Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

TESTOSTERON SEVİYENİZİ ZIPLATIN

-

 

rekabetKendinize bir rakip bulun! Human Nature dergisinde yayınlanan yeni araştırmaya göre yabancılara ve hoşlanmadığınız insanlara karşı (arkadaşlarınıza değil) galip gelmek testosteron seviyelerini yükseltiyor. 

Araştırmada erkeklerin T seviyeleri, rekabetçi domino maçlarında kazandıktan sonra %30 oranında artabiliyor. Araştırmacılar benzer denemeleri arkadaşlarla yapılan farklı yarışma ve mücadeleler sonrası için de deniyorlar fakat bu sonuçlarda bir farklılık göze çarpmıyor.

Buna kazanmanın hormonal faydası gibi bakın. Testosteronlarınız yükseldiği zaman kas dokularınız uyarılır, koordinasyonunuz ve mental yetenekleriniz gelişir ve kendinizi daha kendine güvenli hissedersiniz. Bir galibiyet sonrası T seviyeleriniz fırlar ve araştırmacıların bulgularına göre yeni bir rekabet bulunacağını hisseden vücut ateşlenir.

Peki bu arkadaşlarımızı yendiğimizde neden böyle olmaz? University of Missouri’de antropoloji doktoru olan ve araştırmaya da katılan Mark Flinn’e göre evrimsel açıdan, koalisyonlar ve partnerlikler kurmak hayatta kalmak için iyi bir stratejidir. Eğer müttefikinizle her mücadeleye girdiğinizde T seviyeleriniz artıyor olsa, bu müttefiklik çok da uzun sürmezdi gibi görünüyor.

Henüz değerlendirme aşamasında da olsa, Flinn’in araştırması oynamak hatta izlemek (tuttuğunuz takım rakiplere karşı galip geldiği ölçüde) testosteron ateşleyici olabilir. Spor dışı mücadelelerde kazanmak (örneğin bir iş projesinde rakipleri alt etmek) de T seviyelerini yükseltebiliyor, özellikle de etrafta kadınlar varsa. Flinn’e göre bir kadının dikkatini çekmek için mücadele verildiği zaman testosteron seviyeleri patlayabilir.

Peki, şimdi gym’de insanlara meydan okuyabilir miyiz? Yapabilirsiniz ama Flinn’e göre bu kalıcı bir durum yaratmayacaktır. T seviyelerindeki değişiklik kısa sürecek şekilde olacaktır. Eğer düşük testosterondan şikayetçiyseniz, kilo vermeye ve alkolü bir an önce azaltmaya bakın.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler