiniz bilgiler; cinsiyetiniz, arama yapmak istediğiniz bölge (kendinize en fazla 160 km uzaktaki insanları görebiliyorsunuz, ama bu alanı küçültmek de elinizde), aradığınız yaş aralığı ve ilgilendiğiniz
cinsiyet. Kısa bir biyografi ekleyebiliyorsunuz ve fotoğraflarınızı değiştirebiliyorsunuz. İşte bu kadar.

Sayfalar: 1 2 3 4

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler