Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TİMO SNOWBOARD AKADEMİ 15 YAŞINDA

-

 

Türkiye’nin kendini sadece snowboard sporuna adamış ilk akademisi Timo Snowboard Akademi 15. kış sezonunu geçiriyor. 

Snowboard denilince akla ilk gelen adres olan akademi, Kartalkaya’da bulunan Dorukkaya Otel bünyesinde sunduğu hizmetlerini her yıl çeşitli seviyelerden 60.000 snowboardsever ile buluşturmayı sürdürüyor.

1998 senesinde,  Kayak kiralama birimlerinin en fazla 10 snowboard bulundurduğu yıllarda hayata geçirilmiş olan Timo Snowboard Akademi tam 15 sezondur snowboard severlere uluslararası benzerlerini aratmayacak kalitede hizmetler sunuyor.

APSI (Avustralya profesyonel snowboard eğitmenleri birliği), CASI (Kanada kış sporları eğitmenleri birliği) ESF (Fransız kış sporları eğitim kurumları birliği) ÖSF (Avusturya Kayak ve Snowboard federasyonu)  tarafından onaylanmış eğitim programlarını Türkiye’de uygulayan akademi, hem grup hem de bireysel dersleriyle her seviyede kişiye eğitim sunuyor. Eğitim birimine ek olarak, tüm snowboard ekipmanının kiralanabildiği kiralama birimi, kar ve pist durumları hakkında bilgilendirme ve ders rezervasyonları yapan Infodesk birimi, Snowboard tamirat ve bakım işlerini gerçekleştiren kapsamlı workshop birimi ve 2000 yılından beri Türkiye’nin ilk açık hava snowparkı ile tam kapsamlı ve snowboard odaklı hizmetler bütünü sunuyor.

Snowboard sporu için en elverişli kayak ve snowboard merkezi olan Kartalkaya, pist uzunlukları ve kar kalitesi kadar, Timo Snowboard Akademinin snowparkı ile de büyük ilgi topluyor.  Snowboardcuların çeşitli atlayışları ve figürleri yapmalarına imkan tanıyan snowpark, 6 farklı seviyede kicker rampa, 1 tabletop, çeşitli railler ve boxlardan oluşuyor. Toplam 15 farklı engel ile her sezon yeniden tasarlanan snowpark çeşitli gösterilere de ev sahipliği yapıyor.

Snowboard ve kayak sporlarının farklı şekilde ele alınması ve ayrı bilgi ve becerilere dayalı uzmanlıklar gerektirmesi fikrinden yola çıkan Timuçin Doğan,  Akademi’nin misyonunu Türkiye’de snowboard sporuna olan ilgiyi arttırarak bu sporu yaygınlaştırmak olarak tanımlıyor.  Bu kapsamda her yıl 22 Aralık tarihinde kutlanan Dünya Snowboard Günü’nde 30 kişilik grup dersler düzenleyerek hiç snowboard kaymamış kişilere ilk eğitimlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmişler.

17 yıllık eğitmenlik geçmişi ve 6 yıl yurt dışı tecrübesi bulunan Timuçin Doğan, Timo Snowboard Akademi olarak en büyük çabalarının hep en güncel snowboard eğitim programlarını ve sistemlerini Türkiye’ye taşımak olduğuna vurgu yapıyor.

Timo Snowboard akademi hakkında daha detaylı bilgi için: www.snowboardakademi.com

ERKEK AKLI

Buzul erime oranı yüzde 280 arttı

Umut Doğan Yıldız

-

Antarktika’daki buzul erime oranı, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 arttı.

Kaliforniya ve Utrecht üniversiteleri ile ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Jet İtiş Laboratuvarı’nda gerçekleştirdikleri çalışma neticesinde çarpıcı bir rapor ortaya koydular.

Antartikada buzullar ne oranda eriyor?

Science Daily’de yer alan habere göre, Kalifornia ve Utrecht üniversiteleri ile NASA Jet İtiş Laboratuvarı’nın yürüttüğü çalışmada ortaya koyulan rapor: Antartika’da bulunan buzullardaki erime oranının, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 artış gösterdiğini yönünde.

Araştırmada ortaya koyulan başka bir bilgi de 1979-2001 arasında yılda ortalama 48 milyar ton buzulun eridiği ve Antarktika’da bu kaybın, 2001-2017 aralığında senede 134 milyar tona çıktığı yönünde.

Buzulların erimesi deniz seviyesini artıracak

Bilim adamları, Antarktika’da buzulların erime seviyesindeki bu ciddi artışın 1979-2017 aralığında küresel deniz suyu seviyelerini yaklaşık bir buçuk santimetre yükselttiğini söylüyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Dizilerin başlama tarihleri açıklandı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yeni yılda özel kanalların reklam anlaşmalarını yenilemeleri nedeniyle yerli diziler, yayına üç hafta ara veren diziler ne zaman başlayacak? İşte o tarihler!

TRT dışındaki bütün kanallar yılbaşından itibaren dizi yayınlarına üç hafta süreyle ara vermişlerdi. Çekimleri başlayan diziler ekranlara tekrar dönmeye hazırlanıyor. 

Diziler ne zaman başlayacak?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye, Çukur,  Çarpışma, Yasak Elma, Kadın, Söz,  Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz gibi diziler sezon finali gibi yaptıkları bölümleriyle yeni yıl tatiline girmişlerdi. Şimdi tekrar ekranlara dönecek olan dizilerin yayınlanma tarihleri de yavaş yavaş netleşiyor.

Diziler, 21 Ocak’tan itibaren ekrana dönmeye başlayacaklar.

Dizilerin yayın tarihleri şu şekilde:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz:22 Ocak

Bir Zamanlar Çukurova: 24 Ocak

Yasak Elma: 21 Ocak

Çukur: 21 Ocak

Gülperi: 25 Ocak

Avlu: 24 Ocak

Sen Anlat Karadeniz: 23 Ocak

Kadın: 22 Ocak

Bizim Hikaye: 24 Ocak

Söz: 21 Ocak

Çarpışma: 24 Ocak

Erkenci Kuş: 26 Ocak

Muhteşem İkili: 24 Ocak

Arka Sokaklar: 25 Ocak

Kızım: 25 Ocak

Devamı

ERKEK AKLI

Pantolonsuz metroya binme etkinliği

Umut Doğan Yıldız

-

ABD’nin New York kentinde ”Pantolonsuz Metro Yolculuğu” etkinliğinin bu yıl 18.si düzenlendi.

Bu sene New York’ta 18.si düzenlenen ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’na katılanlar soğuk havayı umursamadılar.

Improve Everywhere’ grubu tarafından düzenlenmeye başlanan ve dünyada hızla yayılıp çeşitli şehirlerde de gerçekleştirilen metroda pantolonsuz yolculuk etkinliği, bu yılda oldukça ilgi gördü.

Katılımcılar, olaydan haberi olmayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında pantolonlarını çıkarmaya başladılar.

Video: (Rommel Tan) Instagram: @rtanphoto

İşte o görüntüler:Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com