Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TECRÜBE ABİDESİ

-

 

Milan’ın sponsorlarından Amway’in davetiyle gittiğimiz Milanello’da, Milan’ın tecrübeli stoperi Alex ile konuştuk.

alexmilanKariyerinize baktığımızda istikrarın en önemli özelliklerinizden biri olduğunu görüyoruz.

Bunun anahtarı düzenli ve dengeli bir hayat yaşamak. Eğer profesyonel bir sporcuysanız, bu bir mecburiyettir. Kendinize asla taviz vermemelisiniz ve doğru bir beslenme ve uyku düzeni sürdürmelisiniz. Özellikle antrenmanların yoğun olduğu dönemlerde uyku çok önemli. Hele ki benim gibi 30 yaşın üstünde üst düzey spor yapıyorsanız.

Brezilya, Fransa, Hollanda ve İtalya gibi üst düzey liglerde forma giydiniz. Bunun futbolunuza nasıl katkısı oldu?

Dediğiniz gibi üst düzey liglerde ve üst düzey takımlarda oynadım. Bu bana Ibrahimovic, Thiago Silva, John Terry ve Frank Lampard gibi gerçek yıldızlarla birlikte çalışma imkanı verdi. Bu benim hem futbolcu hem de karakter olarak önemli bir gelişim kaydetmemde büyük rol oynadı.

Bir defans oyuncusu için en zor lig sizce hangisi?

Bu seviyede her lig zor aslında. Ancak birini söylemem gerekirse bu İngiltere olur. Premier Lig’de tempo her zaman çok yüksek ve çok çekişmeli. Sadece şampiyonluğa oynayan takımlarla değil, tüm takımlarla yaptığınız maçlar oldukça zorlu geçiyor. Her takım her maçta varını yoğunu sahaya koyuyor. Bununla birlikte iki ulusal kupanın de devam ediyor olması, Avrupa maçlarıyla birlikte
Premier Lig’i diğerlerinden daha zorlu hale getiriyor.

Hala hayalini kurduğunuz veya elde edemediğinize üzüldüğünüz şeyler var mı?

Bunun cevabı çok basit. Kariyerimde erişemediğim için üzüldüğüm iki başarı var: Biri Dünya Kupası, diğeri de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu. İlki için artık geç kaldım. Ama Şampiyonlar
ligi… Asla, asla deme.

Kariyerinize 2000’li yılların başında başladınız. O zamandan bugüne futbolda ne değişti? 

15 yılda değişen çok şey oldu. Oyunun hızı çok arttı ve takımlar rakibe göre taktikler geliştirmeye başladı. Artık bir maça çıkmadan önce rakibinizin güçlü ve zayıf yanlarını biliyorsunuz. Bunun dışında, her şey artık çok daha profesyonel şekilde organize ediliyor. Size bir örnek vereyim: Santos’ta oynuyorken, evlerimizden direkt stadyuma giderdik. 20-30 dakika kala ısınmaya çıkar ve maçtan sonra yine direkt evimize dönerdik. Şimdilerde bu çok amatör bir maça hazırlık biçimi.

Beslenmenin performans için önemi sizce nedir? Milan Lab ve Amway Nutrilite size bu konuda nasıl yardımcı oluyor?

Daha önce söylediğim gibi, doğru ve dengeli bir yaşam biçimi profesyonel sporcular için bir mecburiyettir. Bu açıdan Milan Lab uzmanlarının bizim verilerimizi sürekli kontrol etmesi ve ona göre çözümler sunması, bizim için büyük şans. Amway Nutrilite ürünleri de beslenme açısından eksik olduğumuz yerlerde bize sağladığı ürünlerle önemli bir destek veriyor.

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com