Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TEKERLEKLİ SANDALYEYLE GÜNEY KUTBUNA ULAŞTI!

-

 

Aron Anderson, çocukluk dönemi kanser araştırmaları için donmayı göze aldı ve bizlere gerçek bir kol gününün neye benzediğini gösterdi.

aron-anderson

Çarşamba günü, Aron Anderson, güney kutbuna tekerlekli sandalye ile ulaşan ilk insan oldu.

Kutlama şampanyasını patlatmadan önce, Antartika’nın kenarlarından güney kutbuna kadar tam 640 kilometre katetti. Zorlu yolculuğunu, -30 santigrat derecede, tam 21 günde tamamladı.

Radio Sweden’a verdiği demeçte, Anderson, havanın rüzgarlı olmasından dolayı hissedilen sıcaklığın -36 santigrat derece olduğunu, ellerinin sürekli üşüdüğünü ve yüzünü kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

Anderson, 21 günlük yolculuğu boyunca kol kaslarını günde 10 saat çalıştırdı.

“Bu, 2.000 metrelik bir tırmanıştı ki bu çok zorluydu.”

kutup

Kollarını kullanmaya alışık olmasına rağmen, kutup noktasına ulaşabilmenin daha da zorlu olduğunu belirtiyor.

Anderson, sıradan birisi değil. İlham verici bu adam daha önce Paralimpik Olimpiyatları’nda yer almış, İsveç’ten Paris’e kadar tekerlekli sandalye ile gitmiş, Kilimanjaro Dağı’na tırmanmış, iki Stockholm Maratonu’nda ve bir Ironman’de yarışmış.

 

Bacaklarındaki kanser dolayısıyla operasyon geçirmesinin ardından, 9 yaşından beri tekerlekli sandalye kullanıyor.

Bu son projesi olan Pole of Hope’ta ise, İsveç Çocuk Kanseri Vakfı adına, yolculuğunda katettiği her bir metre için 1 Euro bağış toplamayı hedeflemiş ve 5 milyondan fazla İsveç Kronu toplamış. Asıl hedefi olan 6.4 milyon İsveç Kronu’na (yaklaşık 640.000 Euro) ulaşamadığı için de biraz üzgün.

Antrenman yapmak için mızmızlandığınız bir gününüzdeyseniz, umarız Anderson’un azmi size yeterli ilham kaynağı olmuştur.

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com