Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

TEBRİKLER ! İŞE ALINDINIZ

-

 

Bu cümleyi duymak için sadece iyi bir çalışan olmak yetmeyebilir. Hayalinizdeki işi almak için akıllı davranmalısınız. İşte patrona kendinizi satmanın yolları.

TELEFON AÇIN

Eğer iş görüşmesi sonrası muhtemel patronunuza belirtmek istediğiniz şeyler varsa, bunu telefonunuzla direkt onu arayarak yapın. Kariyer danışmanı Duncan Mathison, “E-mail ile iletişim daha kolay olabilir, ancak görmezden gelinmesi de daha kolaydır” diyor. Tabii ne konuşacağınızı tam anlamıyla biliyor olmalısınız.

ÖZGEÇMİŞİNİZİ YENİLEYİN

Artık klasik CV’ler demode oldu. Yeni özgeçmişinizi PDF dosyası olarak hazırlayın. Yani okunması ve incelenmesi kolay bir şekle sokun. National Resume Writer’s Association’dan (NWRA) Robyn Feldberg, “CV’niz sadece bilgisayarda değil smartphone’larda da iyi gözükmeli.”

YAŞ İBARESİNİ KALDIRIN

Sizi işe alacak olanların da sizin gibi birer insan olduğunu unutmayın. Yaşınızın onların kararını etkilemesine izin vermeyin. Bunun için de okullardan mezun olduğunuz yılları ve doğum tarihinizi belirtmemenizde fayda var. Bunun yerine neden o şirket için uygun olduğunuzu anlatan bir paragraf yazın.

NET OLUN

Sizi işe alacak olanlar özellikleriniz içinden daha somut olanlara daha çok değer verir. NRWA başkanı Charlotte Weeks, “Takım oyununa yatkın ya da iletişimi kuvvetli gibi ifadeler yerine, daha somut özelliklerinizi belirtmeyi tercih edin” diyor. Örneğin bildiğiniz programlar ve bitirdiğiniz kurs ya da seminerler gibi.

 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler